Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

E sad ste i mene zbunili.Sekundarna dobit je (za mene) ono sto pacijent dobija kao posledicu svoje bolesti, npr. paznju okoline, odstetu, bolovanje, itd, itd. Pojam primarne dobiti bi npr. mogao da se odnosi na konverziju, tj. razvijanje odredjenih simptoma tj. bolesti, koja nam "skrece paznju" sa pravog problema, neke konfliktne situacije sa kojom ne umemo da se izborimo. Tercijarna dobit je korist koju okolina ima od stanja obolelog, npr. oseca se korisno i potrebno kada vodi racuna o bolesniku.Je l' to tako i kod "nas" ili postoje neki drugi ekvivalenti ovim pojmovima? A pojam dobitka od bolesti se onda odnosi pre svega (iskljucivo?) na sekundarnu dobit?
mislim da imaš/te bolji uvid u problematiku - za mene je dobitak bolešću (sada mi se čini da je ovo još preciznije) sam po sebi glavni događaj (primarni događaj - glavobolja - ne idem na posao, izbegavam stresnu situaciju x, uslovno sekundaran dogadjaj), što može uzrokovati i 'neočekivane' sekundarne dobitke (kontrola nad partnerom, ne znam ni ja šta još)... čini mi se da u literaturi postoji izraz 'secundary morbid gain', zato je sve ovo tako zbunjujuce...
Link to comment
Je l' to tako i kod "nas" ili postoje neki drugi ekvivalenti ovim pojmovima? A pojam dobitka od bolesti se onda odnosi pre svega (iskljucivo?) na sekundarnu dobit?
to. 'pojam' 'dobitak od bolesti' ne postoji u stručnoj literaturi, nastao je na ovom topiku :Dimam i ja par pitanja:1. koliki je zakonski godišnji odmor?2. gde može da se sazna broj upisanih u prve razrede srednjih škola i maturanata?
Link to comment
to. 'pojam' 'dobitak od bolesti' ne postoji u stručnoj literaturi, nastao je na ovom topiku :Dimam i ja par pitanja:1. koliki je zakonski godišnji odmor?2. gde može da se sazna broj upisanih u prve razrede srednjih škola i maturanata?
Trajanje se odredjuje opstim aktom ili kolekt. ugovorom a zakonski minimum je 20 radnih dana ovo drugo ne znamEDIT: spor sam Edited by sherman
Link to comment
2. gde može da se sazna broj upisanih u prve razrede srednjih škola i maturanata?
Ako nista drugo, uvek mozes da trazis od Ministarstva obrazovanja da ti dostavi taj podatak na osnovu Zakona o dostupnosti informacija od javnog znacaja.
Link to comment
radnih?
Radnih, bez subote, nedelje i praznika... Bez obzira da li ti normalno radiš tim danima ili u smenama...Naravno taj minimum se uvećava za staž, uslove rada, malu decu... i još štošta...(Moja malenkost ima 42 dana... Sindikalno izborenih... I sad kad Ikar i Tabasko Pit ovo pročitaju shvatiće zašto nam privreda propada, a javni sektor nas vodi u propast... :rolleyes: )
Link to comment
to. 'pojam' 'dobitak od bolesti' ne postoji u stručnoj literaturi, nastao je na ovom topiku :D imam i ja par pitanja:1. koliki je zakonski godišnji odmor?2. gde može da se sazna broj upisanih u prve razrede srednjih škola i maturanata?
2. Ministarstvo prosvete, Sektor za srednje obrazovanje, pomocnik ministra Bogoljub Lazarevic, blazarevic@mps.sr.gov.yu
Link to comment

Gledam sajta festivala nauke, predavanja drze neki drovi, mrovi, ali mi ovaj upade u oci :Prof. dr rer. nat. Dipl. Phys. Chem. Dejan IlićJel bi neko mogao da mi rastumaci sve ove kratice i da li one stvarno sve treba da se nalaze ispred imena ?

Link to comment
Gledam sajta festivala nauke, predavanja drze neki drovi, mrovi, ali mi ovaj upade u oci :Prof. dr rer. nat. Dipl. Phys. Chem. Dejan IlićJel bi neko mogao da mi rastumaci sve ove kratice i da li one stvarno sve treba da se nalaze ispred imena ?
Doctor rerum naturarum (dr. rer. nat) je najvisi stepen akademskog obrazovanja u Nemackoj, tj. doktor (prirodnih) nauka ili Ph. D.Nesto kao profesor doktor fizicke hemije D. Ilic. Dipl. zanci Diplom, zvanje koje se dobija nakon osnovnih studija. Ovo sad nagadjam, neko ce me vec ispraviti-> diplomirani fizicki hemicar koji je doktorirao u istoj struci i postao profesor? Edited by mei
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...