Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Ljudi imam jedno pitanje. Moja devojka ima stari telekomov modem koji nema wireless i otisao sam u telekom da pitam d ali mogu da ga zamene. Onaj lik koji radi tamo rekao mi je da zvanicno ne mogu a nezvanicno mogu da sjebem modem i da im trazim zamenu. Kako da pokvarim modem a da ne bude ocigledno?

Link to comment

Kazi da ti puca veza, da pravi probleme... nema potrebe da ga kvaris. Zoves par puta u 3 dana i na kraju ce i njima pasti na pamet da zamenis modem. Naravno neka iskljucuje taj modem povremeno na po 2-3 minuta, da bi se u logu videlo da puca svaki cas. I ako si dovoljno "drzak" dobijas zamenu uredjaja 100%.

Link to comment
Ljudi imam jedno pitanje. Moja devojka ima stari telekomov modem koji nema wireless i otisao sam u telekom da pitam d ali mogu da ga zamene. Onaj lik koji radi tamo rekao mi je da zvanicno ne mogu a nezvanicno mogu da sjebem modem i da im trazim zamenu. Kako da pokvarim modem a da ne bude ocigledno?
Nemoj da ga kvariš. Isključi ga, prijavi kvar, pa kad te operater bude pitao šta se dešava kreni da mu pričaš bajke.Kao, svetli jedna lampica, druga blinka, evo sad se ugasio, pa ga resetuj u toku samog razgovora, pa drži isključen a reci da je uključen.Oni tamo mogu da proveravaju da li ti radi veza i da li modem komunicira sa centralom. Pitaj ih možeš li da doneseš taj modem jer je drugarov radio kod tebe normalno.E, sad, oni imaju neki propis da sve mora da se popravi u roku od 24-48h, tako da ti možda brzo pošalju "ekipu" tj. nekog lika a možda ti i dozvole da doneseš uređaj a tebi daju nov. Sve zavisi koliko si snalažljiv tj. ubedljiv, al' nisu neki baksuzi i ne cimaju se preterano oko provera.  Čak iako dođu i lično provere da li radi, zovi opet za nedelju dana sa istom pričom.  :) Ja sam recimo uspeo da uništim jedan modem (ne baš namerno), zvao tehničku, prijavio kvar i dobio nov uređaj po principu "no question asked". Jbg. ispričao priču da ne znam šta mu je i da mi nije jasno što odjednom ne radi. Njima je lakše da zamene nego da razbijaju glavu oko komada plastike... 
Link to comment

Situacija:Postoji SBB televizijapostoji i telefonska linijana istom mestuako se odlucim za SBB kablovski to je dojaja jer ako potpisem ugovor mogu da dobijem oko 4/8mb za nekih 1200/1400 rsdali onda mogu da se pozdravim sa warez sajtovima jerbo ko ce cekati 15 min izmedju fajlova jer mi se ne placa tamo nekim ...ako se odlucim za Telekom ADSL to je isto dojaja jer tu dobijam bezvajer modem (sto je korisno kada imas lapatopa i smartphone) + mogu da skidam sa warez sajtova bez cekanja ili placanja tamo nekim ...ali imam 1,5mb za 1400 rsdSta mi je ciniti?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

ma tih je racunar nije to ali nekako mi ti torenti ne idu od ruke ...tamo nalazim samo ono sto je "hit" u svetu...nesto malo komplikovanije ili malo starije - cjok!+ ima ona komplikacija oko "ratio"-a

Link to comment

SBB. Brži odziv, veći protok, a ako si rešio da "skineš Internet", koristi različite uploadere odjednom, da kad kod jednog čekaš drugi skida.Mada, meni se čini da MU dozvoljava max brzinu za više fajlova uzastopce, sve do određenog limita, a nakon toga usporava.Jbg. raspitaj se malo kako se drugi snalaze sa SBB-om, ne bih rekao da puno pate...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...