Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Hm, imalo je negde oko beogradjanke, u Srpskih vladara ili Resavskoj, ali nemoj me drzati za rec.A i zar nemas neku komsinku? :P
nadjoh na netu tu Resavsku 34, ali je tu sad neko hrvatsko udruzenje i kafic, nema nista sto lici perionici...hvala anyway Edited by jms_uk
Link to comment
Da li u Beogradu postoje agencije koje pruzaju usluge nege starih ljudi . Da li je neko imao iskustva sa uslugama takve vrste, svaka preporuka je dobrodosla . I, prilicno je hitno :(
mislim da za to treba da se obratis socijalnom, oni bi trebalo da imaju spiskove kvalifikovanih osoba koje su radile/rade u starackim domovima.ovo je brzinski info, ali raspitacu se jos, pa ti javim. Edited by Joshua
Link to comment
Da li u Beogradu postoje agencije koje pruzaju usluge nege starih ljudi .
Zavisi od toga šta podrazumevaš pod negom i koliko časova dnevno je potrebno. Postoji državna služba gerentološkog centra koja pruža "pomoć u kući". Svaki dan (osim vikendom) po dva sata se provodi kod klijenta gde mu se kupuje hrana, kuva, čisti i slično. Oni ne pružaju medicinske i higijenske usluge (davanje injekcija, kupanje i slično) već to radi druga služba, tj. medicinske sestre. Na sajtu grada Beograda postoje adrese i telefoni ove službe po opštini stanovanja (na dnu strane). Ono što je problem je sledeće:
I, prilicno je hitno
Kao državna služba relativno je jeftina i samim tim tražena. Vrlo često je potrebno sačekati da majka priroda odradi svoj deo posla kako bi novi korisnik uskočio. Naravno, disciplina "veza" prisutna je i ovde.Koliko znam, postoje i privatne agencije (pojedinci) ali o njima ne znam ništa. Dovoljno je da u gugl ukucaš "nega u kući" i slično i izaći će ti razni linkovi. E sad, koliko je to pouzdano, dobro i slično, ne znam.
Link to comment
WinWin možda? Doduše, oni prodaju slušalice i mikrofon koji mogu da se udenu u određene telefone (navedeno je ispod i koje).
super, ovo je sasvim odgovarajuce. puno hvala.
zvaces hotlajn?
ma jok, radice u hotjalnu!!
zajebanti, ne glupirajte se angry.gif druga vrsta posla je u pitanju :)
Link to comment

Joshua, Kiki, hvala na savetima. Doci na red za geronto domacicu preko drzavnog gerontoloskog centra je dugacak proces, bas kako ste i rekle . Majka mojih prijatelja ima dnevnu negu od po 5 sati ( pretragom nabasah na Modestino pitanje sa slicnom temom - nega koju dobija je bas ono sto je i Modesti trazila) No u poslednjih par dana pogorsala se njena primarna bolest parkinsonizam i pojavila se potreba da neko sa njom u stanu bude i nocu, bez ikakvih obaveza tj poslova sem da vodi racuna da li je popila lekove i da nadgleda da ona usled tih pogorsanja ne padne, ne pokusa da izadje napolje...Sticajem okolnosti ona u Bg nema rodbine , deca iz belog sveta ne mogu da dodju za manje od 10 dana, komsinica i zena koja je neguje dnevno se smenjuju povremeno i za nocnu smenu ali to ne moze dugo da traje. Otuda hitnost. Pretragom nabasasmo na 2 agencije, ceka se odgovor . Ovakve probleme u Beogradu a verovatno i svuda u Srbiji , ako nemas nikoga bliskog da pomogne je tesko resiti, bas tesko.

mislim da za to treba da se obratis socijalnom, oni bi trebalo da imaju spiskove kvalifikovanih osoba koje su radile/rade u starackim domovima.ovo je brzinski info, ali raspitacu se jos, pa ti javim.
Link to comment
super, ovo je sasvim odgovarajuce. puno hvala.
Nema na čemu.@ljuttkoNijedna državna služba ti ne pruža uslugu 24 časa, to se isključivo radi privatno. Jako je teško naći pojedinca koji bi bio u obavezi ceo dan i noć, tako da se verovatno mora ići preko agencija kako bi se osoblje smenjivalo.U stvari, jedino trajno rešenje kod takvih stvari je dom i ako su deca napolju, teško da će imati neko drugo rešenje. E tu je tek potrebna veza. Doduše, postoje i privatni, ali nisam sigurna kakvi su. Ako bude bilo potrebno možda mogu da se raspitam, ali ti domovi sigurno nisu na nivou kao na zapadu. Edited by kiki
Link to comment
Sticajem okolnosti ona u Bg nema rodbine , deca iz belog sveta ne mogu da dodju za manje od 10 dana, komsinica i zena koja je neguje dnevno se smenjuju povremeno i za nocnu smenu ali to ne moze dugo da traje. Otuda hitnost. Pretragom nabasasmo na 2 agencije, ceka se odgovor . Ovakve probleme u Beogradu a verovatno i svuda u Srbiji , ako nemas nikoga bliskog da pomogne je tesko resiti, bas tesko.
U stvari, jedino trajno rešenje kod takvih stvari je dom i ako su deca napolju, teško da će imati neko drugo rešenje. E tu je tek potrebna veza. Doduše, postoje i privatni, ali nisam sigurna kakvi su. Ako bude bilo potrebno možda mogu da se raspitam, ali ti domovi sigurno nisu na nivou kao na zapadu.
ljuttko, slažem se i ja sa kiki. ako niko od dece ne dolazi da vodi računa o njoj dom je najbolje, možda čak i jedino rešenje. u slučaju o kome ja govorim (isto je parkinsonizam bio u pitanju) smenjivale su se 2 osobe +1 koja je samo bila uz bolesnika noću sigurnosti radi- i opet su svi popadali na nos od umora.na početku svega toga je angažovana žena koju su preporučili iz doma za stare (8-16 za 15k RSD/mesec*), pa druga osoba od 16-20.treba da znate da se kod parkinsonizma (iako ima milion podvrsta) situacija jako brzo menja, posebno kod starijih osoba, tako da će postajati sve komplikovanije, i iziskivati sve veći broj ljudi.da ne gnjavim sad ovde- slobodno pošalji PM ako te zanima nešto.*moguće je da su cene u beogradu još više.
Link to comment

jel ima neki hemicar da mi kaze sta da sipam u wc solju da ubijem kamenac koji se nahvatao u onom predelu gde je vodica. sipala sam bila HCl (ako je to varikina) i malo ga razgradi, ali ne do kraja. mnogo me to nervira...glupa wc solja!!! <_<

Link to comment

Nisam hemičar tako da moj predlog uzmi sa rezervom, ali ja u takvim situacijama odem u prodavnicu i tražim da mi prodaju nešto protiv kamenca u wc šolji. Svaki put upali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...