Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

***http://www.tpg.com.a...icing/adsl2plusADSL2+ Unlimited~ $59.99
Pogledaj brzinu, violino jedna...256Kbps....to je 0.25% (nulazarezdvadesetpetposto) brzine koja je u Japanu, Koreji...vec 10 godina. Ej, 0.25, nije ni 1% brzine onoga sto ide za 40$ u Japanu. Ni 1%.Sada je 1Gbit kroz kabl. Tih 100Mbps je stara tehnika.Sta kaze onaj NBN sajt? Kazi njima da lazu. Edited by teacher
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pogledaj brzinu, violino jedna...256Kbps....to je 0.25% (nulazarezdvadesetpetposto) brzine koja je u Japanu, Koreji...vec 10 godina. Ej, 0.25, nije ni 1% brzine onoga sto ide za 40$ u Japanu. Ni 1%.Sada je 1Gbit kroz kabl. Tih 100Mbps je stara tehnika.Sta kaze onaj NBN sajt? Kazi njima da lazu.
Vidim da si pozaboravljao engleski pa da ti objasnim. Shaping speed znaci brzina koja se ogranici nakon sto se download-uje preko limita, a za unlimited nema limita pa je time shaping speed N/A kao sto i pise.Kvotovano je ono sto si ti tvrdio - da ce unlimited internet biti moguc za godinu dana i za 200 dolara, a moguc je danas za 60.
Link to comment
Vidim da si pozaboravljao engleski pa da ti objasnim. Shaping speed znaci brzina koja se ogranici nakon sto se download-uje preko limita, a za unlimited nema limita pa je time shaping speed N/A kao sto i pise.Kvotovano je ono sto si ti tvrdio - da ce unlimited internet biti moguc za godinu dana i za 200 dolara, a moguc je danas za 60.
Puno toga ti ne shvatas (cudi me da neko vec nije naisao da primeti) nego samo da se vratimo na ovo.Ono sto je clanak o NBN je da ce brzina od 20Mbps i unlimited biti raspoloziva kada NBN bude zavrsen, za 200$ mesecno, kao sto njihova tabela i kaze. Za dve godine i 40 milijardi dolara.Tu brzinu je stampa i politicari nazivala "lightening" a ona je 20% onoga sto razvijena Azija ima vec 10 godina.Posle svega, i 40 milijardi dolara, bice to 5 puta manje a pri tome pet puta skuplje od Azije. Eto dostignuca zemlje prvog sveta.Negde bas kada NBN bude zavrsen i "svetlosna brzina od 20Mbps" bude raspoloziva Australijancima, Singapur ce imati 1Gbps u svakom domu. Opet dole na 2% od okolnog sveta.A taj danasnji unlimited je zesci, samo govori koliko je klimava cela ta infrastruktura kojom i ne moze da se napravi neki zastrasujuci promet..Koliko je to beznacajno je da izmedju limita u unlimited ima samo 10$ razlike.Sto nece biti unlimited na 20Mbps za 40$? Sto mora za 200$? Svaki Kinez cak i oni iz zabiti ima IPV6 i bolji Internet nego sto ce Australija ikada imati. Edited by Yoyogi
Link to comment

Yoyogi je potpuno u pravu, shto (na zhalost) kao josh jedan pripadnik antipodean zajednice Kraljice Majke moram sa tugom da konstatujem. Chak i Srbija nas dere sa brzinom, eh shta ti je Australija...isuse.gif

