Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

ima li neko iskustva ili zna li nesto vise sta treba za psa da bi usao u srbiju? i bilo kakve preporuke za prekookeanski let (u vezi psa, ne mene...ja cu polu cirke as usual...mada se debelo razmisljam da uzmem nesto za spavanje)

Link to comment

er srbija ne dozvoljava u prtljažni deo, ne znam za druge - do cca 6/7 kila s tobom gore u korpi, te nema nikakvog karantina ko recimo u britaniji kada sletiš 

 

dakako, soška sa svim vakcinama je must

Link to comment

ma kakav air serbia, dobila bih nervni slom. letela jednom, no thanks. bolja hrana nego u nekim drugim, odlivan avion, ali posada i ljudi... tesku nelagodu mi stvara. anxiety kicks in.

 

lufthansa verovatno..ali pitam za proceduru, imam pasos, ali ima li nekih ekstra vakcina sto treba i jel neko vodio psa preko montenegroairlines?

 

usput...sramota je da bilo kakva pravila ne pisu na sajtu aerodroma nikole tesle...nego moras na ministarstvo poljoprive pa u pdf da citas 13 strana pravilnika umesto u 3 bullet points okace sta treba.i na engleskom isto. ooo sto mrzim povrsnost....ili radi ili ne radi

Edited by mustang
Link to comment

ma kakav air serbia, dobila bih nervni slom. letela jednom, no thanks. bolja hrana nego u nekim drugim, odlivan avion, ali posada i ljudi... tesku nelagodu mi stvara. anxiety kicks in.

 

I bice svaki put tako?

 

Stavis sluske na usi, pustis neki film/muziku [ili citaj knjigu] i ne moras da se osecas nelagodno zbog ljudi oko tebe...

Link to comment

ne znam imas li ti taj problem, ili neko drugo od vas sto je dugo van zemlje...ali kad pocnu da mi se koce stujardese da ubrzamo ili da cujem onaj nadrkani beogradski....pa jos neke sponzoruse i shabane sa sto sevaju sa satovima ili ove pedere (karakterna osobina) hipstere aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagresija momentalna u meni...kao stoka smo...brate avion je...nije jebeni four seasons spa pa da se kurcimo..nego tuba, autobus, ljudskost nam oduzese koliko smo nabijeni jedni pored drugih, nema privatnosti, ovaj hrce, onaj srce, neko tamo prdi, cujes plac, pa smeh, pa nekog sa uzasno iritirajucim glasom...

 

naravno ovo se na jms tebe ne odnosi...em nisi medju zemljanima u ekonomskoj em si sveCki putnik :D

 

prosli put sam nekog srecnika obradovala, izgubila sam slusalice bose (skoro 200$ kostale, muz mi kupio)...tako da nista sa mnom sitno ne nosim...a ne volim one velike da drzim na glavi.

Edited by mustang
Link to comment

ima li neko iskustva ili zna li nesto vise sta treba za psa da bi usao u srbiju? i bilo kakve preporuke za prekookeanski let (u vezi psa, ne mene...ja cu polu cirke as usual...mada se debelo razmisljam da uzmem nesto za spavanje)

Bolje izvuci i titar test, nisam siguran, ali verovatno ti treba i clearing agent. Najbolje da pitas Lufthansu.

Zavisi od kompanije, ali ako spada pod "opasne rase" mozda ti treba i drveni crate (kao za hanibala :)).

Link to comment
  • 1 month later...

jedno poprilicno glupo pitanje. jel znate dal bedzevi smeju da se unose u avion u rucnom prtljagu ?

 

Pozovi nas aerodrom, kada sam imala pitanje o mogucnosti nosenja porcelanske vaze u rucnom, ljubazno su mi odgovorili i pomogli, prijatno sam se iznenadila. (Prvo je covek odgovorio da misli da ne sme, ali je rekao da ce proveriti i za ~pola minuta se vratio na telefon i rekao da moze. Nisam jos nosila vazu, ali sam jos jednom proverila i na samom pregledu za rucni na gejtu, i objasnili su mi da mogu vaze kakve god, porcelanske, staklene, keramicke, tj. da generalno stvari od takvog materijala su dozvoljene. Eto mozda nekom ovo pomogne ;) )

 

 

Центар за позиве на располагању је 24 часа за информације у вези са дневним и сезонским редом летења путем броја телефона (+381 11) 209 4444 као и за опште информације, путем броја телефона (+381 11) 209 4000.

Link to comment

posto sa karte za direktan let peking-moskva-peking skoro 2K USD za datume koji meni trebaju ovaj put za rusiju idem preko kazahstana sa air astana. tako je samo 4h duze i avioni su ok. jedna fotografija sa traznitnog aerodroma (almaty) i saputnica sa prve dionice (peking-almaty). nisam sto sam je davio, ona u toj pozi stalno putuje duge relacije :D

 

M7a1CQ9.jpg

 

yKG2A8K.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...