Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

gde da nadjem vizu za usa ako sam u inostranstvu sa boravisnom dozvolom? :D da li idem nazad do bg-a da bi dobila vizu, do ambasade us ovde ( sto znaci da moram da se cimam do glavnog grada ) ili je dovoljno otici do njihovog konzulata ovde?i da, idem turisticki i imam ko da me pozove...tenks

Link to comment
gde da nadjem vizu za usa ako sam u inostranstvu sa boravisnom dozvolom? :D da li idem nazad do bg-a da bi dobila vizu, do ambasade us ovde ( sto znaci da moram da se cimam do glavnog grada ) ili je dovoljno otici do njihovog konzulata ovde?i da, idem turisticki i imam ko da me pozove...tenks
tamo gde imas boravisnu dozvolu. uvek trebaju neki papiri - dokazi o zaposlenju, studiranju, primanjima, zdravstvenom itd., a ambasade obradjuju papire samo zemalja u kojima su (ili za koje su nadlezne). bg ambasada ne bi znala sta da radi sa dokazom da npr. studiras negde drugde. plus, ne znam gde zivis ali proveri da li i u tom glavnom gradu ambasada obradjuje to sto ti treba. ja sa holandskom boravisnom dozvolom kanadsku vizu mogu da vadim iskljucivo u berlinu, jer berlinska ambasada pokriva i holandiju a holandska ne izdaje vize.
Link to comment
gde da nadjem vizu za usa ako sam u inostranstvu sa boravisnom dozvolom? :D da li idem nazad do bg-a da bi dobila vizu, do ambasade us ovde ( sto znaci da moram da se cimam do glavnog grada ) ili je dovoljno otici do njihovog konzulata ovde?i da, idem turisticki i imam ko da me pozove...tenks
Ja sam svojevremeno dobijala vizu za USA u konzulatu u Frankfurtu.Ne mora da se ide u ambasade. Za turisticku vizu nema potrebe da imash poziv.Mislim da je i dan danas tako. Od dokumenata mi je trebalo samo potvrdada sam stalno zaposlena.Prvi put sam dobila na 6 meseci, sledeci mi dali na godinu dana.
Link to comment
Prvi put sam dobila na 6 meseci, sledeci mi dali na godinu dana.
laki ju ;) probacu u konzulatu ako ikada stignem do ljudske osobe sa kojom treba da razgovaram tj ako zaobidjem masinu <_< ja sve racunam treba mi poziv jer nemam ni hotel rezervisan, niti idem preko neke agencije ... znaci idem u svojoj organizaciji privatno/ turistickividecemo sta ce mi recihvala obema
Link to comment

da neko mozda ne zna nekog zaposlenog u mozart kladionici? jako, jako mi se dopada njihov bilbord sa onom ribom i integralima pa bih da ga nekako nabavim u elektronskoj formi. ako ne zna niko, ja cu ustartovati gazdu na FB iako se ne poznajemo.

Link to comment
laki ju ;) probacu u konzulatu ako ikada stignem do ljudske osobe sa kojom treba da razgovaram tj ako zaobidjem masinu <_< ja sve racunam treba mi poziv jer nemam ni hotel rezervisan, niti idem preko neke agencije ... znaci idem u svojoj organizaciji privatno/ turistickividecemo sta ce mi recihvala obema
meni su prvu dali na 3 godine... znam i jos par SRJ pasosa [sto u SRB, sto napolju] koji su dobili na toliko.
Link to comment
meni su prvu dali na 3 godine... znam i jos par SRJ pasosa [sto u SRB, sto napolju] koji su dobili na toliko.
isto i meni.jedino sto se ovde interviju mora zakazati najmanje mesec dana unapred, online ili telefonski preko automatizovanog sistema.viza se dobija isti dan, jedino sto se u ambasadu ne moze uci ni sa kakvom torbom, cak ni najmanjom zenskom tasnicom. te stvari se ne mogu ostaviti kod obezbedjenja. jedino u sopstvenom autu, kod kuce ako ste bez auta ili dati baksis u obliznjem kafeu (moj slucaj) da vam sanker pricuva tasnicu. Edited by mei
Link to comment
jedino sto se ovde interviju mora zakazati najmanje mesec dana unapred, online ili telefonski preko automatizovanog sistema.viza se dobija isti dan, jedino sto se u ambasadu ne moze uci ni sa kakvom torbom, cak ni najmanjom zenskom tasnicom.
sve kao i u Londonu :)
Link to comment
da neko mozda ne zna nekog zaposlenog u mozart kladionici? jako, jako mi se dopada njihov bilbord sa onom ribom i integralima pa bih da ga nekako nabavim u elektronskoj formi. ako ne zna niko, ja cu ustartovati gazdu na FB iako se ne poznajemo.
misliš moZZart? :Dposlastičarnica u komšiluku koja je evoluirala u lanac kladionica. samo biser u nazivu se ne menja.
Link to comment
meni su prvu dali na 3 godine... znam i jos par SRJ pasosa [sto u SRB, sto napolju] koji su dobili na toliko.
aj sad bar tome da se nadam jer sam upravo danas saznala da ipak MORAM do pariza :frust: i nadam se da cu dobiti termin pre bozica <_< sve u svemu sama sam se zajebala jer se kao i uvek kasno setim
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...