Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ma da bre, treba da proba da iskopa do kad je vozilo bilo servisirano u ovlascenom servisu i da vidi poslednje zvanicno stanje na cajgeru i da uporedi sa trenutnim.

I što je najvažnije, da li je u servisu pisano različitim hemijskim olovkama, ili je možda dva puta korišćena ista. Ako da, onda i da se istraži koja je to hemijska i gde je kupljena.

Link to comment

I što je najvažnije, da li je u servisu pisano različitim hemijskim olovkama, ili je možda dva puta korišćena ista. Ako da, onda i da se istraži koja je to hemijska i gde je kupljena.

Ako je pisano nalivperom onda je sve u redu, samo dobri ljudi pisu istim i oni ne bi nikad vracali cajger u nazad.
Link to comment

pa ako je moguce da se utvrdi da li je stanje na cajgeru tacno, ne vidim sto bi dalje isli sa detektivskim poslom. svakako niko nece za 5 il 10k da vraca cajgera.

odma zdravo djaci zdravo djaci pozdravlja vas darkvud dab.

Link to comment

pa ako je moguce da se utvrdi da li je stanje na cajgeru tacno, ne vidim sto bi dalje isli sa detektivskim poslom. svakako niko nece za 5 il 10k da vraca cajgera.

odma zdravo djaci zdravo djaci pozdravlja vas darkvud dab.

Jasno, ali je lakse da mu neko pogleda u sistem u ovlascenom servisu koliko je bilo na cajgeru poslednji put kada je vozilo bilo u ovlascenom servisu, nego da kaci svaki auto koji hoce kupi na dijagnostiku.
Link to comment

nije ni cista servisna dovoljna, naravno da postoji fora kako se prejebava servisna i u lokalnom izvodjenju. ako ti je servisni interval tipa 20k kao sto je cesto slucaj na novijim kolima a ti prelazes brzo vece kilometraze sto je cesto za lizingovana kola u firmama, odradis recimo sledeci servis kod nekih indijanaca i kada ti se priblizi novi servisni interval, vratis kilometrazu na stanje sa kojim bi isao na redovan servis koji ti se upisuje u servisnu. znaci imas sve regulare u servisnoj a usparao si 20k. s tim da se to radi tako da ljudi prave ne 20 kao u mom primeru nego po 50-60k u tom intervalu sa raznim dostavnim vozilima i slicnim a servisni interval im je 20k ili godinu dana. tako mogu u 2 godine skinu po 100k na primer.

Link to comment

nije ni cista servisna dovoljna, naravno da postoji fora kako se prejebava servisna i u lokalnom izvodjenju. ako ti je servisni interval tipa 20k kao sto je cesto slucaj na novijim kolima a ti prelazes brzo vece kilometraze sto je cesto za lizingovana kola u firmama, odradis recimo sledeci servis kod nekih indijanaca i kada ti se priblizi novi servisni interval, vratis kilometrazu na stanje sa kojim bi isao na redovan servis koji ti se upisuje u servisnu. znaci imas sve regulare u servisnoj a usparao si 20k. s tim da se to radi tako da ljudi prave ne 20 kao u mom primeru nego po 50-60k u tom intervalu sa raznim dostavnim vozilima i slicnim a servisni interval im je 20k ili godinu dana. tako mogu u 2 godine skinu po 100k na primer.

 

sto bi neko pazio na kilometrazu ako je na lizingu? zabole ga paja da to radi, a i lizing firme isto u konacnici, pogotovo velike. ovde je neko gadio kola sa operativnog lizinga, ovo ono, ja sam uzo avto sa operativnog lizinga, dobijo kompletnu servisnu istoriju odstampanu na memorandumu lizing kuce, s tim otiso u hit auto, proverio, sve se slozilo. turio avto na slep otero kod mog majstora on ga digo na dizalicu, stavio na dijagnostiku sve je bilo koser i evo posle godinu dana i 15kkm sve bez greske, samo sam uradio dva redovna servisa.+ estetski kad sa ga uzeo je bio ko nov, bukvalno.

a kakvih sam se prevara nagledao od avta kupljenih u srbiji...

Link to comment

nije ni cista servisna dovoljna, naravno da postoji fora kako se prejebava servisna i u lokalnom izvodjenju. ako ti je servisni interval tipa 20k kao sto je cesto slucaj na novijim kolima a ti prelazes brzo vece kilometraze sto je cesto za lizingovana kola u firmama, odradis recimo sledeci servis kod nekih indijanaca i kada ti se priblizi novi servisni interval, vratis kilometrazu na stanje sa kojim bi isao na redovan servis koji ti se upisuje u servisnu. znaci imas sve regulare u servisnoj a usparao si 20k. s tim da se to radi tako da ljudi prave ne 20 kao u mom primeru nego po 50-60k u tom intervalu sa raznim dostavnim vozilima i slicnim a servisni interval im je 20k ili godinu dana. tako mogu u 2 godine skinu po 100k na primer.

Zasto ovlasceni servisi u Srbiji stavljaju servisne intervale na 10k?
Link to comment

Mislim da je to pre podatak koji je bitan za osiguranje.

 

mozda ali isto tako ne verujem da je isto ako prelazis 10 ili 60k godisnje, ako posle tri godine vracas auto. mislim stvarno ne znam kakva je situacija u srbiji, u nemackoj znam ono sto mi je zena pricala da je njen poslednji auto sredinom 2000/tih bio neki gradski reno sa limitom 12k godisnje koji je posle 3 godine zamenila za novi pod istim uslovima.

Link to comment

Ako je auto na leasing-u, mora da bude kasko osiguran, tako da broj kilometara koje predješ  godišnje nema veze. A to sa brojem predjenih kilometara godišnje ima veze za obične ljude koji prelaze malo kilometara pa im onda spuste premiju. Ali, moraš da pristaneš da ti ugrade onaj black box u auto, tako da mogu da vide stvarno da ne prelaziš više od recimo 5-10.000 km godišnje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...