Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

evo jedna modnica iz aerodroma slavnog grada Zhengzhou  :wub:

KxmMBvll.jpg

 

u spoileru catwalk gif  :D

 

 

 

 

hXj2Tb.gif

 

 

 

 

 

u ponedeljak sam po provi put zakasnio na let. da sam lumpovao prethodnu noc ne bi mi bilo krivo, zakasnili smo na najgluplji moguci nacin. stigli na vreme na aerodrom, sedeli pili kafu i kada smo trebali proci 30ak metara do gejta ja sam imao poziv, a dve koleginice saputnice su pile lekove i drndale mobilni. niko nije rekao da krenemo i dodjosmo na gejt koji je bio pust 13min pred poletanje. kroz prozor smo propratili vozilo sa nasim torbama. 

 

propustili smo avion iz pekinga za lanzhou. to je provincija gansu, istorijska zapadna kapija i pocetak kineskog zida, tamo gde se susrecu gobi pustinja i planinski masivi. posto je klijent nova vel'ka fabrika i prva poseta, morali smo nekako doleteti i biti spremni za sastanak sledeceg jutra. karte za direktan let su bile rasprodate, tako da smo morali leteti preko grada zhengzhou sa transefom oko 4 sata. iako smo imali 4 sata na raspolaganju, uleteli smo u avion u poslednjem momentu jer smo blejali u kaficu. poslao sam koleginicu da proveri kada krece boarding i vratila se sa infomacijom "za 20 min". mi smo klaj-klaj i krenuli prema gejtu nakon 20ak minuta. setkajuci se po aerodromu primetili smo sluzbenika koji nas je panicno pozivao da pozurimo jer su svi putnici u avionu i cekamo se samo mi. na kraju smo ipak stigli na odrediste oko 2am. plan je bio stici u 3pm. 

 

nije bas on topic, jpg i gif (spoiler 15mb) sa fragmentom puta ka aerodromu lanzhou 

 

LxyZFnFl.jpg

 

 

 

15NSqL.gif 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

a inače mogu reći sve super za oba leta, preporučujem Finnair preko Helsinkija

Dosta je dobro istim putem da se na duzem letu ide sa JAL-om (Japanese AirLines).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Krajnji bilans za 2016:

 

87 segments
142182 miles / 228820 kilometers
13 days 3:20

 

1b5jXjC.png

 

I3Uzzhs.png

 

r0iNSbV.png

 

Prvi [i drugi] put preleteo International Date Line, tokom dva putovanja oko planete, jednom na istok, jednom na zapad.

 

Leteo najsevernije do sada [bodø, u Norveskoj], bio u cetiri nove zemlje, sleteo na 20 novih aerodroma i probao 10 novih avio kompanija. Prvi put leteo u privatnom biznis jet avionu.

 

Sve u svemu, nije bilo losa godina - videcemo sta ce 2017. doneti.

 

http://www.openflights.org/user/jms_uk

Link to comment

ladno sam bio na nekim aerodromima na kojim jms nije bio

 

uspeo si u zivotu :)

 

 

jms ispunjava svoj san i svaka mu cast. lepo je videti kada covek uspe da (u)radi ono sto voli :)

 

meni ni najveci lounge ni krevet od pet fita u avionu ne bi pomogli da se bolje osecam...valjda mi se smucilo vise sav taj suv vazduh i dosadno letenje (osim poletanja i sletanja, to bas volim)

Link to comment

ladno sam bio na nekim aerodromima na kojim jms nije bio

 

Gledas ukupnu mapu ili samo ovu za 2016? ;)

 

 

Salim se, naravno da ima puno njih na kojima nisam bio.

Link to comment

Gledas ukupnu mapu ili samo ovu za 2016? ;)

 

 

Salim se, naravno da ima puno njih na kojima nisam bio.

Ukupnu. Ovako na prvi pogled imam CUN, MUB, BBK, VKO, TIV, TGD, TSR, VLC, NYO, AYT.

 

Afrika, Sibir i Srednja Amerika deluju malo zapostavljeno na mapi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...