Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, jms_uk said:

 

ja uglavnom uzmem rentakar kad dodjem u BG...

 

 

to bi bilo previse lako :)

 

 

 

koliko unapred uzimas rentacar?

 

 

Link to comment
7 hours ago, dragance said:

A kakva li je tek naucna fantastika da jednog dana bude neki eksprez voz od BG-Tesla-NS? Ali ne - mora taksi lobi da se hrani i da peljesi gradjane i putnike.

Sljam za kojik sam se uverio jos jednom koliki su divljaci - zamalo se nisam pobio sa jednim takvim na Terazijama pre par meseci. Djubrad.

Pa ja sma prvo pitao, kad su krenuli da renoviraju prugu, zašto nisu skrenuli voz do Tesle,,, Mislim, to je toliko normalno i očekivano da bude, da zaista treba biti idiot ili imati neku finansijsku dobit iz izostavljanja, da to ne uradiš...

 

Moglo je tako biti super kad se putuje avionom negde, dođem u NS na stanicu, uđem u voz, izađem na Tesli i sve super... Ne bi ni osetio... Ovako, vozi do BG, vijaj parking, pizdi zbog raskopanog prilaza, pizdi zbog cena parkinga, pizdi zbog ovog ili onog... Ma...

  • +1 6
Link to comment
11 hours ago, radisa said:

Pa ja sma prvo pitao, kad su krenuli da renoviraju prugu, zašto nisu skrenuli voz do Tesle,,, Mislim, to je toliko normalno i očekivano da bude, da zaista treba biti idiot ili imati neku finansijsku dobit iz izostavljanja, da to ne uradiš...

 

Moglo je tako biti super kad se putuje avionom negde, dođem u NS na stanicu, uđem u voz, izađem na Tesli i sve super... Ne bi ni osetio... Ovako, vozi do BG, vijaj parking, pizdi zbog raskopanog prilaza, pizdi zbog cena parkinga, pizdi zbog ovog ili onog... Ma...

 

Da li realno očekivao da neko tu misli na dobrobit gradjana u širem smislu?

Link to comment
 
Da li realno očekivao da neko tu misli na dobrobit gradjana u širem smislu?
Taxisti su građani u širem smislu, i to opasna kategorija koja drži konce dobrobiti nad glavama glavonja koji vire iz fotelja. Dok kaplje, kaplje... zašto da neko ima korist na njihovu štetu?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Nije na njihovu stetu, nego zaustaviti stetu koju oni prave SVIM gradjanima.
Pruga do aerodroma ne bi bila na štetu taxista, ili linija iz NS (koja je postojala par godina) ili drugih gradova iz unutrašnjosti...? Nema mesta za autobuse, parking je važniji. Pruga je tu ali je 2-3 kilometra daleko, a opet tako blizu. Ipak je to kapitalna investicija, dok im kaplje, kaplje... Kad prestane, kapitalno će da im lete glave ispod fotelja. Sedi i ćuti.

Pravi problem je što evropa kuca na vrata Srbije koja neće da je pusti. Toliko je samozadovoljno šarmantna da je i evropa prestala da kuca.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Koga boli kurac ako je na stetu taksista divljaka, kada oni prave ogromnu stetu svima decenijama?
Nekog boli izgleda jer ima muda u procepu. Divlji pašaluk

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Problem (divljih) taksista na aerodromu, ali i jos par mesta u Bgd., nije od juce. Postoji jos od 70tih i niko nije voljan da ga resi. Vozna linija za/do aerodroma nije stvarna konkurencja taksiju.

Ja ako letim za/preko Frankfurta obicno koristim jutarnji let oko 6 i povratak oko ponoci. U ta vremena voz nije alternativni prevoz. Slicna prica je sa Minkrnom i Becom, prvi let je rano ujutro, a povratak kasno uvece.

Link to comment

Ne znam da li je za ovu temu, ali....
Jutros, gledam sa terase dolazak Rayanair-ov avion sa Krfa, već je bio u završnoj fazi sletanja, odjednom, pun gas i uvis ???  Još jedan pokušaj kasnije, sa druge strane, i "treća sreća"....

fca1a2d6ae5980fe293f51bd00d558b4.jpg16270e3e2fca63ccc20d624594bb3dc0.jpg

Link to comment
Problem (divljih) taksista na aerodromu, ali i jos par mesta u Bgd., nije od juce. Postoji jos od 70tih i niko nije voljan da ga resi. Vozna linija za/do aerodroma nije stvarna konkurencja taksiju.
Ja ako letim za/preko Frankfurta obicno koristim jutarnji let oko 6 i povratak oko ponoci. U ta vremena voz nije alternativni prevoz. Slicna prica je sa Minkrnom i Becom, prvi let je rano ujutro, a povratak kasno uvece.
Možeš i zadnjim/prvim prevozom... iskulirati par sati na aerodromu (ako beše još dozvoljeno?) za uštedeti 20ak evra nije svakom cilj ali (bolje da) jeste opcija.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
Ne znam da li je za ovu temu, ali....
Jutros, gledam sa terase dolazak Rayanair-ov avion sa Krfa, već je bio u završnoj fazi sletanja, odjednom, pun gas i uvis ???  Još jedan pokušaj kasnije, sa druge strane, i "treća sreća"....

fca1a2d6ae5980fe293f51bd00d558b4.jpg16270e3e2fca63ccc20d624594bb3dc0.jpg
Kontrola letenja preglasno zahrkala i uplašila pilota ili je crna mačka prešla pistu




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...