Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Aстериксов шљем за дијете од шест и пол година?Едит:Не зајебавам се.
pa moz kad dodjes u bg da probas kod brace kineza u sedamdesetom. ne verujem da ima bas asterixov slem, ali ima nesto slicno sigurno...
Link to comment

Hej, kako sređujem zdravstveno osiguranje sada kada sam prešao 26, a student sam i nezaposlen?Gde da idem? Koje potvrde su mi potrebne?

kuca caja u ex save kovacevica (otprilike preko puta kluba 42) prodaje sve cajeve na meru.
hvala!
Link to comment
Hej, kako sređujem zdravstveno osiguranje sada kada sam prešao 26, a student sam i nezaposlen?Gde da idem? Koje potvrde su mi potrebne?
U opštinu da ti izdaju radnu knjižicu, pa na biro za zapošljavanje da se prijaviš. Tamo ti popune novu zdravstvenu knjižicu pa je overavaš svaka 3 meseca na birou.
Link to comment
U opštinu da ti izdaju radnu knjižicu, pa na biro za zapošljavanje da se prijaviš. Tamo ti popune novu zdravstvenu knjižicu pa je overavaš svaka 3 meseca na birou.
hvala. biro je organizovan po teritorijalnom principu, ili po stučnoj spremi? AKo je ovo drugo, gde je za srednje škole smešten, tamo kod više turističke?
Link to comment

Mislim da biro vise nema veze sa tim. Ako si izgubio pravo na "besplatno" osiguranje, odes u lokalnu filijalu RZZO, potpises neke ugovore, izjave i nakon toga svakog meseca placas odredjeni iznos (mislim oko dve hiljade).Ako ti prihod po clanu domacinstva ne prelazi mesecno desetak hiljada onda ti overe za dz na godinu dana. Moj drug je ovo uradio prosle godine.

Link to comment

čekajte, ljudi, ide li se u opštinu, ili opštinsku filijalu RZZO?Da li i dalje važi ona priča o dva svedoka koji potvrđuju da imaš mala primanja po domaćinstvu (pa se dogodi da se tri osobe utale da svako svakome bude svedok :D ), ili se donosi dokaz o visini primanja?

Link to comment
Hej, kako sređujem zdravstveno osiguranje sada kada sam prešao 26, a student sam i nezaposlen?Gde da idem? Koje potvrde su mi potrebne? čekajte, ljudi, ide li se u opštinu, ili opštinsku filijalu RZZO?
Ne znam da li si vec sve odradio, ali i ja sam u istoj situaciji. Ide se u opstinsku filijalu RZZO. Rekli su mi da je potrebno uverenje sa faksa, podaci o prihodima roditelja [pa onda oni izracunaju koliko bi trebalo da platis] i obrazac M [kupuje se u posti].
Питање:Студент сам и имам 27 година. Да ли још увек имам право на здравствено осигурање и на који начин могу да добијем здравствену књижицу?
Одговор
Link to comment
U opštinu da ti izdaju radnu knjižicu, pa na biro za zapošljavanje da se prijaviš. Tamo ti popune novu zdravstvenu knjižicu pa je overavaš svaka 3 meseca na birou.
Ono sto su rekli za knjizicu (da ne overava biro) vazi, a cak mislim da nemas ni pravo da budes prijavljen na biro i da se zvanicno vodis kao nezaposlen ako si student i ako imas vise od 26 godina. Bilo je tugaljivih slucajeva kada su se ranije npr. samohrane majke starije od 26 (a studenti, je l') ispisivale sa fakulteta samo da bi mogle da se prijave na biro zbog zdravstvenog za sebe i dete. Sad biro pere ruke od zdravstvenog, ali "zabrana" za ovu kategoriju cini mi se ostaje. Ali mozes da radis, prijavis se na biro (tako moze <_< ), tj. otvoris knjizicu, poslodavac ti uplacuje sve sto treba, samo biro dize ruke od tebe kad ostanes bez posla - nista naknade za nezaposlene, bukvalno nista. Valjda da bi statistika rekla da imamo malo nezaposlenih. Uostalom, zato su i povukli taj potez sa otkazivanjem zdravstvenog. Zato zavrsavaj faks sto pre.Pitanje: da li (i gde) u Beogradu mogu da se kupe posteri na kojima su poznata umetnicka dela (recimo 20. vek)? Ne mora neki ekstra kvalitetan papir, za ono za sta meni treba sve to dovoljan je i "obican", samo da je dobar otisak? :unsure: Hvala. Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Pitanje: da li (i gde) u Beogradu mogu da se kupe posteri na kojima su poznata umetnicka dela (recimo 20. vek)? Ne mora neki ekstra kvalitetan papir, za ono za sta meni treba sve to dovoljan je i "obican", samo da je dobar otisak? :unsure: Hvala.
Ne znam de ima se kupe posteri, ali možeš u bilo kojoj foto radnji da odštampaš na fotopapiru, bitno da ti je slika u dobroj rezoluciji (2 megapiksela poželjno). E sad cenu za neki veći format ne znam, ali izrađivao sam fotke u A4 formatu i to me je koštalo 120 đunti po komadu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...