Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

Ja sam duduk za kola, zasto bi neko placao 20k eur za polovan auto kad za te pare moze da se kupi novi? :huh:

 

Uglavnom zato što možeš da dobiješ jači motor i brdo opreme, a kod novog ne bi dobio ništa (ako uopšte i do osnovnog modela dobacuješ), tipa auto koji bi nov koštao 35-40 hiljada upola cene.

Link to comment

20k jeste suluda cifra za auto

 

kako primećujem po oglasima ima neki vakum između 15k i 25k

 

do 15 je po meni ok, a preko 25k, pa sad, ima raznih želja i (ne)mogućnosti

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Nov auto za 20.000 evra ima isto sto i nov za 30.000 evra, nema tu neke razlike.

U tom cenovnom rangu je pitanje sta ko zeli da vozi, da li novi SuperB ili Oktaviju ili Pasata ili nekog Mercedesa ili Audija ili Toyotu.. stvar izbora.

 

Za te pare nikad ne bih kupio polovan automobil, kakav god bio.

 

Prvi red je naravno netačan. Nije stvar samo opreme već i kvaliteta a i pouzdanosti utrošenih materijala, elektronike, itd, itd. 

 

Druga stvar, ako podrazumevamo da auto od 30.000 kvalitativno opravdava razliku u ceni u odnosu na onaj od 20.000, i te kako ima smisla uzeti polovan jer su automobili stari par godina i dalje praktično novi, samo sa razrađenim motorom i preležanim svim dečjim bolestima u startu, ako ih je bilo (a dosta automobila, po nekim forumima koje čitam ih ima, kojekakve zajebancije), a mogu se posle samo par godina korišćenja uzeti za osetno manje para. 

Dakle, ko želi auto koji nov vredi 30.000, nebitno koji, i te kako ima smisla da ga uzme sa 70k na satu što je smejurija posle par godina vožnje - za 20.000.  

 

A teorija da auto od 20.000 i 30.000 imaju sve isto osim loga na haubi - pa... Teško da je tako, blago rečeno. :D

 

Edit: naravno, govorim o ljudima kojima je to cenovni rang i klasa kojoj teže i koju mogu da priušte, jasno vam je da ih ima. 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

Prvi red je naravno netačan. Nije stvar samo opreme već i kvaliteta a i pouzdanosti utrošenih materijala, elektronike, itd, itd. 

 

Za 20.000 evra mozes kupiti Skodu Oktaviu u najvecem paketu opreme... ne kuva kafu, osim ako je ne zamolis :D

1,5 TSI 110 kW/150 ks 6G 19,908   22,344   racunam za kes mozes skuplju varijantu da spustis na 20.000 evra

 

Za nesto manje od  30.000 evra mozes kupiti Hondu Civic (znam da si ljubitelj) u najvecem paketu opreme, ne kuva kafu, osim ako je ne zamolis :D

 

1.5 TURBO 2WD CVT (Benzin) 182ks/6000 o/min 28.790 €

 

 

 

A koja je sustinska razlika izmedju Oktavije i Civica?

 

Dosta zavisi od opreme, udobnost, elegancija... a ko ima 20.000 evra za kola, skrpice se i za 30.000  :D

 

Teze je skrpiti se sa 8000 na 12000 nego sa 20 na 30.000 evra

Edited by Milosh76
Link to comment

Pravio sam paralele izmedju limuzna.. Imas i za SUV dosta opcija.. meni je Kamiq zanimljiviji od Karoqa, recimo... 2008 mi je ruzan kao lopov, a CX-3 :wub:

Edited by Milosh76
Link to comment

za +20k je u opticaju sveto nemačko trojstvo

kakve škode, kakve honde

:covid19:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

CX-3 nije za ljude koji imaju problem sa kalustrofobijom... Jbt, ima više mesta u Stepway-u, nego u tome...

Vozacko mesto je odlicno, cak i za mene, sad sto iza ne moze da sedne ni pigmej, boze moj.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

 

Za 20.000 evra mozes kupiti Skodu Oktaviu u najvecem paketu opreme... ne kuva kafu, osim ako je ne zamolis :D

1,5 TSI 110 kW/150 ks 6G 19,908   22,344   racunam za kes mozes skuplju varijantu da spustis na 20.000 evra

 

Za nesto manje od  30.000 evra mozes kupiti Hondu Civic (znam da si ljubitelj) u najvecem paketu opreme, ne kuva kafu, osim ako je ne zamolis :D

 

1.5 TURBO 2WD CVT (Benzin) 182ks/6000 o/min 28.790 €

 

 

 

A koja je sustinska razlika izmedju Oktavije i Civica?

 

Dosta zavisi od opreme, udobnost, elegancija... a ko ima 20.000 evra za kola, skrpice se i za 30.000  :D

 

Teze je skrpiti se sa 8000 na 12000 nego sa 20 na 30.000 evra

 

Loše je poređenje, civic je, iako verovatno najveći u klasi - i dalje hatch, Oktavija je limuzina. Adekvatnije bi bilo poređenje nove Oktavije i neke limuzine koja košta 30.000e nova a verujem da znaš i sam da tu ima mnooogo ozbiljnijih vozila, što ne znači da je škoda loša, oktavija je odličan auto, a superb - ubija.

 

Edit: ovo kumsovo "kakve honde" praviću se da nisam pročitao... :samogilja:

Edited by Mil@n
Link to comment
18 minutes ago, renne said:

Jeep Compass na Covid akciji sa punom opremom bio 28k, sa srednjom koja je isto vrhunska 23K

Ima čak i generator, piči 220v, ako ti treba

Koji motor ima tvoj?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...