Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ok, nije loše jer je Lufthansa i jer je EU.

Prvo, jesi li im prijavio po dolasku u Pulu i šta su ti rekli? Prvo moraš preko njih da ideš, a ako su skroz izgubili i hoćeš da ih tuzis imaš 21 dana. Ali ako ig tužiš onda ti moraš da podneseš dokaze, itd.

  • +1 1
Link to comment

Ne mora da se tuzi.

Kad prodje period od 7 dana i na worldtracer-u nema podataka gde je prtljag, popuni se formular gde se izlista sve sto je bilo u prtljagu i vrednosti.

Posle nekih mesec dana, ako i dalje ne nadju, zatraze racune i onda ti uplate kintu.

Prolazim kroz ovo sa Swiss-om upravo (na poslednjem sam koraku), za LHR-ZRH-BEG. Niko ne zna ni gde se izgubio kofer.

Takodje, moze se podneti zahtev i kod putnickog osiguranja.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
Ne mora da se tuzi.

Kad prodje period od 7 dana i na worldtracer-u nema podataka gde je prtljag, popuni se formular gde se izlista sve sto je bilo u prtljagu i vrednosti.

Posle nekih mesec dana, ako i dalje ne nadju, zatraze racune i onda ti uplate kintu.

Prolazim kroz ovo sa Swiss-om upravo (na poslednjem sam koraku), za LHR-ZRH-BEG. Niko ne zna ni gde se izgubio kofer.

Takodje, moze se podneti zahtev i kod putnickog osiguranja.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Račune za robu koja je bila u koferu ili robu koju si kupio da nadomestiš izgubljenu sa koferom?



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Račune za robu koja je bila u koferu ili robu koju si kupio da nadomestiš izgubljenu sa koferom?



....shiit has hit the fan.

Ovo prvo.

To proceed with the indemnification, I need the following details:

Original sales receipts of the missing items (we do accept also credit card – and bank statements)
Copy of your passport or another official ID
Your bank account details, Bank name, bank account holder, bank code, account number, account type, BIC/SWIFT, IBAN


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
3 hours ago, dragance said:

Ok, nije loše jer je Lufthansa i jer je EU.

Prvo, jesi li im prijavio po dolasku u Pulu i šta su ti rekli? Prvo moraš preko njih da ideš, a ako su skroz izgubili i hoćeš da ih tuzis imaš 21 dana. Ali ako ig tužiš onda ti moraš da podneseš dokaze, itd.

Manje prijatno iskustvo.

Policajac bio vrlo neljubazan i oduvao me kad sam probao da mu objasnim da su mi pored svih stvari unutra i lekovi koje ne mogu da uzmem bez recepta. Popunio formular, dobio mejl za praćenje na kom sam video da stoji potpuno pogrešan opis a koji ne mogu da izmenim jer je trenutno aplikacija vam funkcije i da pokušam za par minuta, a što sam i ceo jučerašnji dan pokušavao.

Link to comment

Je l' oni ovo ozbiljno misle da moraš da priložiš račune za svu garderobu i ostalo:unsure:?

 

A šta ako nosiš neku staru robu, od pre nekoliko godina?

 

Pa ko čuva račune godinama?:isuse:

 

Budalaština!

 

Pre je bilo da daš okvirnu procenu, a kompanija koliko je spremna da plati odštetu.

 

Ovo je užas!

 

@ToniAdams Žao mi je što te to snašlo.

 

Mnogi lekovi koji su pre morali na recept, sada mogu kod nas da se kupe onako, pa proveri da li se uklapaš.

Mislim da su tokom pandemije malo oladili sa strogoćom glede recepata, kad su lekovi za astmu npr. u pitanju.

 

Pre je Foster morao na recept, sad može i onako, ali je znatno skuplji.

Edited by Ptica trkacica
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Sta te sprecava da kao racune prilozis racun od laptopa ili foto-aparata i time naguras vrednost kofera na jakih par hiljada?

Baš ovo.

 

Zato je ranije bilo da kompanija predloži koliko je spremna da plati i ti daš okvirnu procenu.

 

Ovo sad sa računima je stvarno hit!

Link to comment
Sta te sprecava da kao racune prilozis racun od laptopa ili foto-aparata i time naguras vrednost kofera na jakih par hiljada?
Kila i po praška za sinuse, kesica svetlucavih kamenčića i par albuma sa svim odštampanim serijama Bendžamina.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...