Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pa kako su meni rekli u dunavu i meni ce se povecati premija zbog toga se nerviram.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

 

Treba videti sta je ugovoreno. Kod kasko osiguranja postoji varijanta da se osiguranje veze za auto, ukoliko neko ima vise automobila, pa za svaki auto ide drugaciji premijski stepen u zavisnosti od toga za koji auto je isplacena steta. Ono sto ne bi moglo da se desi, a nije iskljuceno da osiguravajuca kuca bas to proba da provuce, je da premiju veze i za vlasnika i za konkretan auto i da pokusa da uveca premiju po dva osnova.

Ono sto takodje moze da se desi, je da ti se zaista poveca premija, ali da to nema veze sa isplacenom stetom, nego sa cinjenicom da ti kao novi vlasnik vozila nemas nikakav bonus koji bi umanjio osnovnu premiju. Npr. ako je premija bila 50k, a prethodni vlasnik nije naplacivao stetu u ranijim godinama, onda bi mu za ovu godinu premija bila npr. 35k. Ti kao novi vlasnik nemas bonus, vec kreces od osnovne premije od 50k.

Link to comment

Ali kako hoce da me zavrne bivsi vlasnik auta. Kada sam sredinom jula uzeo auto uz njega je isao kasko. Posto auto nisam odmah preneo na mene jer u tom trenutku nisam imao para da odradim svu administraciju nastavio sam da placam kasko u njegovo ime. A auto vozio na ovlascenje. I pre nekih tri nedelje ogrebe me neko na parkingu, ja pozovem bivseg vlasnika da prijavimo stetu i odemo i odradimo to. Rekli nam da dodjemo za dva dana da podignemo procenu stete. Medjutim ja nesto nisam mogao tad pa ga zvao posle nedelju dana da idemo ali on kao imao neke obaveze i u tom razgovoru mi pomene kako on treba sad da osigura novi auto sto kupio ali da mu je osiguranje vece za 10 hiljada jer je Pezo imao dve isplate stete sto znaci da je imao cukanje pre prodaje ali mi to nije pomenuo. Meni cudno jer koliko znam osiguranje prati auto. Medjutim zovem ga danas i on kaze da ce se cujemo da odemo po izvestaj ali sad mi kaze kako mu je osiguranje vece za 17000 zbog dva cukanja. Ja ne budem lenj nego odem u Dunav i jedna sefica mi kaze da je steta procenjena na 29000 i da je on podigao pare jos pre nedelju dana. Ja sam ga pozvao i on dosao kod mene u kancelariju i poceo opet da me ubedjuje da mu je osiguranje za novi auto povecano sa 36 na 53 soma i da mora da dobije deo para da pokrije to, ja mu kazem da to nije u redu jer je on podigao pare za prvu stetu koja je bila njegova i da tu nismo delili pa da tako ni ovu ne treba, videcemo sutra sta ce biti. E sad raspitah se u medjuvremenu i rekose mi da je osiguranje poskupelo ove godine i da je to ta razlika jel to istina? I da li ovo za novi auto moza da bude povecano zbog starog?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

SVe u svemu, on je pare podigao i sad te zajebava. On je još uvek osiguranik, polisa glasi na njegovo ime prema tome imao je pravo. Sad će premija biti skuplja njemu, ne tebi, zato jer kod kasko polise nema excess clause, dakle osiguranje pokriva sve(nema varijante da osiguranik pokriva do nekog iznosa, a onda osiguranje). Ovde su pritom pokrili štetu koju je nanelo nepoznato vozilo.

Kad je tako, automatska posledica je da premija raste.

 

Što pre prenesi auto na svoje ime, bićeš u početku u lošijoj klasi osiguranja, ali bolje je tako, ko zna šta sve može da iskrsne iz prošlosti što je on radio sa autom, pa da onda tebe povlače tamo vamo.

Link to comment

Ravaneli i Milosh76, jel vi imate na bord kompjuteru potrosnju goriva? Ja nemam a citam da to treba sa se otkljuca preko neke tech2 Opelove dijagnostike koju otprilike nema niko u SM pa trazim gde mi je najbliza varijanta, i najpovoljnija naravno. Za sad sam nasao samo neki Mirkos servis u Pozarevcu, 3600din valjda ali to mi je 150km odavde...

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Imam prosecnu potrosnju, Trip1 i Trip2... svasta nesto.  Mikros je zvanicni Opel serviser, za takve stvari preskaci zvanicne servise :D

 

Ja sam otkljucao kod neovlascenog majstora preko te dijagnostike Tech2 za bukvalno 2 minuta. Radio mi je i kontrole i sl. pa ne znam punu cifru koliko kosta. Na OTS forumu pominju 1000 din kao cifru, ali ja bih to proverio.

 

Od Pozarevca ti je blizi BG pa mozes i ovde kad si u prolazu, a siguran sam da svaki bolji opel majstor ima dijagnostiku i da moze da ti otkljuca bez problema.

Link to comment

imaš svašta što može da ti se uradi. je se još nisam bavio time i nemam praćenje potrošnje.

od korisnijih stvari možeš da uključiš opciju da ti se farovi pale sa startovanjem motora, što ti može uštedeti koju hiljadu kasnije kod murije (ako si sklon zaboravljanju, kao ja).

i možeš da čiptjunuješ za 15-20% manju potrošnju, ali navodno skraćuješ trajanje motora.

 

 

Sto uopste zakljucavaju tu opciju? Da bi docnije naplatili otkljuc?

možda nije postojala, pa je to nadogradnja sistema?

inače tesla radi upravo to. dodatne opcije postoje, ali moraš dati još keša za ludicrous mode i te stvari.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ako je nadogradnja onda ok, ali vidim da svi pominjete otkljucavanje, sto bi valjda znacilo da opcija vec postoji ali da nije dostupna.

 

autoproizvodjacu je logisticki lakse da isporuci isti uredjaj sa istim softverom, i da ga preko dijagnositke konfigurise u odredjeni paket opreme koji je kupac kupio, nego da ima gomilu uredjaja i automobila sa razlicitim sofverima u sebi. 

 

preko dijagnostike se mogu i iskljuciti odredjene funkcije, ako ih kupac ne zeli (tipican primer su online servisi, ako kupac zeli da zastiti svoju privatnost od proizvodjaca automobila)

Link to comment

Verujem da moze i da se skrati vreme pistanja kad se ne veze pojas, recimo na 2 minuta sa sadasnjih pretpostavljam 5. Mislim, meni kao vozacu je korisno jer hocu stalno da se vezujem ali nekad se vozim s nekim npr. XXX metara a pistanje se pali jako brzo i nervira sve u kolima :D

 

Sto se tice prosecne potrosnje, pretpostavljam da ni u jednom autu nije tacna ali hocu da se lozim da zveknem tempomat na 120-130 na autoputu i da kao trosi minimalno, taj neki fazon. Realno, samo sipanje do cepa i trosenje do kraja pa opet je precizno, ostalo je sviranje kurcu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...