Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

U poslednje vreme, otkad je Orion (bivši Neobee) povećao protok, a kablovi ostali isti, svaki put kad pokrenem torent, veza se kroz desetak minuta prekida. Zovem podršku, kažu overload pri povećanom uploadu. Jel ima neko savet kako to da se reši? Ili da menjam provajdera? Upload torenta sam smanjio na 2KB i ne pomaže.

Link to comment

A nisi im rekao da povećan aploud ne postoji pošto je smanjen?Ja na Beotelu imam problema sa povremenim pucanjem veze, interesantno, to je uglavnom kada ostavim da se nešto downloaduje tokom noći. Tj dešava se i da se veza 'zaglupi', da samo stoji, da se ništa ne downloaduje i da je neophodan reconnect.

Link to comment
U poslednje vreme, otkad je Orion (bivši Neobee) povećao protok, a kablovi ostali isti, svaki put kad pokrenem torent, veza se kroz desetak minuta prekida. Zovem podršku, kažu overload pri povećanom uploadu. Jel ima neko savet kako to da se reši? Ili da menjam provajdera? Upload torenta sam smanjio na 2KB i ne pomaže.
Da li se to desava i kad samo sufujes ili samo kod torenta? Da li pukne ADSL veza ili torent vise ne skida nista?Ako imas ruter (koji uredjaj imas?) da li lampica koja oznacava INTERNET radi ili se i ona gasi posle 10 minuta?Razlicito je da li puca konekcija (potpuni prekid interneta i rekonekcija posle nekog vremena) ili se desi da pukne ADSL veza i da moras da cekas da se lampice upale ispocetka (ako imas ZYXEL ruter to podrazumeva da ti se iskljucila INTERNET lampica).
Link to comment
Da li se to desava i kad samo sufujes ili samo kod torenta? Da li pukne ADSL veza ili torent vise ne skida nista?Ako imas ruter (koji uredjaj imas?) da li lampica koja oznacava INTERNET radi ili se i ona gasi posle 10 minuta?Razlicito je da li puca konekcija (potpuni prekid interneta i rekonekcija posle nekog vremena) ili se desi da pukne ADSL veza i da moras da cekas da se lampice upale ispocetka (ako imas ZYXEL ruter to podrazumeva da ti se iskljucila INTERNET lampica).
Gubim net samo kad radi torent. I puca baš veza. Imam Sagemov ruter kojem se ugasi "data" lampica i da bih ponovo uspostavio vezu, moram ga hladno resetovati.
Link to comment

Promeni to smeće od rutera, svi problemi su mi nestali od kako sam im to vratio i uzeo drugi.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ima li neko Beotel? Kakvi su utisci?Da li se moze resetovati modem(bitno mi je kad skidam, narocito sa JDownloaderom koji to resetovanje radi automatski) sa novom IP adresom? Brzina pri skidanju sa share sajtova, da li se prekida veza(bitno ako nemas premium naloge na share sajtovima i nemas opciju resume)?Uopste, da li imaju neka zagusenja veze u toku dana?Razmisljam da iskoristim ovu akciju sto imaju, 6+6.Takodje, jedno generalno pitanje, ako uzmem Wi-fi ruter, postoji li sansa da mi se neko prikaci na ADSL?

Edited by deeps
Link to comment

Evo na poslednje pitanje: NE, ako stavis sifru i zastitis svoju WI-FI konekciju.Ostalo zavisi od share sajtova, broja konekcija u trenutku u kom si ti konektovan, da li ima dovoljno seedera i slicnih sitnica. Generalno nema mnogo razlike izmedju beotela, telekoma, oriona, euneta...

Link to comment
Evo na poslednje pitanje: NE, ako stavis sifru i zastitis svoju WI-FI konekciju.
Ili ga disable-uješ totalno ako ga ne koristiš. Ovi noviji ruteri što telekom deli imaju dugmence samo za to, praktično, moram priznati.
Link to comment

