Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

On 15. 2. 2023. at 20:18, dragance said:

Ja sam leteo prošle godine 2 puta sa njima u biznis klasi.

 

Biznis klasa izgleda pristojno (što sam video usput.)

 

Međutim stočna klasa je tihi užas, ne samo da je klopa nejedibilna, nego su sedišta gotovo da sedimo jedni drugima u krilu. Jedino što je ostalo od onog što se sećam kao dobrog kod Singapore Airlines iz (sve dalje) prošlosti je - usluga. Sestra dese i braća dese su zaista da nema boljih (i ne samo zato što religiozno svi nose maske.) Ljubazni, brzi k'o munja kad nešto treba... ne može bolje.

 

Air Serbia uzima ekstra kofer na Surčinu za 150 eura, što je OK, ali (bez obzira što je to kao codesharing) za to isto Singapore Airlines su hteli nekih 700 eura (nešto kao $50 po kg) - nema šanse da sve u tom ekstra koferu toliko vredi, tako da je ostao u BG. :(

 

Još code-sharing: platim ukupno povratnu (MEL-BEG) nekih 4700 AUD (3015 eu) a codesharing partneri (Swiss i Air Serbia) 'ladno naplaćuju klopu (tj. sendviče). Pa jbt.

 

Sad mi je stigao e-mail da uradim anketu, pa žalim slučaj, ali... ne preporučujem više Singapore Airlines. :(

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hvala Air Srbiji što su dve nedelje pre puta promenili termine. Umesto u 10 ujutro i 6 uveče, moram s trogodišnjim detetom da letim u pola 9 uveče i 7 ujutro. Inače su normalni termini bili jedan od razloga što smo uzeli te karte. Sad mogu da nađem alternativu... nigde i nikad.

 

Hteo sam da postujem na hejtu gde videh da je neko drugi imao smrtni slučaj... Nije dakle baš tako strašno, ali mrzim što sam zavisan od njih a mogu da rade šta god hoće. Hvala i Vučiću što od 2018. ne mogu da završe prugu kroz ravnicu do Subotice, pa da opet mogu da idem vozom. Mada i da završe prugu, džabe kad nema železničke stanice u glavnom gradu...

Link to comment
4 hours ago, Venom said:

Hvala Air Srbiji što su dve nedelje pre puta promenili termine. Umesto u 10 ujutro i 6 uveče, moram s trogodišnjim detetom da letim u pola 9 uveče i 7 ujutro. Inače su normalni termini bili jedan od razloga što smo uzeli te karte. Sad mogu da nađem alternativu... nigde i nikad.

 

Hteo sam da postujem na hejtu gde videh da je neko drugi imao smrtni slučaj... Nije dakle baš tako strašno, ali mrzim što sam zavisan od njih a mogu da rade šta god hoće. Hvala i Vučiću što od 2018. ne mogu da završe prugu kroz ravnicu do Subotice, pa da opet mogu da idem vozom. Mada i da završe prugu, džabe kad nema železničke stanice u glavnom gradu...

 

Hm, ovo potpada i pod ono da je let pomeren vise od tri sata (barem ovaj prvi), to bi moglo da se stornira sigurno, pa mozda mozes da vidis za celu kartu. Ali ako nemas bas ni jedan drugi let, onda ti verovanto ne znaci mnogo :/

 

Mi zbog "normalnih" termina i letimo uvek sa LH sa Frankfurta, ali evo za jedan od iducih letova za BG smo uzeli JU zbog ogromne razlike u ceni.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad se setim, mi za poslednji veliki put u J.Afriku kupili neke fensi kofere, moj ostao sa jednim tockom a zenin se vratio sav isecen i izlomljen posle mesec dana proputovanja kroz Italiju (!) i pitaj bogagdevec. 

Link to comment

Pekinski Capital T2 sablasno prazan. Ima moj let u 14:25, sledeci je za Bangkok posle 20. Sve zu prebacili na T3 koji je izgradjen za let ju olimpijadu i ogromni novi aerodrom na jugu. Do 2008 T2 je sluzio za 90+% medjunarodnih i vecinu domacih letova, posto je T1 malecki.

 

Na letu za Moskvu 90% Rusi, ne znam gde su nestali Kinezi, obicno su oni bili 70-80% putnika na letovina za Moskvu. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...