Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dva bromazepama, maska preko ociju, jastuk i cepovi u usima - probudis se deset sati kasnije pred sletanje. Samo ostavis pojas preko cebeta da stjuardese ne gnjave. Provereno radi.

moze bez toga, ali moras da zveknes 3-4 viskija. 

 

 Samo ostavis pojas preko  ispod cebeta da stjuardese ne gnjave :naughty:

Link to comment

uvek se setim jmsa dok se grbim po cattle class i jedem one splacine

Ja se u tim slucajevima uvek setim kako mi je lepo kad sedim kuci u fotelji.  :lolol: Jbga, nikad putnik od mene.

Link to comment

Blago tebi, mene to lepo poremeti bar nedelju dana [budan do 3am, dusa mi spava u 3pm].

 

Idem sledece nedelje turu oko cele planete na zapad, pa cemo da vidimo je li to ok :D

 

A onda sledeceg meseca opet ceo krug, ali na istok :(

 

joj, srećno na istok!

tj svakako pričaj kako je bilo :)

kao što rekoh moje iskustvo je jako skromno ali sam se u povratku na istok provela kao bos po trnju :D

moguće je i da smo nešto zglajzali u Parizu pošto smo tamo noćili (ja i još neki članovi šire familije), ali opet, na zapad nisam skoro ništa osetila, bilo je kao neka žešća žurka posle koje se lepo naspavaš i to je to

a na istok mi je nekako baš razdešavanje (kao što rekoh i sama pomisao na to da ću sleteti negde u 2 noću a moram da živim da je to realno 10 ujutru me malo, ono, khm, :ph34r:)

 

 

 

nemoj da polazes previse nade da ce te, ako odspavas u avionu, zaobici jet lag. da, nespavanje moze da ga napravi malo gorim, ali i ako odspavas kad bi 'trebalo' verovatno ces slicno proci kroz to (zavisi koliko si osetljiva. meni spavanj/nespavanje tokom leta ne pravi mnogo veliku razliku)

ma mogu ja svašta, ali kao što rekoh gore...

btw ono menjanje letnjeg/zimskog vremena na koje mnogi kukaju na sva zvona me ič ne pogađa, a ni 2 sata razlike mi nisu skoro ništa (na zapad na Island, na istok u Katar), ali 8-9 sati razlike je već ono malo... :D

 

 

Dva bromazepama, maska preko ociju, jastuk i cepovi u usima - probudis se deset sati kasnije pred sletanje. Samo ostavis pojas preko cebeta da stjuardese ne gnjave. Provereno radi.

sviđa mi se kako razmišljaš :lolol:

mada ja sam pomislila na jednog benija™ od 5mg, dva bi me verovatno malo mnogo sredila (osim kad sam baš mnogo nervozna no to je sasvim druga tema)

 

moze bez toga, ali moras da zveknes 3-4 viskija. 

 

 

već negde spomenuh, to bi mi pomoglo da se združim sa stjuardesama, pilotom i par putnika (ili pak da pobegnu od mene), ali za spavanje najn :/

Edited by Hjortron
Link to comment
  • 5 weeks later...

dobro :)

 

povratak, kao što sam i misilla, sve regularno

 

a u odlasku smo se prvo lepo smestili, pa su služili piće, pa hranu, pa sve tako, i onda sam u nekom trenutku zaspala od dosade :D što je bilo super

e, onda sam se posle nekog vremena razbudila, oči kao tanjiri, a avion zamračen, ljudi spavaju, prelećemo Mongoliju, u Japanu 5 ujutru i čeka nas još oko 4-5 sati leta, au... e, tu sam se morala malo drogirati :blush: i projekat je uspeo, odspavala sam super još neka 3-4 sata

posle sam u hotelu još popodne oddremala nekih sat i po (ali nikako duže!) i sutradan sam već bila poštena Japanka :)

 

 

a inače mogu reći sve super za oba leta, preporučujem Finnair preko Helsinkija

Link to comment

sou na kazanskom aerodromu. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CQSzzJQx1sU

 

kad sam ovde par komentara jer sam prosle nedelje skakutao po kini. da je samo prosle nedelje, imam osecaj da sam od letos non-stop na putu. malo vozom, malo avionom. nije bilo nekih incidenata. jeste da sam usao u pogresan voz, sreca pa covek kojeg sam hteo da dignem mi je ljubazno objasnio da sam pogodio mesto, ali omasio voz  :isuse:  hoce to kada je rezim rada i lokanja po ceo dan, a ustaje se u 4 am da se stigne na prvi transport do sledece grada. 

 

harbinski aerodrom u izgradnji. ne znam zasto su toliko cekali, svi veci gradovi vec imaju nove aerodrome. 

 

urIystEl.jpg

 

4dgl3izl.jpg

 

tip sa kojim sam leteo ima 900K km na star aliance. ne znam sta se desava kada stigne do miliona. imam osecaj da jedan clan to zna iz sopstvenog iskustva  :D

 

 

 

 

 

Link to comment

900k BIS (butt in seat) ili skupljenih (uz bonuse i sl. )?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

pretpostavljam da je bis jer leti cesto peking jakarta, u poslednje vreme i za moskvu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...