Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Treba mi nešto ali nemam pojma kako se zove, ali znam da sam ga koristio ga u osnovnoj školi.

 

U pitanju je providan papir koji na sebi ima sva slova azbuke ili abecede i brojeve u više primeraka i u više veličina...

Koristi se tako što se taj providan papir stavi na drugi papir (ili zid ili šta već) i onda se ključem/novčićem ogrebe željeno slovo, koje se "preslika" na željeno mesto..

 

Apsolutno ne znam kako se zove.

Nadam se da sam dobro objasnio :(

Link to comment

Treba mi nešto ali nemam pojma kako se zove, ali znam da sam ga koristio ga u osnovnoj školi.

 

U pitanju je providan papir koji na sebi ima sva slova azbuke ili abecede i brojeve u više primeraka i u više veličina...

Koristi se tako što se taj providan papir stavi na drugi papir (ili zid ili šta već) i onda se ključem/novčićem ogrebe željeno slovo, koje se "prelims" na željeno mesto..

 

Apsolutno ne znam kako se zove.

Nadam se da sam dobro objasnio :(

Letraset
Link to comment

A je l` istina da je digitron srpsko-hrvatska reč? Po fabrici negde u hrvatskoj koja je prva pravila kalkulatore, tamo negde početkom šezdesetih.

Nas profesor savetovao da koristimo kalkulator uvek kako se ne bi zeznuli na engleskom.

Link to comment

Meni ostalo u amanet ovakvo jedno:

 

4697963038_62bfc04139.jpg

 

... kad ga udenem u struju, imam osećaj da se priguše svetla u prostoriji. Imam i TI-30 isto tako star, gastarbajterska divizija se zajebala i ćaletu greškom donela prvo taj neprogramabilni, ali je on nekako gadan za oči, pa neću kačiti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...