Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

to je old skul vožnja, uzbrdo, nizbrdo, druga, treća, druga, pa konj u tunelu, i sve ostale čari koje proizilaze iz vožnje po balkanskim gudurama

 

 

čitam ovde tempomat, auto put 600km, sedište sa masažerom

:covid19:

 

 

 

sad bi napisao nešto al bi bio banovan zbog mizoginije i ejdžizma

pa neću

 

  • +1 1
Link to comment



valjda se servo danas podrazumeva ?
slazem se da nikada ne bih kupio nova kola ... mozda da imam para za bacanje
za ~tri godine vecina kola gubi i do 50% vrednosti u odnosu na prvu cenu, to je najbolje vreme za kupovinu
 


Naravno da se servo podrazumeva, malo sam se nasalio s tim, mada je zgodna ona opcija city servo kad mozes malim prstom da motas.

Ovo za 3 godine se slazem, mnogo padne cena a auto uglavnom bude kao nov i dalje, ako je sve radjeno na vreme.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Uz napomenu da nisam eksperat, meni ta cena deluje ok. Nov kosta izmedju 14 i 17 hiljada. Navigaciju kupis za 200e ako ti bas treba, to je taman kinta koju bi ustedeo za registraciju.

 

50 iljada kilometara za sest godina je nista, ali treba imati u vidu da je to neko stelovao negde garant. I ovaj drugi je sasvim pristojan, presao duplo vise, ali opet ni to nije puno, ni 20,000km godisnje. Ne znam sta ti tacno od opreme fali kod drugog a da ima prvi? Registracija je priblizno istog datuma, imao bi 10 meseci fore.

 

Ne znam ni da li je pametnije kupovati auto sa placa ili od privatnog vlasnika?

Link to comment

Ne treba mi navigacija u kolima, imam na mobilnom Here WeGo mape koije redovno azuriram... i to mi je sasvim dovoljno.

 

Oba su servisirana u ovlascenom ili su jos uvek u garanciji, tesko da je tu nesto stelovano sto se tice km.

 

Sa placa ne bih nikad uzeo, bas zbog muljanja i manjka proverivih cinjenica.

Link to comment
On 12.8.2020. at 14:37, goofs said:

Uz napomenu da nisam eksperat, meni ta cena deluje ok. Nov kosta izmedju 14 i 17 hiljada. Navigaciju kupis za 200e ako ti bas treba, to je taman kinta koju bi ustedeo za registraciju.

 

50 iljada kilometara za sest godina je nista, ali treba imati u vidu da je to neko stelovao negde garant. I ovaj drugi je sasvim pristojan, presao duplo vise, ali opet ni to nije puno, ni 20,000km godisnje. Ne znam sta ti tacno od opreme fali kod drugog a da ima prvi? Registracija je priblizno istog datuma, imao bi 10 meseci fore.

 

Ne znam ni da li je pametnije kupovati auto sa placa ili od privatnog vlasnika?

I ja bih kao i Milosh 76 najpre uzeo od privatnog, ne samo zbog pomenutog muljanja nego i zbog probe koja je na placu najčešće nemoguća. 

Link to comment

Koliko je otprilike amortizacija za kola? Kupis nova kola za 15000 i hoces da ih prodas za 5 godina. 100e mesecno? 200e? Kako se uopste odredjuju cene polovnih automobila?

Link to comment
4 hours ago, djeneralche said:

Koliko je otprilike amortizacija za kola? Kupis nova kola za 15000 i hoces da ih prodas za 5 godina. 100e mesecno? 200e? Kako se uopste odredjuju cene polovnih automobila?

Nema amortizacije,mi kupili novu Fiestu,strah me da pomislim da je prodam.Ako se gleda gubitak na ceni.

 

Ono što sam kasno ukapirao da je najbolja opcija kupiš novo,pa čim izadje iz garancije menjaš staro za novo i konstantno voziš nov auto.Jedina začkoljica je što uvek treba da imaš par hiljada € sa strane da bi pratio tržište i uvek kupovao isto ili bar za nijansu bolje.Ovako ja kao prosečan Srbin ima da vozim tu Fiestu do kraja života :D

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Bambula said:

Nema amortizacije,mi kupili novu Fiestu,strah me da pomislim da je prodam.Ako se gleda gubitak na ceni.

 

Ono što sam kasno ukapirao da je najbolja opcija kupiš novo,pa čim izadje iz garancije menjaš staro za novo i konstantno voziš nov auto.Jedina začkoljica je što uvek treba da imaš par hiljada € sa strane da bi pratio tržište i uvek kupovao isto ili bar za nijansu bolje.Ovako ja kao prosečan Srbin ima da vozim tu Fiestu do kraja života :D

Da, na to sam mislio, koliko je normalno da kola izgube na ceni za jednu godinu? Cudno mi da je to nesto random.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...