Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ali onda isto tako mozes reci zasto placati sve te bolje stvari i na zemlji/destinaciji (spavaces i u holiday inn express hotelu kao i u interkontinentalu, i jeftini obrok ce ti obezbediti kaloricnu vrednost kao i taj skuplji itd.).

pa zapravo sam pokušao prikazati koliko možeš iskustva (ako pretpostavimo da je taj neki experience™ vrednost koju izvlačimo ovde) kupiti za pare.

za razliku u ceni u vazduhu možeš dobiti više experienca na zemlji, iz mog ugla. e sada moj ugao nije svačiji.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ja mislim da se biznis/prva klasa moze ceniti tek ako je neko bas frequent flier, i to prekookeanski. Ja sam par godina leteo svaki drugi vikend - sad uglavnom su to bili evropski letovi od po sat i po, ali i tu kada mi je par puta upala biznis klasa shvatio sta znaci izadji iz aviona odmoran i odmoren, a ne skvrcen i ukocen. Pritom, ja nisam covek od dva metra i/ili 200 kila...to su tada bili oni stari Jatovi avioni za sirokim koznim sedistima. To je bilo sat i po udobnog uzivanja, i onda sam shvatio - da moram da prelazim okean ili letim duze od 3-4 sata po 10 puta godisnje, itekako bi trazio od firme da mi plati biznis ili prvu klasu kad god bi za to postojala mogucnost. Takodje, da ne znam sta cu s lovom, preko okeana bi uvek leteo biznis/prvom...da mogu lepo da se ispruzim.

 

Ovako, ako nekome ne padaju bas pare s neba i ako putuje avionomom 2-3 puta godisnje, slazem se da je biznis/prva klasa prilicno besmislena. Narocito je besmislena na mnogim evropskim letovima gde su sedista identicna kao u ostatku aviona, samo se ne sedi na srednjem pa ima vise mesta...naplacivati biznis cenu na nesto sto se onda svodi na malo vise mesta (koje mozes da dobijes i u ostatku kabine kada avion nije dupke pun) i nesto bolju uslugu (dobijes koju casu vise pica, i malo jaci obrok od ekonomske) je po meni u tim slucajevima cist bezobrazluk.

Edited by hazard
Link to comment

a peter fan se osecao glupo kada je za firmine pare leteo biznis klasom :isuse:

 

nauci ga hazarde da se ne stidi :D

Ja firminim parama raspolazem domacinski™.  :fantom:

 

Dakako da se osjecam glupo da potrosim extra $20-30k godisnje, a onda radnicima da kazem da im ne mogu upgrejdovati telefone ili poslati na nekakav seminar, ili sebi uskratiti seminar ili obuku. Te pare i sustinski i formalno idu sa iste hrpe i ako ja uzmem vise za sebe, ima manje za njih.

Edited by Peter Fan
Link to comment

Ja mislim da se biznis/prva klasa moze ceniti tek ako je neko bas frequent flier, i to prekookeanski. Ja sam par godina leteo svaki drugi vikend - sad uglavnom su to bili evropski letovi od po sat i po, ali i tu kada mi je par puta upala biznis klasa shvatio sta znaci izadji iz aviona odmoran i odmoren, a ne skvrcen i ukocen. Pritom, ja nisam covek od dva metra i/ili 200 kila...to su tada bili oni stari Jatovi avioni za sirokim koznim sedistima. To je bilo sat i po udobnog uzivanja, i onda sam shvatio - da moram da prelazim okean ili letim duze od 3-4 sata po 10 puta godisnje, itekako bi trazio od firme da mi plati biznis ili prvu klasu kad god bi za to postojala mogucnost. Takodje, da ne znam sta cu s lovom, preko okeana bi uvek leteo biznis/prvom...da mogu lepo da se ispruzim.

