Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

ne zelim ni da zamisljam to....odmah bi osetila teskobu i bes ....plus sto bi me dodatna agresija obuzela razmisljajuci da li si glupa moroncina ili si toliko bezobrazan i bezosecajan za druge...pre ce biti ovo prvo na zalost :(

 

ne racunam mentalno obelele tu...njima je sve oprosteno.

Link to comment

meni dodje da upucam onogo ko otvara zastavicu a treba da se spava..

Dakle upucala bi nas ;D Kada smo leteli Madrid - Lima, let je bio u 13 ili 14h, i u roku od odmah su svi pospustali te prozore i ili poceli da spavaju ili da bulje u ekrane. Meni je to izgledalo skroz depresivno, hajde da razumem ako je nocni let ali covece u sred dana...Samo nase (inace prvo u ekonomskoj klasi) mesto je bilo izvor svetlosti i zivota, svih dvadesetak redova iza nas je bio mrkli mrak. Rekoh vec da nam je let prosao (neocekivano) super, citali smo i spavali (nista nam nije smetao otvoreni prozor, ja one navlake za oci nisam ni koristila). U nekom momentu prosetala jedna zena do nas, da vidi malo svetla, pretpostavljam da nije sedela do prozora pa nije mogla da otvori. Posle kada smo stigli do kontinenta..ja sam bila zalepljena za prozor, kao malo dete :D

 

 

Inace, Rim FCO aerodrom....mislim da u zivotu nisam toliko kasnila na aerodrom (pa jos nepoznati) a da sam stigla na kraju i pre nego sto su poceli da pustaju u avion. Dok sam dotrcavala na Termini stanicu i moj kolosek, gledala sam u voz koji odlazi, te sam morala da odcekam jos pola sata i teska srca pojedem jos jedan sladoled ;D i tako stigla na metro stanicu aerodroma 45 minuta pre poletanja. Pretrcah od stanice do aerodroma, prvo nisam mogla da nadjem gde se prolazi ka gejtovima da bih shvatila da to sto je prazno na pregledima ne znaci da nisam na dobrom mestu :D Divno je putovati bez prtljaga, kada se moze :) Deluje mi jednostavno taj Terminal 1, ili gresim? Gejt mi je bio dosta blizu, trkom sam za pola minuta stigla.

 

Alitalia...Letovi bili na vreme, ne tako puni, nije bilo lose uopste. Niko nije gledao prtljag ali realno nije ni bilo preterivanja od strane putnika. Nisam ocekivala nista vise od pica i grickalica, no one "slane" (posto daju izbor izmedju slatkih i slanih) treba zaobici, ne secam se da sam nesto nejestivije stavila u usta.

Link to comment

upucala bih te da je spustas i dizes na svakih pet minuta...to kad je vec konstantno...navikla bih se..ili bih te zamolila makar do pola da spustis da mi bas ne bode oci...gledanja oblaka moze biti interesantno jedno vreme, posle dosadi...a vec kad krenemo da se spustamo tada se i zastavice dizu, mora.

 

nema nista lepse nego bez prtljaga :) slobodan covek

 

blago tebi, ti prodje pola evrope sve ko da neces :)

Link to comment

mislim da sam leteo na a350 2-3 puta i to na bezveznoj kratkoj relaciji peking-hohhot. ja letim najceste pekarski letovima, tako je bilo i do hohhota. cudno mi bilo zasto svice tako sporo, tek nakon sletanja sam provalio sa su prozori tonirani tokom leta kako bi putnici kunjali. to sam video samo na dreamlineru (LOT) pre par godina. 

 

Izgleda da zavisi od avio kompanije - Qatar ima elektronsko spustanje i podizanje na A350. Te tonirane sam i ja video na Dreamliner-u, kod vise kompanija.

Link to comment
  • 2 weeks later...

imam presedanje u Becu 14 sati, od 4 popodne do 7 ujutru. posle nastavljam isto austrian airlinesom. jel to znaci da imam prava na aerodromski hotel ?

 

Od koga? Austrian-a?

Link to comment

Da li na Nikoli Tesli policija tiho mobinguje one kapije za provjeru pasosa? Velika guzva, ljudi stoje u vise redova, niko ne upucuje da se ide na tu kapijicu. Cak je i onaj pano sa uputstvom za upotrebu postavljen najdiskretnije moguce.

Link to comment

Da li na Nikoli Tesli policija tiho mobinguje one kapije za provjeru pasosa? Velika guzva, ljudi stoje u vise redova, niko ne upucuje da se ide na tu kapijicu. Cak je i onaj pano sa uputstvom za upotrebu postavljen najdiskretnije moguce.

 

Da, to se radi već bar godinu ili dve. Verovatnije je da ćeš ih sresti na letovima koji dolaze sa istoka nego sa zapada, te veća je verovatnoća da ćeš biti zaustavljen ako ne izgledaš kao biznis putnik. Takođe, obično je provera na nivou kontrole pasoša sa izdvajanjem onih koji su putovali u rizična područja (jedno vreme su kontrolisali zemlje koje su imale problema sa ebolom), koliko sam ja mogao da zapazim.

Link to comment

Verujem da misli na automatsku proveru pasosa, putem onog automata.

 

Taj vise ne radi nego sto radi.

 

A i ima odredjena kolicina pasosa koji ne mogu da se koriste za to [bese nesto tipa samo izdati posle decembra 2009?].

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...