Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

ljudi ja ne znam da li ovde ima neki uradi sam topic pa rekoh da probam ovde. ovo je sanduk za mine. zelim ga malo doterati uz pomoc smirgle i laka, ali da zadrzi vojnicki smek: samo ciscenje povrsine i konzervacija, znaci. ima li neko savet, tj. moze li neko da mi kaze korak po korak sta da uradim? duduk sam za te stvari.slika-1255587x640.jpg

Edited by vasudeva418
Link to comment

pa nemoj ga lakirati.uzmi smirglu.tj 2 granulacije.prvo obradi krupnijom.onda sitnijom.onda uzmi bezbojni sadolin i premazi.koliko vidim, on je prirodne boje, tj nije dodatno farban, a kamoli lakiran.

Link to comment

e to sam hteo da cujem. da ga lakiram a da nije lakiran, nego samo ociscen i konzervisan. znaci sadolin.fala drug. kupicu ti pivo.

Link to comment

:)ma da. sadolin prakricno impregnira povrsinu, tako da ne dozvoljava da vlaga i bakterije koje izazivaju truljenje prodiru.

Link to comment

aj' sad, skupljaci kurioziteta, da vas cujem:gde da nadjem one bele limene sipkice (na razvlacenje) sto se na njih navuku zavese i zakace za kukice na okviru prozora, obicno kuhinjskog?hint za precane: firange.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
:)ma da. sadolin prakricno impregnira povrsinu, tako da ne dozvoljava da vlaga i bakterije koje izazivaju truljenje prodiru.
cak bi mozda bilo efektnije da ga osmirgla na krupno, tj da ne ide kasnije u sitnije detalje. delovace autenticnije ako uspe da zadrzi neglatkocu.
Link to comment
aj' sad, skupljaci kurioziteta, da vas cujem:gde da nadjem one bele limene sipkice (na razvlacenje) sto se na njih navuku zavese i zakace za kukice na okviru prozora, obicno kuhinjskog?hint za precane: firange.poz
Moj ćale je to kupovao na buvljaku i na Bajlonovoj pijaci. Ako kreneš u traženje, izmeri koliko ti je široko od eksera do eksera, pa vidi koja ti najviše odgovara, ali da ne bude ni knap, ni previše rašireno.@Vaso, ukoliko će ti sanduk stajati na otvorenom, pre sadolina ga namaži firnajzom, bar dva sloja, to je odlično za drvo, jer upije k'o sunđer i još bolje podnosi atmosferske prilike.
Link to comment
@Vaso, ukoliko će ti sanduk stajati na otvorenom, pre sadolina ga namaži firnajzom, bar dva sloja, to je odlično za drvo, jer upije k'o sunđer i još bolje podnosi atmosferske prilike.
ako mažeš firnajzom, treba da se suši bar dva dana pre nego što bilo kreneš da ga farbaš.
Link to comment
aj' sad, skupljaci kurioziteta, da vas cujem:gde da nadjem one bele limene sipkice (na razvlacenje) sto se na njih navuku zavese i zakace za kukice na okviru prozora, obicno kuhinjskog?hint za precane: firange.poz
bilo gde gde se prodaju sokocala za kachenje zavesa. uradi sam, buvljak, mozda chak i evro salon, merkur i ta fensi chudesa. nekad i kod gvozdjara ume da se nadje.znam. mnogo sam od pomoci, posvecena sam tome :P
Link to comment
cak bi mozda bilo efektnije da ga osmirgla na krupno, tj da ne ide kasnije u sitnije detalje. delovace autenticnije ako uspe da zadrzi neglatkocu.
pa da, pogotovo ako je izvorno bio rapaviji.
@Vaso, ukoliko će ti sanduk stajati na otvorenom, pre sadolina ga namaži firnajzom, bar dva sloja, to je odlično za drvo, jer upije k'o sunđer i još bolje podnosi atmosferske prilike.
ma jok, nema potrebe.sadolinom se tretira fasadna stolarija, znaci nesto sto je predvidjeno da kisne svakodnevno.samo sto koriste sadolin u boji, ili, ako oce sjaj, u poslednju turu ubace 20 do 30 posto laka.
Link to comment
bilo gde gde se prodaju sokocala za kachenje zavesa. uradi sam, buvljak, mozda chak i evro salon, merkur i ta fensi chudesa. nekad i kod gvozdjara ume da se nadje.znam. mnogo sam od pomoci, posvecena sam tome :P
upravo. juče video u "uradi sam" put višnjice. 40 cm za 99 din. ima i 60, 80 i 100. sigurno ima u svim onim radnjama što prodaju okov za nameštaj i tuda gde bug kaže. viđao.
Link to comment
ljudi ja ne znam da li ovde ima neki uradi sam topic pa rekoh da probam ovde. ovo je sanduk za mine. zelim ga malo doterati uz pomoc smirgle i laka, ali da zadrzi vojnicki smek: samo ciscenje povrsine i konzervacija, znaci. ima li neko savet, tj. moze li neko da mi kaze korak po korak sta da uradim? duduk sam za te stvari.slika-1255587x640.jpg
ja tu ne bi ništa dir'o. ulepšav'o. "samo ciscenje povrsine i konzervacija". ne-sjajni bezbojni sadolin, firnajz u jednom tankom sloju (kod drugog postaje sjajno), možda čak samo premaz rabljenim motornim uljem ako je zmija u džepu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...