Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

nego je li osetiš ti jms razliku između novih i starih aviona?

 

u kmpanijama postoji ta krilatica da ne postoji star avion.

u prevodu - putnicima to nije toliko bitno, ali jeste bitno da držimo troškove dole i bacamo pare na nove letelice, dok stare mogu da služe svrsi.

Link to comment

nego je li osetiš ti jms razliku između novih i starih aviona?

 

u kmpanijama postoji ta krilatica da ne postoji star avion.

u prevodu - putnicima to nije toliko bitno, ali jeste bitno da držimo troškove dole i bacamo pare na nove letelice, dok stare mogu da služe svrsi.

 

U Dreamliner-ima jesam, ali valjda prvenstveno zbog razlike u pritisku [cabin pressurisation] i vlage vazduha u odnosu na druge modele.

 

Trebalo bi da je i A350 dobar po tom pitanju.

 

Za ove ostale, primeti se kad je nesto novo i cisto [par puta sam leteo avionima 'mladjim' od mesec dana], ali to se sve brzo izjednaci.

 

Isto tako se primeti kad si u avionu koji ima 15-20-25+ godina a putnicka kabina nije dugo sredjivana/obnavljana.

 

Problem sa ovom poslednjom recenicom je nalazenje balansa izmedju troskova odrzavanja starih [+ posledicnih troskova] i otplacivanja novih aviona. 25-30-godisnji MD-80 je verovatno otplacen ceo, ali se i dosta kvari.

Edited by jms_uk
Link to comment

sta rekoste, koji je najbolji pretrazivac letova?

 

Zavisi. Odakle letis, i za gde.

 

Standardno probaj: kayak, google flights, skyscanner, momondo. I svaki ima opciju za puno zemalja - nekad ume da bude poveca razlika u ceni izmedju njih.

Link to comment

Leteo je neko sa Alitaliom? Da li su opusteni po pitanju rucnog prtljaga ili imaju osobine kao LCCovi i gledaju u milimetar?

 

Ja jesam po Evropi [+Tunis], 23 puta, najduze do Moskve - i nikad nisam imao problema.

 

Ali pustam da @Tresko dodje i pojasni :lol:

Link to comment

Ma opusteni su, ja jednom imao debeli troley pa nije stao u "gepekce". Odneli ga nazad na prazno sediste i vezali pojasom. Nisu opusteni samo sa nervoznim putnicima...

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

leteo sa njima jednom pre privatizacije do maroka. ne znam da li je do prirode destinacije, groundhandlera ili čega već, ali su tolerisali torbetine od 20kg ko ručni prtljag.

totalni zabezek.

Link to comment

Tako nesto sam i mislila, da je i dalje opusten fazon kao kod vecine redovnih firmi. Rucni kofer mi je  duzi u jednoj dimenziji (kraci u drugim), sto sam tek sad shvatila posle n godina putovanja sa njim :D (ali sve sa redovnim linijama, npr. LH nikada nisu pravili problem, niti zapravo zagledali)

Ionako nemam sta pre leta vec idem direktno na gejt, ali rek'o da ne bude nesto u fazonu Wizza pa da se neprijatno iznenadim na licu mesta. :)

 

 

leteo sa njima jednom pre privatizacije do maroka. ne znam da li je do prirode destinacije, groundhandlera ili čega već, ali su tolerisali torbetine od 20kg ko ručni prtljag.

totalni zabezek.

JU letovi koji su na liniji nasih ljudi koji dolaze iz Amerike i Kanade izgledaju tako i dalje ponekad. Kada sam dolazila kuci oko Nove godine, avion dupke pun, a stjuarti ne znaju sta ce sa torbama - i prvu klasu su napunili sa njima. Neki ljudi su imali po dva zdrava rucna kofera veca od mog.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Zato sto u USA naplacuju prtljag u ekonomskoj klasi, pa onda svi unose puno u kabinu.

 

Mislis na americke aviokompanije? I za tako duge letove? (Da li to znaci da mozemo ocekivati i za evropske kompanije u skorijoj buducnosti?) Ako je tako, zar ne bi bilo logicno da takodje vode racuna koliko ljudi unesu kao rucni prtljag i da su i tu strogi (kao LCC)?

 

//Inace se prijatno iznenadih prosle godine, da Iberia daje 2 x 23 kg prtljaga za letove za Juznu Ameriku (KLM i AF, koje smo jos razmatrali za put, redovno jedan prtljag). Bilo nam je maltene zao sto to nismo hteli da iskoristimo :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Bilo nam je maltene zao sto to nismo hteli da iskoristimo :D

Poznat osecaj :)

 

Cesto imam prava na 2-3-4 komada prtljaga (od 23-30kg) a uglavnom putujem samo sa rucnim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...