Hvala na odgovorima. Imam jos pitanja.Da li wi-fi kartica treba da se prikaze pod Network adapters u Device manager-u?Ako treba da bude tamo, onda je nemam. Koliko one kostaju otprilike, ima li neka koja se zaobilazi ili neka preporuka koja je dobra?Ustvari, gledam sad malo na sajtu gigatrona, te kartice dolaze u paketu sa nekom antenom. Ali postoji da se kupi i posebno neka antena. Da li mogu da prikljucim tu antenu na ovu obicnu ethernet karticu?Postoje i USB adapteri. Sta je bolje, ima li razlike? Trebaju mi dve pa mi je cilj da me ne ispadne mnogo ali da ipak radi posao.Inace zvao sam Beotel i rekli su da modem moze da se resetuje i da ce biti nova IP adresa. Da li neki izbor od ovih kartica moze da to onemoguci da se resetovanje radi automatski(preko jdownloadera), tj. da ne moram da fizicki dolazim do rutera da ga resetujem?

Link to comment

wifi kartica? Mislite na ruter sa wifi mogućnostima pa pitate da li on treba da se vidi ?Ako je tako, ne, ruterova wifi se ne vidi u računaru kao uređaj.Morate pristupiti ruteru (uputstvo ili disk - isprati) i tamo podesiti lozinku za zaključati wifi i tako to.E sad.Vi hoćete bez kabla da se prikačite na net, na dva računara (znate da je moguće kablom ali vam to ne odgovara) ?Onda bi vam doista trebala kartica za kompjuter, bitan je domet i konfiguracija stana, u principu te USB bi radile posao, mada više volim kartice sa tom odvojenom antenom, inače, laptop računari najčešće imaju integrisanu karticu koja je, mogućno, samo isključena.Čekajte, da onemogući resetovanja ili da omogući... pošto se to radi na ruteru, ne zavisi preterano od kartice, najverovatnije može daljinski (softver ili preko maske) i to bi trebalo raditi, retko ko još uvek odlazi do rutera da ga isključi/uključi ručno.

Edited by Vapad
Link to comment
wifi kartica? Mislite na ruter sa wifi mogućnostima pa pitate da li on treba da se vidi ?Ako je tako, ne, ruterova wifi se ne vidi u računaru kao uređaj.Morate pristupiti ruteru (uputstvo ili disk - isprati) i tamo podesiti lozinku za zaključati wifi i tako to.
Ne baratam terminologijom. Wireless PCI adpater?Oni mi daju ruter, ali da bi moj racunar komunicirao sa tim ruterom treba mu ta kartica( ili USB adapter). Pitao sam da li se ta kartica(ne ruter) vidi pod Network adapters ako je imam?
Vi hoćete bez kabla da se prikačite na net, na dva računara (znate da je moguće kablom ali vam to ne odgovara) ?
Da.
Onda bi vam doista trebala kartica za kompjuter, bitan je domet i konfiguracija stana, u principu te USB bi radile posao, mada više volim kartice sa tom odvojenom antenom, inače, laptop računari najčešće imaju integrisanu karticu koja je, mogućno, samo isključena.
Ruter bi bio uz jedan racunar, a drugi je na udaljenosti od oko 7-8 metara u drugoj sobi. Izmedju dve sobe postoji i hodnik. Da li bi ovo ili ovo radilo posao.
Čekajte, da onemogući resetovanja ili da omogući... pošto se to radi na ruteru, ne zavisi preterano od kartice, najverovatnije može daljinski (softver ili preko maske) i to bi trebalo raditi, retko ko još uvek odlazi do rutera da ga isključi/uključi ručno.
Hvala na odgovoru. Samo da pojasnim.Sada preko kabla mogu da resetujem ruter automatski (ili rucno ako hocu) preko Jdownloadera bez da idem fizicki do rutera da to uradim. Pitao sam da li izbor kartice moze to da sjebe. Edited by deeps
Link to comment
Ruter bi bio uz jedan racunar, a drugi je na udaljenosti od oko 7-8 metara u drugoj sobi. Izmedju dve sobe postoji i hodnik. Da li bi ovo ili ovo radilo posao.
Trebale bi da rade posao ali ne smem tvrditi da neće biti nikakvih problem sa dometom u praksi, prosto nisam siguran.
Hvala na odgovoru. Samo da pojasnim.Sada preko kabla mogu da resetujem ruter automatski (ili rucno ako hocu) preko Jdownloadera bez da idem fizicki do rutera da to uradim. Pitao sam da li izbor kartice moze to da sjebe.
To ne bi trebalo da pravi razliku. Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...