Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

dal postoji opcija kada npr letis do destinacije sa presedanjem, da promenis plan i izadjes na aerodromu na kom presedas ? pod uslovom naravno da imas samo rucni prtljag. da li ce to biti neki sigurnosni problem?

Ne, ali bih kontaktirao osoblje na gejtu da te ‘offload’ sa sledeceg leta (da ne cekaju).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Tsai said:

hvala. a sta se dogadja kada imas i cekiran prtljag? onda pri cekiranju kazes da ga svuku na tom aerodromu?

Imas kartu od A to C preko B.

Kada radis cekiranje na A, kazes kako zelis samo do B da ti bude cekiran prtljag. I to je to.

 

Naravno da imas opciju da kada sletis na B da obavestis kompaniju da tu prekidas let. Onda moraju da traze tvoj kofer rucno i da ti ga isporuce. 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, x500 said:

Imas kartu od A to C preko B.

Kada radis cekiranje na A, kazes kako zelis samo do B da ti bude cekiran prtljag. I to je to.

 

Ima vise avio kompanija koje ovo nece da urade, pogotovo ako pauza izmedju dva leta nije dugacka.

 

 

8 hours ago, x500 said:

Naravno da imas opciju da kada sletis na B da obavestis kompaniju da tu prekidas let. Onda moraju da traze tvoj kofer rucno i da ti ga isporuce. 

 

Jer ti se je slosilo, ili neki drugi/slican izgovor.

 

Ako samo kazes da neces dalje, moze da se desi da ti preracunaju (i naplate novu) cenu karte. Videti pod 'refare' i 'hidden ticketing'...

  • Hvala 1
Link to comment

@jms_uk bejb, moze li airline da odbije extra kofer na salteru? Vec se paranoisem

Lufthansa nam ne da online da bukiramo, sajt im je katastrofa, telefon isto, sad sam na hold vec pola sata za tehnicku sluzbu jer ovi preko telefona ne mogu da pomognu? 

 

 

Blagodarim :heart: 

Palo mi na pamet da mozda namerno hoce da se placa na aerodromu jer je skuplje tamo.  

 

Sestra i muz mi se susrecu danas, isti avion dolazi sa muzem i odlazi sa sestrom :D taman da nemam vremena da budem bas mnogo tuzna.  

 

 

Ti treba neki tik tok/instagram nakog da otvoris za info na airlines ...em to volis...

Edited by mustang
Link to comment

Luftika je prolupala totalno, a beskrajno im je bezobrazna ova novost da ako ne kupis sediste unapred nego ostaviš da dobijes neko automatski, to ne mozes vise da promenis tokom check-in-a besplatno, vec promena košta 30€. Kao da si u low-cost idili.

 

S' druge strane, a to je mozda i vise do aerodroma i osoblja, nisu pravili problem da uzmu trotinet zajedno sa bebinim kolicima (tehnički i po veličini, posto se sklapa, mogao bi u kabinu, jer žabac nije imao nikakav rucni prtljag a ima pravo na njega sa punom kartom, no znaci mi jedan komad rucnog prtljaga manje, ne volimo da teglimo mnogo)

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Dajte neki od reliable sajtova za flight cancelled compensation.

 

Rajan otkazao let kad su putnici vec usli u avion, jer bi u vreme dolaska posada imala vise radnih sati od dozvoljenog pa centrala otkazala let (avion je kasnio u dolasku skoro 2 sata). Rajan platio jedan dan hotel ali nije hranu, smestaj za drugi dan niti povratak kuci. Znam da je sitna kinta, sve zajedno oko 150 evra ali ko ih j***. Ja licno da se obaram sa Rajanom nemam nameru niti vremena, za proviziju bilo koga ko bi to uradio umesto mene se ne sekiram. 

Link to comment
26 minutes ago, Zlurad said:

Dajte neki od reliable sajtova za flight cancelled compensation.

 

Rajan otkazao let kad su putnici vec usli u avion, jer bi u vreme dolaska posada imala vise radnih sati od dozvoljenog pa centrala otkazala let (avion je kasnio u dolasku skoro 2 sata). Rajan platio jedan dan hotel ali nije hranu, smestaj za drugi dan niti povratak kuci. Znam da je sitna kinta, sve zajedno oko 150 evra ali ko ih j***. Ja licno da se obaram sa Rajanom nemam nameru niti vremena, za proviziju bilo koga ko bi to uradio umesto mene se ne sekiram. 

Airhelp.com

 

možda neko drugi ima bolji, ja sam preko ovih dva puta naplatio, jednom nije uspelo jer je let otkazan zbog loseg vremena.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

Airhelp.com

 

možda neko drugi ima bolji, ja sam preko ovih dva puta naplatio, jednom nije uspelo jer je let otkazan zbog loseg vremena.

Zaboravih reci da potrazuju znatno vise od cene karte al im je provizija velika tako da na tvoj racun stigne tek nesto vise od cene karte. Posalji im i racune troskova prouzrokovanih otkazivanjem leta - “bilo mi je dosadno i stresno pa sam kupio sony playstation”.

Edited by maheem
  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...