Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

46 minutes ago, Peter Fan said:

nakon 1. godine oko 1/4, nakon 4. godine skoro 1/2. 

 

jel grešim negde ako može razmišljanje generalno pre ide u pravcu da bih zbog tog ogromnog gubitka vrednosti u prvih par godina koriščenja nov auto uzeo samo ako imam baš previše para za baciti? btw imam u dvorištu golfa i brava, isto godište, ista klasa. golf ima odličnu opremu, bravo valjda solidnu za fiata. golf je plaćen bukvalno duplo više. ne mislim da je preplaćen.

Link to comment
9 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

jel grešim negde ako može razmišljanje generalno pre ide u pravcu da bih zbog tog ogromnog gubitka vrednosti u prvih par godina koriščenja nov auto uzeo samo ako imam baš previše para za baciti? 

Objektivno, ne grijesis.  Subjektivno, zavisi od toga koliko ti je vazna pouzdanost,  uzivanje u voznji i autu samom, trendovi, itd ili na auto gledas na kao nuzno zlo i uredjaj za prebacivanje od tacke A to tacke B. 

Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

Koji si razmazenko, meni od opreme treba samo dobar motor i klima.

Kad jednom imaš kameru, senzore, tempomat i automatik, vožnja dobije drugu dimenziju... 

 

Line assistant je bonus plus... :D

Link to comment

 

10 minutes ago, Lancia said:

Koji si razmazenko, meni od opreme treba samo dobar motor i klima.

 

https://petrolicious.com/articles/the-bmw-320is-puts-a-motorsport-powertrain-in-an-unassuming-sedan

 

uvezes iz portugala, to ti blizu.

 

+ uglavnom su sa klimom. i raste im cena.

 

das mi 0,001% od prodaje (ili pivo u obliznjoj kafani) ili krug po tvom ostrvu.

molim, i drugi put.

Link to comment

 

8 minutes ago, Peter Fan said:

Objektivno, ne grijesis.  Subjektivno, zavisi od toga koliko ti je vazna pouzdanost,  uzivanje u voznji i autu samom, trendovi, itd ili na auto gledas na kao nuzno zlo i uredjaj za prebacivanje od tacke A to tacke B. 

 

za pouzdanost naravno stoji, s tim što ja imam utisak da ljudi (makar kod nas) generalno preterano strahuju od održavanja. sve ovo ostalo mi pre pre zvuči kao argument za polovni premium-like naspram novog econoboxa od 10-12k, ako je već to tema priče :sleep:

 

mislim ako neko gleda na auto kao uređaj za prebacivanje sa tačke a do tačke b to su valjda ponosni vlasnici novih opela :lolol:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Kad jednom imaš kameru, senzore, tempomat i automatik, vožnja dobije drugu dimenziju... 

 

Line assistant je bonus plus... :D

Grozan si, mislim imam i ja gomilu tih stvari, nikad nisam kliknuo na njih, osim na sport mode :sleep: 

5 minutes ago, holden kolfild said:

 

 

https://petrolicious.com/articles/the-bmw-320is-puts-a-motorsport-powertrain-in-an-unassuming-sedan

 

uvezes iz portugala, to ti blizu.

 

+ uglavnom su sa klimom. i raste im cena.

 

das mi 0,001% od prodaje (ili pivo u obliznjoj kafani) ili krug po tvom ostrvu.

molim, i drugi put.

Ako je bilo sta radjeno na njima, dzaba, ne bih mogao da registrujem nikad ovde. Dovozile Svabe ovde znas kakve audije i bendzamine, ako su samo malo spusteni ili uradjene bilo kakve zvrcke, pisi propalo. Spanija je najgora zemlja za tuning, makar minijaturan bio.

Pivo uvek, macane :heart:

Link to comment

uziim pivo, nije moje =D

 

mislim da je kod tog is-a caka u nekim suludim cenama registracija (u to vreme) za preko 2000cm3 (slicno kao u srbiji 2020 i unazad koliko hoces), pa je uvek domisljati svabo smislio da prodaje tim drzavama (italija, portugalija), uzitak m motora za nesto manje para, sa divnim prefomansama. a onda je shvatio da je tamo toplije, pa je turio i klimu.

u bgd-u se krajem prosle godine prodavao jedan za 16-18k e. kod nas je to stizalo u primercima (uvoz kraj90ih i pocetak 00ih)

 

fala za pivce, srce si =)

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Lancia said:

Grozan si, mislim imam i ja gomilu tih stvari, nikad nisam kliknuo na njih, osim na sport mode :sleep: 

Ja vozim na Eko poslednje vreme, ne može sport po gradu, pipneš gas, odeeeeeee...

 

Valjda će i korona proći, pa malo na tour de Yu + Italija....

 

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

 

Izmedju Astre Sedan 140 konja turbo benzinac i Fiat Tipo 95 konja atmosferac, ti bi izabrao Tipa?

 

Ovako, više sam se našalio, jer je opel kod nas na takvom glasu, u fazonu ko je lud da ga vozi. Doduše, ja se sa tim slažem, što ne znači da su im automobili globalno loši samo mene ni sa čim ne privlače.

Motori mi nikad nisu bili najbitnija stvar pri kupovini (osim da su benzinci), pa mi to uopšte ne igra bitnu odluku pri odabiru.

Astra sedanka je odvratna estetski, a i iznutra nije menjana tipa skoro 10 godina. Ne bi je uzeo džabe. Tipo hatch ima brutalnu liniju za moj ukus, ali su ti njihovi italijanski zaobiljeni enterijeri po meni pase, a i ne priznajem ekran ispod 7" u kolima. 

Drugim rečima, uzeo bi Elantru i ne bi sekunde razmišljao, u izboru ona tri.

Al to je onako, više laički, daleko sam od nekog eksperta. 

Link to comment
12 minutes ago, Mil@n said:

Drugim rečima, uzeo bi Elantru i ne bi sekunde razmišljao, u izboru ona tri.

 

Nova Elantra je od 14 hiljada, ta polovna za dve hiljade manje nema puno smisla.

Link to comment

Najviše volim kad je ekran faktor u kupovini kola. U stvari, jeste - ako može da ga nema uopće, bilo bi savršeno.

Dobar motor, dobar položaj sedenja, klima, tempomat i naslon za ruku. Šta god stajalo na haubi.

Edited by zorglub
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...