Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

James-e jednog dana knjiga ili bar esej makar samo za nas na PPP!

Od koje godine računaš da baš ovako intezivno letiš?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

meni ni najveci lounge ni krevet od pet fita u avionu ne bi pomogli da se bolje osecam...valjda mi se smucilo vise sav taj suv vazduh i dosadno letenje (osim poletanja i sletanja, to bas volim)

 

Meni je poslednjih nekoliko letova za Ameriku pre nekoliko godina takodje bila blaga agonija, i psihicki sam se pripremila sad za put do Lime. Medjutim, bilo je sve obrnuto...mislim da nisam imala bolji let od tog jedanaestocasovnog cak ni na kratkoj evropskoj liniji, i to sa Iberijom koja ne vazi bas za neke super firme. Mislim unutar EU je lutrija, ponekad imas redovni avion taman da ne poludis ta 2 - 3 sata, nekada je nesnosno koliko ti je tesno. Ali ovaj prekookeanski let je bio...pesma. Udobna sedista (siroka dovoljno da sam sa obe strane u svom sedistu imala knjige), jos smo doplatili i za mesto pored izlaza, te sam deo leta prespavala, deo citala uz dnevnu svetlost (trebalo je da slikam kako je to izgledalo, bukvalno ceo deo sedista iza nas je bio u mraku i svi su manje vise spavali ili gledali filmove a samo kod nas otvoren prozor :) ) i deo blenula kroz prozor, pogotovo kada smo stigli u J.Ameriku. Amazon i Andi ostavljaju bez daha, pogotovo Amazon svojom sirinom, u nekom momentu sam imala utisak da letimo nisko jer nikad toliko siroku reku nisam videla, i isto tako za visoke Ande. (Sigurno da je i uzbudjenje zbog predstojece avanture bilo na snazi :) ) Najbolji let u mom zivotu, za sad.

Link to comment

Đejmse, koliko ti vremena treba da popuniš pasoš? Ili ih zamoliš ponekad da ti ne lupe pečat?

 

Dok sam imao samo srpski/jugoslovenski - u proseku oko 4.5 godine.

 

Sada, sa dodatnim UK pasosem [uzeo sam deblji od 48 strana, sto ovde ima kao opcija] kombinujem ih tako da 'smanjim potrosnju'  :)

 

I ne dobijam vise pecate za EU i USA, sto dodatno pomaze.

Link to comment

Od koje godine računaš da baš ovako intezivno letiš?

 

....shit has hit the fan...

 

Sa izuzetkom 2012, rekao bih od 2009.

 

Mada, 2013. je bila prva godina kada sam prebacio 100k milja [sto se i nastavilo i dalje].

Link to comment

Sad kad smo već krenuli u statistiku: koliko si imao vanrednih situacija (rejected takeoff, go-around i slično)? Ja za ovih svojih oko 50k ukupno imao jedan go-around :D Super osećaj kad znaš šta se dešava :)

Link to comment

Super osećaj kad znaš šta se dešava :)

Sta ti je bre??? D)

Naj je kad ne znas nista, kad znas, znas i sta sve moze da krene naopako...

Jednom sam se iz Rima vozio valjda Adrijinim Dc-6 ili 7, ne secam se vec, pogledam kroz prozor, a ono 1 elisa stoji, mrtva 'ladna...

Link to comment

Sad kad smo već krenuli u statistiku: koliko si imao vanrednih situacija (rejected takeoff, go-around i slično)? Ja za ovih svojih oko 50k ukupno imao jedan go-around :D Super osećaj kad znaš šta se dešava :)

 

Srecom ne mnogo.

 

4-5 puta go-around [uglavnom losa vidljivost, magla/neko se nije sklonio sa piste, jednom problem sa stajnim trapom]

1 bird strike prilikom poletanja [i posledicna diverzija na drugi aerodrom gde smo presli u drugi avion].

1 diverzija zbog loseg vremena [sletanje u Mancester umesto u Birmingham].

1 medical emergency [preko Atlantika, koji na kraju nije bio ozbiljan da sletimo ranije].

Link to comment

Jednom sam se iz Rima vozio valjda Adrijinim Dc-6 ili 7, ne secam se vec, pogledam kroz prozor, a ono 1 elisa stoji, mrtva 'ladna...

 

Sta te briga ako su ostale 3 jos radile :D

Link to comment

Sta te briga ako su ostale 3 jos radile :D

:lol:

 

Lako je tebi.

Ja precrko, a od mene nije bilo veceg mrzitelja ovih velikih dvomotoraca koji su tebi druga kuca, svaka cast, ja ni na zemlji ne bih usao u njih  :)

Link to comment

:lol:

 

Lako je tebi.

Ja precrko, a od mene nije bilo veceg mrzitelja ovih velikih dvomotoraca koji su tebi druga kuca, svaka cast, ja ni na zemlji ne bih usao u njih :)

A znas da i dvomotorci mogu da rade i sa jednim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

A znas da i dvomotorci mogu da rade i sa jednim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Znam.

Ali nema sanse da to proveravam  :(

 

Utoliko vise postujem i zavidim ti, al' ne bas skroz: faletm ti motornjaci, od Konvera, preko Dc-3...  :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...