Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

4 minutes ago, djeneralche said:

Da, na to sam mislio, koliko je normalno da kola izgube na ceni za jednu godinu? Cudno mi da je to nesto random.

Nema pravila,zavisi koliko je model pogodan za prodaju u tom trenutku,kakav je sa opremom i milion drugih stvari.

 

Kum je kupio novog 500l i kad je rešio da ga prodaje to je izgleda rešio i veliki broj drugih,pa je cena bila poražavajuća ogromna ponuda,na maloj potražnji.

 

Tako da koliko se izgubi,to niko tačno ne može da kaže.

Link to comment

Samo zakon ponude I potraznje… Srpsko trziste je relativno malo, pa je ponuda ogranicena, sto rezultira vecim cenama nego u nekim vecim drzavama. Vece cene su I zbog toga sto je veca potraznja za polovnim automobilima, u odnosu na nove automobile...

Ja razmisljam da,kada se budem odlucio da menjam kola, da narucim od jednog lika koji dovozi kola po narudzbini iz Svice, a u tog lika imam apsulutno poverenje da nece da steluje kilometrazu ili da se ugradjuje vise nego sto je to norrmalno… 

Mislim, normalno je da covek zaradi 500 evra po kolima, ali nije normalno da zaradi 2000, kao sto to pokusavaju ovi na placevima...

 

Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Da, na to sam mislio, koliko je normalno da kola izgube na ceni za jednu godinu? Cudno mi da je to nesto random.

 

Ovako reče peter fan pre koju nedelju
 

On 28.7.2020. at 18:02, Peter Fan said:

nakon 1. godine oko 1/4, nakon 4. godine skoro 1/2. 

 

Link to comment

Ok znaci na primeru koji sam dao, 15000 nov auto vredi izmedju 7 i 8000 posle 4 godine. 150e mesecno da bi imao kola. Bez predjenog km. Nije ni cudo zasto je auto industrija toliko jaka, retko gde ima toliko sisanje ovaca.

Link to comment
11 hours ago, djeneralche said:

Koliko je otprilike amortizacija za kola? Kupis nova kola za 15000 i hoces da ih prodas za 5 godina. 100e mesecno? 200e? Kako se uopste odredjuju cene polovnih automobila?

 

Računovostveni standard prve godine 20%, posle 10% godišnje. To mi je negdje i realno.

Link to comment
2 hours ago, milfisland said:

 

Računovostveni standard prve godine 20%, posle 10% godišnje. To mi je negdje i realno.

Nije baš, auto od 15.000 star 9 godina u Srbiji se prodaje za cc 4.000 eur. 

Kod amortizacije automobila više smisla ima obračun na neotpisanu vrednost.

Link to comment
On 15.8.2020. at 10:17, djeneralche said:

Ok znaci na primeru koji sam dao, 15000 nov auto vredi izmedju 7 i 8000 posle 4 godine. 150e mesecno da bi imao kola. Bez predjenog km. Nije ni cudo zasto je auto industrija toliko jaka, retko gde ima toliko sisanje ovaca.

Pa ne funkcionise to tako. Ne mogu auto kompanije da prodaju novi auto od 7K. Njemu opada vrijednost ne zato sto je kao novi bio precjenjen, vec zato sto se haba, dolaze novi i bolji modeli, itd. Dobar dio automobilskih kompanije gubi novce, i zato se ukrupnjavaju jer ovi manje ne mogu da pokrivaju enormne troskove razvoja i enormna kapitalna ulaganja koje zahtijeva proizvodnja.

Link to comment




Mislim, normalno je da covek zaradi 500 evra po kolima, ali nije normalno da zaradi 2000, kao sto to pokusavaju ovi na placevima...
 


I uspevaju, dosta cesto. Njih prevoz izlazi jako smesno jer imaju sopstvene kamione na kojima stize po 9 komada, znaci ono sto ja placam 550-600e po autu njih izadje gorivo + putarine + zarada vozaca, sto je lagano ispod 300 po autu. I carinjenje je jeftinije na kolicinu i kod njih se niko ne ugradjuje kao meni vozac kad uzme bar 50-100e po komadu jer odradjuje i carinu. Ako jos i steluju kilometrazu na relativno novijim kolima, ide ta zarada i debelo preko 2 hiljade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

Sta mislite, jel ima smisla uzeti za preprodaju Citroen C4 Aircross? Ima dva simpaticna 2014-2015. godiste, sa 90 i 130 hiljada km, prvi 1.6 hdi 115ks a drugi 1.8 isto dizel sa nekih 150ks. Mislim da imam neke razlike u ceni ali nemam pojma kakvu bi to prodju imalo u Srbalja, bojim se da ne zarobim 10ak soma evra duzi period.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
On 15.8.2020. at 10:09, djeneralche said:

Kako se uopste odredjuju cene polovnih automobila?

 

Odeš na polovne automobile i vidiš stanje na tržištu u tom momentu... Tako. Primera radi, ako Miloš svoj krš :D ceni 5000, a isti takvi se prodaju na sajtu za 4000, on može samo da se slika te da se prilagodi stvarnosti i spusti cenu. Drugim rečima, proceniš stanje svog i porediš sa istom ili sličnom ponudom. Ako imaš vremena, drži istu ili jaču cenu (ako imaš na čemu da je temeljiš), ako ti se žuri, sputiš je malo u odnosu na neki prosek/realnu cenu tvog vozila. 

  • Haha 1
Link to comment
49 minutes ago, Mil@n said:

Primera radi, ako Miloš svoj krš :D ceni 5000

 

Moj krsh bi ostavio tvoju kantu kilometar, dok se gusis u prasini jer ti ne radi rucica za podizanje prozora :D I to pre nego sto ubacis u prvu brzinu :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...