Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Ovih dana sam s wirelessa prešla na ADSL. Sve je OK, osim što mi sada šušti telefon (samo pokretna slušalica, a ne i ona na bazi). Ima li načina da se otkloni ili ublaži ta smetnja?

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gde je spliter? Posle telefona? Treba prvo iz zida spliter pa na jednu stranu telefon/i a na drugu net. Ako je sve lepo povezano onda nemam pojma u čemu je problem. :D

Link to comment
Ovih dana sam s wirelessa prešla na ADSL. Sve je OK, osim što mi sada šušti telefon (samo pokretna slušalica, a ne i ona na bazi). Ima li načina da se otkloni ili ublaži ta smetnja?
Pokretna slušalica ti šušti zbog radio-interferencije. Probaj po (uz nju došavšim) nekim uputama prebaciti kanal.
Link to comment
Pokretna slušalica ti šušti zbog radio-interferencije. Probaj po (uz nju došavšim) nekim uputama prebaciti kanal.
Ubio me bog, ako znam o čemu pričaš.Kakvi kanali i na čemu?Pobliže, stvar ovako izgleda: u jednom razvodnom kablu stoje 2 adaptera (jedan od ADSL-a, a drugi od telefona),u zidu u utičnici su dva džeka (opet ejdan od ADSL-a, a drugi od telefona).Sve to se nalazi u predsoblju, alaptop i pokretna slušalica u drugoj sobi. Slušalica šušti i kad je komp isključen, što znači da je jebe onaADSL aparatura koja je stalno uključena.
Link to comment

Aman, mušice, a da ti ipak zoveš majstora??Dakle, slušalica opći sa baznom jednincom radio valovima, kao i voki toki. Nešto joj smeta, iz tvojeg ekspozea samo nazirem, ali nepotvrđeno, da imaš ADSL ruter sa radio antenom, dakle WiFi. Ili ti počeo smetati komšo.Najednostavniji lijek je da na telefonu promijeniš broj megaheraca (tj., kanal) i probaš time ubiti smetnje.

Link to comment

Sinjore Sanchez, precjenjuješ moje tehničko umijeće. Sve mi je to majstor iznamještao, pa kad sam ga ispratila, primijetila smetnje na telefonu. No, šta je - tu je. Sledeća faza je da mi uradi potpuno fizičko odvajanja laptopa od telefona, za šta je potrebno upodobiti softwere, reinstalirati komp itd., što podrazumeva totalno pražnjenje machine, presnimavanje podataka..., a za šta mi treba i vremene i nerava. Ostaje mi nada da će se posle toga srediti i stvar sa šuštanjem u slušalici.

Link to comment

OK, sad ja tebe ništa ne razumijem, odakle toliki radovi za odvajanje laptopa od telefona, al vidim da će majstor bit sretan kad ispostavi račun za obavljeni poso.

Link to comment
OK, sad ja tebe ništa ne razumijem, odakle toliki radovi za odvajanje laptopa od telefona, al vidim da će majstor bit sretan kad ispostavi račun za obavljeni poso.
Ma, ne brinem za troškove, to mi ortak. Kad je mojoj ćeri razdvajao telefon od machine, trajalo "pet minuta" i prošlobez ikakvih dodatnih zahvata. Navodno, kod nje neka novija verzija XP, pa na njoj može, a kod mene ne možedok se ne reinstalira, jebemliga.A moguće da nam se razlikuju i one ADSL aparature, u šta se ič ne razumem.
Link to comment
Ubio me bog, ako znam o čemu pričaš.Kakvi kanali i na čemu?Pobliže, stvar ovako izgleda: u jednom razvodnom kablu stoje 2 adaptera (jedan od ADSL-a, a drugi od telefona),u zidu u utičnici su dva džeka (opet ejdan od ADSL-a, a drugi od telefona).Sve to se nalazi u predsoblju, alaptop i pokretna slušalica u drugoj sobi. Slušalica šušti i kad je komp isključen, što znači da je jebe onaADSL aparatura koja je stalno uključena.
ADSL spliter mora ići direktno u telefonsku utičnicu, telefon mora ići iz njegovog telefonskog izlaza, inače će telefon šuštati.
Link to comment
ADSL spliter mora ići direktno u telefonsku utičnicu, telefon mora ići iz njegovog telefonskog izlaza, inače će telefon šuštati.
Hvala. Ovo bi već moglo biti od pomoći.
Link to comment
Gde je spliter? Posle telefona? Treba prvo iz zida spliter pa na jednu stranu telefon/i a na drugu net. Ako je sve lepo povezano onda nemam pojma u čemu je problem. :D
ADSL spliter mora ići direktno u telefonsku utičnicu, telefon mora ići iz njegovog telefonskog izlaza, inače će telefon šuštati.
Hvala. Ovo bi već moglo biti od pomoći.
angry.gif :D
Link to comment

Ima li ko na Orionu? Koja im je fora sa ovim opomenama? Stigla mi je ''prva'' pre par dana, sada i ''druga''. Istekao mi je net 1. aprila, trebalo je da mi ga ugase juce-prekjuce, ali nisu... Sad vidim da neke sajtove nece da mi otvori. :unsure: Isao sam danas da platim, ali bese preveliki red. angry.gif

Link to comment
Ima li ko na Orionu? Koja im je fora sa ovim opomenama? Stigla mi je ''prva'' pre par dana, sada i ''druga''. Istekao mi je net 1. aprila, trebalo je da mi ga ugase juce-prekjuce, ali nisu... Sad vidim da neke sajtove nece da mi otvori. :unsure: Isao sam danas da platim, ali bese preveliki red. angry.gif
Plati pa klati ...ukinuli su onaj grejs period do 15 dana...sad gase mislim oko 6-8...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...