Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Не пуштај је да трчи по парковима.

Нема средства за превентиву како замишљаш, рецимо нешто у стилу аутан кад идете у зеленило

Hvala. Kaže američki CDC da sredstva na osnovu DEET-a kao što je autan trudnice smeju i treba da koriste.

Link to comment

МА не иде то тек тако на људе, они су високи двоношци са обућом и без длака којим скупљају. Ја сам имао прошлог маја али сам покупио на пецању у густишу го и бос

Link to comment

МА не иде то тек тако на људе, они су високи двоношци са обућом и без длака којим скупљају. Ја сам имао прошлог маја али сам покупио на пецању у густишу го и бос

Znam to, nismo ni dovoljno topli da zainteresujemo krpelje, ali se nadje poneki fanatik medju njima a ne bi da se igramo sa lajmskom bolescu tih nekoliko dana u prirodi.

Link to comment

Znam to, nismo ni dovoljno topli da zainteresujemo krpelje, 

možda ti, meni su skinuli sigurno 100 (vikendica, kosmaj)

 

lajamska je valjda vezana za krave - i.e. tamo gde ih nema, nema ni krpelja koji je prenose

Link to comment

Možeš da kupiš onu plastičnu, može da se nađe u radnjama koje se bave akvaristikom, pet šopovima. Pet centar NBGD ima sigurno.

kupio sam u "Woby" pumpu koja se natakne na bušilicu. kažu da valja. treba da iscrim vodu iz betonirane rupe u kojoj je cisterna. koja je isplivala.

Link to comment

možda ti, meni su skinuli sigurno 100 (vikendica, kosmaj)

 

lajamska je valjda vezana za krave - i.e. tamo gde ih nema, nema ni krpelja koji je prenose

 

apsolutno netačno..najviše zaraženih krpelja je u gradu..a kako to?

 

 

Vaso možda je najsigurnije da se pregledate svakih nekoliko sati..ne može on baš tako brzo da se popne i ujede..

Link to comment

apsolutno netačno..najviše zaraženih krpelja je u gradu..a kako to?

 

jbt kakav si ti namćor, strašno...

 

napisah "valjda", ergo, negde čuh/pročitah... nisam tvrdio

Link to comment

čime da zaštitim trudnu ženu od krpelja? pokušao sam da joj stavim ogrlicu ali me je ujela.

koja su sve sredstva za ljude dobra? preporučite bilo koji da koristite, a proveriću da li su dobri u trudnoći

 

Madjaska mast SZUKU, sve je prirodno i spada u najefikasnija sredstva:

 

https://www.google.com/search?q=Szuku+mast&rlz=1C1GTPM_enRS513RS513&oq=Szuku+mast&aqs=chrome..69i57.7164j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to comment

Ја те не разумем Васо - јел већ покупила крпеља или размишљаш о превентиви?

 

O preventivi!

Link to comment

Ма не бери бригу, аутан кад баш идете по високим травама и слично и ћао, или питај у некој апотеци

Link to comment

+1

 

Nije vreme da se valjate po travi, a nakon boravka u prirodi obavezno pregledanje kože i, bitno, odeće.

 

Košutnjak i šuma uopšte su puni krpelja.

Link to comment

Szuku mast ima u skoro svim radnjama ribolovacke opreme, ima na limundu, kupindu, oglasima ...... ima gde oces.

Ovo kusno vreme odlozilo je prskanje zelenih povrsina, a ko zna ui kom obimu ce ih i biti. Zato oprez i za ljude i za pse.

Edited by zmanic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...