Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Treci let danas, srecom jedan od omiljenih (EY F Apt) :)

 

44f87fbd92c3731972997b3861b6acb9.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

za mene, cak i na letovima od po 15h razlika u udobnosti izmedju ekonomske i biznis klase ne odgovara razlici u ceni. valjda zato sto ja mogu da spavam i u ekonomskoj bez problema. medjutim ey 1st apartment je vec prica za sebe. najudobnije letenje ikad. cini mi se da je glavna razlika sto spavas postrance a ne uzduz u odnosu na avion, sto meni iz nekog razloga smeta, pa nikad ne napravim bas flat bed u biznis. 

Link to comment

za mene, cak i na letovima od po 15h razlika u udobnosti izmedju ekonomske i biznis klase ne odgovara razlici u ceni. valjda zato sto ja mogu da spavam i u ekonomskoj bez problema. medjutim ey 1st apartment je vec prica za sebe. najudobnije letenje ikad. cini mi se da je glavna razlika sto spavas postrance a ne uzduz u odnosu na avion, sto meni iz nekog razloga smeta, pa nikad ne napravim bas flat bed u biznis.

Moguce da je i to sto je 'krevet' koji nema poprecnih prekida kao sediste.

 

Ja bas i ne uspevam da spavam (ok, zadremam ponekad) dok sam u nekoj joga pozi (kolena iza usiju) u ekonomskoj. 'Radujem' se 11 sati leta sa nekim Kinezima u martu :lol:

 

Sto se tice razlike u ceni, moje letenje u premium klasama je ili na milje, ili upgrade, ili neka 'greska' (npr. biz po ceni eko i sl.). Cesto je u miljama npr. razlika dovoljno mala da definitivno vredi doplatiti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Meni nikada nije bila jasna razlika u ceni ekonomske i ostalih klasa. Realno, nista ne kosta toliki novac koji doplatis. Za te pare se moze kupiti mnogo bolje isku stvo na zemlji.

Link to comment

Meni nikada nije bila jasna razlika u ceni ekonomske i ostalih klasa. Realno, nista ne kosta toliki novac koji doplatis. Za te pare se moze kupiti mnogo bolje isku stvo na zemlji.

Marketing :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

za mene, cak i na letovima od po 15h razlika u udobnosti izmedju ekonomske i biznis klase ne odgovara razlici u ceni. valjda zato sto ja mogu da spavam i u ekonomskoj bez problema. medjutim ey 1st apartment je vec prica za sebe. najudobnije letenje ikad. cini mi se da je glavna razlika sto spavas postrance a ne uzduz u odnosu na avion, sto meni iz nekog razloga smeta, pa nikad ne napravim bas flat bed u biznis. 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=d2JKXbVGq7A

Edited by jms_uk
Link to comment

Nemerljivo je ULR iskustvo u premium kabini, košta ali zaista ne može da se meri.

 

Sve ispod 10ak sati, pravac ekonomija i molitva za dva ili tri sedišta prazna. Pa lagano

Link to comment

Nemerljivo je ULR iskustvo u premium kabini, košta ali zaista ne može da se meri.

 

Sve ispod 10ak sati, pravac ekonomija i molitva za dva ili tri sedišta prazna. Pa lagano

Pa mjerljivo je, i razlika je 300-400% veca cijena. E sad, da li to vrijedi - value is in the eye of beholder :-)
 
Za svoje pare, ja nikada nebi dao $4-5k za business, ako je coach $1k. Za firmine pare sam uradio 3 ili 4 puta, i bilo mi glupo. 
Link to comment

 

Za svoje pare, ja nikada nebi dao $4-5k za business, ako je coach $1k. Za firmine pare sam uradio 3 ili 4 puta, i bilo mi glupo. 

 

zavisi dosta od toga koliko si placen, ali cim te salju da letis daleko, dovoljno si im bitan

alternativa je da ti izgubis dan da se oporavis od leta tamo gde te salju, i dan da se oporavis od leta nazad,  a to firmu takodje kosta. i da pride budes jako nezadovoljan sto letis ekonomijom dok tvoj sef ipak ide biznisom :) 

Link to comment

pa to coach 1k$, premium 5k$. za 4k$ možeš toliko dobrih stari uraditi na destinaciji za te pare. spavati više noći u boljim smeštajima, jesti boljih (vrhunskih) obroka, popiti više pića...

 

 

 

no valjda što kaže u filmu, to je možda bolji život i u izobilju pa ti i nije bitno

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

pa to coach 1k$, premium 5k$. za 4k$ možeš toliko dobrih stari uraditi na destinaciji za te pare. spavati više noći u boljim smeštajima, jesti boljih (vrhunskih) obroka, popiti više pića...

 

Ali onda isto tako mozes reci zasto placati sve te bolje stvari i na zemlji/destinaciji (spavaces i u holiday inn express hotelu kao i u interkontinentalu, i jeftini obrok ce ti obezbediti kaloricnu vrednost kao i taj skuplji itd.).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

ali cena karte nije u hiljadama razlika nego u par stotina. to nije isto.

 

nije mi problem da doplatim za premium sediste (mada ga obicno dobijem dzabe) ali nemam ni milja ni para da se kurcim po biznis klasi. da imam milje sigurno bih koristila. da platim iz dzepa...pa morala bih da budem milioner da bi to u mojim ocima imalo vrednost. svakako mi je isto suv vazduh i isto sam u zatvorenom prostoru....isto kaslju, prde, smrde, placu i tamo i ovde.

 

e sad, za onaj tvoj suite...to je vec nesto drugo. ali ni tu ne bih dala pare osim ako mi ne bi dali za dzabe. pa jeftinije mi je onda da uzmem privatan avion !!! zar ne? :)

 

i mirage ima najbolje jastuke od celog stripa...glooooova padne u oblachich...kad vam ja kazem :) trust me ....ninu ninu nana :D

Link to comment
e sad, za onaj tvoj suite...to je vec nesto drugo. ali ni tu ne bih dala pare osim ako mi ne bi dali za dzabe. pa jeftinije mi je onda da uzmem privatan avion !!! zar ne? :)

 

Nije za te razdaljine. A pogotovo nije ako hoces slican nivo komfora [ukljucujuci tus].

Link to comment

ma ne tusiram se kod kuce sad cu jos u avionu :lolol:

 

(za bukvaliste...this is a joke)

 

 

nego jesi li ti clan high mile kluba ili nisi? :misko: :ss1::fantom:

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...