Link to comment
Yoyogi je potpuno u pravu, shto (na zhalost) kao josh jedan pripadnik antipodean zajednice Kraljice Majke moram sa tugom da konstatujem. Chak i Srbija nas dere sa brzinom, eh shta ti je Australija...isuse.gif
Kad sam otisao iz Oz, mislim da sam imao 256Kbps, to je tada bilo najvise. U Tokiju uvedem Internet 2003. nema manje od 100Mbps ili kabl.Nego, iz drugog razloga sam ovo poceo: citam pre mesec dana ministarka necega kaze kako spor internet ugrozava rast privrede u Srbiji.To je cista glupost, tamo gde je najbrzi nema nikakvog uticaja na privredni rast (Japan, Koreja), tamo gde je uzasan (kao Oz) isto nema nikakvog uticaja ninasta. Osim na komfor gradjana.Kao da je zadato, gde god pogledam, "Srbija je ovo brale, nema ovde nista od toga..". Pri tome retko ko zna da se zemlje kao Australija koja puca od para mulja isto tako ako ne i gore. Novi Zeland isto. Amerika ima dial up.
Link to comment

Imam problem sa daljincem za IPTV nekako mi podesen za tv i ne mogu da ga vratim na STB nikako. Pritisnem ono dugme za STB pa da ga ukljucim i nece uvek vraca na TV.Srecom imam dva STB uredjaja pa jedan daljinac radi kako treba. Imao neko slican problem? Postavio sam ovde jer ima dosta onih koji uz ADSL imaju i IPTV.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Nego, iz drugog razloga sam ovo poceo: citam pre mesec dana ministarka necega kaze kako spor internet ugrozava rast privrede u Srbiji.
Nikad ništa pametno nije ni rekla za 3 godine širenja dupeta u ministarskoj fotelji. (jbg. morao sam)
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ako se potpise ovaj ugovor sa Lelekomom jel ti daju novi modem? Moja devojka ima stari bez Wi-Fi-ja pa bi da ga menja a oni trtljaju kako mora da se uzme IPTV(to je bilo do ove akcije).
Pitao u lokalnoj poslovnici Telekoma kako da se stari modem bez wi-fija zameni za modem sa wi-fijem. Objasnim lepo da je skola u komsiluku u pitanju, a oni mi kazu da seiskljuci modem i prijavi kvar te da se NIKAKO ne ukljucuje modem dok ne dodje "dechko" da "popravi". Objasnim situaciju direktorki, tako uradimo uvece, sutra ujutro dosao "dechko", objasni mu se zvanicna verzija i bez problema zameni ispravan modem. Znaci da nismo prvi koji su primenili savet. Najludje od svega je sto smo savet dobili sa zvanicnog mesta od upravnice poslovnice :huh:
Link to comment

Prilikom raskidanja ugovora ili prelaska na nekog drugog provajdera, da li je potrebno prisustvo vlasnika telefonskog prikljucka ili to moze da uradi osoba na koju se vodi ADSL? Pitam zato sto sam podstanar i hteo bih da uzmem PTT ADSL dok traje ova akcija od 50% popusta, ali ne bih da za godinu dana, kada istekne ugovor, ne mogu da predjem kod nekog drugog. Ima li podstanara sa ADSLom na forumu?

Link to comment
Prilikom raskidanja ugovora ili prelaska na nekog drugog provajdera, da li je potrebno prisustvo vlasnika telefonskog prikljucka ili to moze da uradi osoba na koju se vodi ADSL? Pitam zato sto sam podstanar i hteo bih da uzmem PTT ADSL dok traje ova akcija od 50% popusta, ali ne bih da za godinu dana, kada istekne ugovor, ne mogu da predjem kod nekog drugog. Ima li podstanara sa ADSLom na forumu?
Najbolje je da proveris na 9813 ili 9818. Mozda se nesto u medjuvremenu promenilo, ali mislim da ce vlasnik broja morati da potpise ugovor.
Link to comment

Za potpisivanje sam prilicno siguran da ne mora da bude vlasnik telefona. Kazu da treba da se ponese poslednji racun od telefona, sto je dokaz da ja finansijski stojim iza tog broja i potpisujem ugovor na moje ime. Interesuje me raskidanje ugovora. Da ne bude da posle mora da dolazi vlasnik, sto je u mom slucaju skoro pa nemoguce.