 

Ovako, ako nekome ne padaju bas pare s neba i ako putuje avionomom 2-3 puta godisnje, slazem se da je biznis/prva klasa prilicno besmislena. Narocito je besmislena na mnogim evropskim letovima gde su sedista identicna kao u ostatku aviona, samo se ne sedi na srednjem pa ima vise mesta...naplacivati biznis cenu na nesto sto se onda svodi na malo vise mesta (koje mozes da dobijes i u ostatku kabine kada avion nije dupke pun) i nesto bolju uslugu (dobijes koju casu vise pica, i malo jaci obrok od ekonomske) je po meni u tim slucajevima cist bezobrazluk.

+1

da ima smisla za česte letače na tim longhaulovima. samo nikada nisam bio u toj kategoriji, pa nijesam razmišljao tako. čak sam pisao isključivo iz vizure leisure putnika.

 

na shorthauls, te usluge imaju manje smisla. čak ni wifi ni strimovi u eri smartfonova koji te mogu zabaviti tih 60-180min. klopu samo treba istepmirati, a to što se služi na shorthauls u većini slučajeva bolje i da se ne služi

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ja mislim da se biznis/prva klasa moze ceniti tek ako je neko bas frequent flier, i to prekookeanski. Ja sam par godina leteo svaki drugi vikend - sad uglavnom su to bili evropski letovi od po sat i po, ali i tu kada mi je par puta upala biznis klasa shvatio sta znaci izadji iz aviona odmoran i odmoren, a ne skvrcen i ukocen. Pritom, ja nisam covek od dva metra i/ili 200 kila...to su tada bili oni stari Jatovi avioni za sirokim koznim sedistima. To je bilo sat i po udobnog uzivanja, i onda sam shvatio - da moram da prelazim okean ili letim duze od 3-4 sata po 10 puta godisnje, itekako bi trazio od firme da mi plati biznis ili prvu klasu kad god bi za to postojala mogucnost. Takodje, da ne znam sta cu s lovom, preko okeana bi uvek leteo biznis/prvom...da mogu lepo da se ispruzim.

 

Ovako, ako nekome ne padaju bas pare s neba i ako putuje avionomom 2-3 puta godisnje, slazem se da je biznis/prva klasa prilicno besmislena. Narocito je besmislena na mnogim evropskim letovima gde su sedista identicna kao u ostatku aviona, samo se ne sedi na srednjem pa ima vise mesta...naplacivati biznis cenu na nesto sto se onda svodi na malo vise mesta (koje mozes da dobijes i u ostatku kabine kada avion nije dupke pun) i nesto bolju uslugu (dobijes koju casu vise pica, i malo jaci obrok od ekonomske) je po meni u tim slucajevima cist bezobrazluk.

Ja sam od kraja marta do sad imala nekih 10, 11 prekookeanskih letova :/... ja nisam jms, meni to deluje mnogo lol.

Ne bih ni ja od svojih para placala biznis/prvu, eventualno ako mi je bas jako bitno da negde stignem odmornija (tipa idem preko okeana za vikend). Mada je meni i dalje diskutabilno koliko mi je efekat biznis klase znacajan po tom pitanju u odnosu na ekonomsku.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam od kraja marta do sad imala nekih 10, 11 prekookeanskih letova :/... ja nisam jms, meni to deluje mnogo lol.

 

Da li da kazem da ovog meseca imam 9 letova od preko 3k milja u 9 ili 11 dana -_-

 

Malo mnogo i za mene :lol: - neki mileage/status run za malo kinte i, srecom, svi ti dugacki su u J/F klasi.

 

Osim dva nova aerodroma [nijedna nova zemlja <_< ], nadam se da cu konacno po prvi put leteti u Airbus-u A350 [posle dva neuspela pokusaja prosle godine] - imam tri bukirana.

Link to comment

Sutra BKK - Dxb pa odma Dxb - GRU i na kraju GRU - Eze.

 

Sve to u ekonomiji i što sam ovde pisao, pisao sam. Verovatno će mi trebati 3 meseca da dodjem sebi. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...