Link to comment

Ma jok. ja sam potpisao ugovor sa PTT-om kao podstanar pre malo vise od godinu dana (istina kablovski net a ne adsl)koliko se secam ako potpisujes kablovski net moras da doneses placeni poslednji racun za kablovsku TV a za ADSL poslednji racun za fiksni telefon... kao dokaz da ti to placas i da tebi stizu racunislicno sam skoro uradio sa SBB-om kad sam se ponovo preselio ( sa placenim racunom (na ime vlasnika stana) za kablovsku kao podstanar potpisao na svoje ime)ali svakako proveri...inace 9813 je telekomov brojtelekom nije isto sto i ptt :Phttp://www3.ptt.rs/011/3641-999.edit...kasnim malo :Ddok sam ja iskucao ti si se vec snasao :Pnemoj da se brines, nece traziti da ti dolazi vlasnik. pre ovih iskustava sa kablovskim netom kod SBBa i PTTa sam imao sa TELEKOM-om ugovor za ADSL takodje kao podstanar a vlasnik bio u inostranstvu i da, sva 3 ugovora sam bez problema sam rasninuo, tako da ne brini nista :D

Edited by Далибор
Link to comment
  • 2 weeks later...
Prilikom raskidanja ugovora ili prelaska na nekog drugog provajdera, da li je potrebno prisustvo vlasnika telefonskog prikljucka ili to moze da uradi osoba na koju se vodi ADSL? Pitam zato sto sam podstanar i hteo bih da uzmem PTT ADSL dok traje ova akcija od 50% popusta, ali ne bih da za godinu dana, kada istekne ugovor, ne mogu da predjem kod nekog drugog. Ima li podstanara sa ADSLom na forumu?
ne treba... ja ga koristim vec 5-6 godina i sve zavrsavam bez prisustva vlasnika prikljucka (menjao sam stari usb modem za nesto noviji lan modem)
Link to comment

Fast forward u buducnost:Singapore uvodi 1Gbit Internet u svaki dom.Australija ulaze 40 milijardi dolara u 20 Mbit "National Broad Band Network". Kada bude gotovo, to ce biti 5% singapurskog.A ja, nikakva drzava, obicno privatno lice, juce uvedem 200 MegaBajta (ne megabita) Internet, fiber direktno u moju kucu.Brzina Singapura je 1/1600 ove brzine. Brzina Australije (kada posle 40 milijardi dolara investicije dotle stigne, jos nije) je na nivou statisticke greske, kao na primer udar groma u koprive.Cak i wifi router, 50Mbps, 38$ mesecno, je mikimaus. Sad mogu da ga nosim (velicine je kreditne kartice) sa sobom. Brzina: 200 MBps (MegaBajta, ne Megabita). To je 1.6 Terabita. Cena: 70$ mesecno. Mozda skupo za Japan ali obuhvata (to bi sve kostalo nekih 200$ mesecno bez ove nove instalacije): 200MBps, dark fibre (znaci, nema teorije da svetlo u njemu bude uvek, ne zavisi od broja prikljucenih na istu liniju kao ADSL, ta brzina je uvek ista).Ni upload ni download nisu ograniceni. Internet Fiber TV je sa 76 programa ukljucen (ima i BBC, Disney, Cartoon Network, sve i svasta, nije za mene ali veseli coveka kada ostali ukucani to cene) Fiber telefon. Isti telefonski broj, pozivi 70% jeftiniji, i za inostranstvo. Odem na Microsoft da skinem ServicePack, dolazi brzo kao sa lokalnog diska (jer imaju point-of-presence u Japanu). Sve munjevito kao sto i treba sa 200MBps. Nazad u sadasnjost:I sta sam video, munjevito mi dodje PPP i tamo onaj sa "+1". Pa dobro, Amerika jos ima dial-up. Mozda nije ni vazno kako se brzo kaze nego sta ima da se kaze. Zna to i "+1".Kada treba da se kaze, bolje je bilo pocetkom 90-ih i CompuServe.Ovo sada nije samo to nego i opsta kucna infratruktura gde je forumasenje beznacajan (tehnicki i monetarni) teret.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...