Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

ADSL spliter mora ići direktno u telefonsku utičnicu, telefon mora ići iz njegovog telefonskog izlaza, inače će telefon šuštati.
heh. Pazi sad :Tamo gde je priključak za telefon je all-in-one utičnica sa onim trokrakim čudom i dve kockice, jedna je utaknuta bežični a druga ide ka računaru, s tim što na je kraju ta linija uštekana u spliter, i jedan kraj u ruter a drugi u telefon u sobi. Fon šušti, a veza se povremeno prekida.Jel ima da se kupi spliter za više linija?
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tamo gde je priključak za telefon je all-in-one utičnica sa onim trokrakim čudom i dve kockice, jedna je utaknuta bežični a druga ide ka računaru, s tim što na je kraju ta linija uštekana u spliter, i jedan kraj u ruter a drugi u telefon u sobi. Fon šušti, a veza se povremeno prekida. Jel ima da se kupi spliter za više linija?
Pazi. Imaš u svakoj prodavnici da nađeš ovako nešto (kockica je: RJ-11 konektor):rj-11-2-port-phone-line-splitter-22009_1.jpgI to ti rešava sve probleme.Bitno je ono što je već rečeno: spliter do zida, nakon splitera sve ostalo!Pritom: ADSL izlaz je samo za adsl modem, a telefonski izlaz za sve telefone u kući.Ako imaš 2 telefona, kupi ove razdelnike i nakači. Možeš da kombiniješ i dobiješ više izlaza za telefon. Ima ih više varijanti pa vidi koji trebaju. Koštaju oko 100din po komadu. Edited by S.L.
Link to comment
Pa da, ali net mi jos sljaka. :D nego mi sumnjivo sto nece da mi otvara neke strane... Osecam da cu placati neke ''penale'' <_<
Izgleda da petnestog u mesecu isključuju. Ja se još uvek pravim blesav povodom duga.
Link to comment
Izgleda da petnestog u mesecu isključuju. Ja se još uvek pravim blesav povodom duga.
Izgleda da stvarno naplacuju penale. angry.gif Lakse bi mi bilo da mi ugase, nego ovako da se natezem da odem svaki dan...Danas odem, guzva jos 10-15 metara van radnje. Slepci, ne mogu da otvore jos negde radnju...
Link to comment

Meni iskljucili jutros, pa sam danas nekako uspeo da platim (iako mi je receno da, posto sam presao na ovaj paket od 4 Mbps, treba da cekam njihov mail pa tek onda da platim). Vrh situacija:"Pogledaj na mail kad ti stigne obavestenje, a mi cemo u medjuvremenu malo da ti iskljucimo net, al' ti i dalje gledaj, nema veze".

Link to comment
heh. Pazi sad :Tamo gde je priključak za telefon je all-in-one utičnica sa onim trokrakim čudom i dve kockice, jedna je utaknuta bežični a druga ide ka računaru, s tim što na je kraju ta linija uštekana u spliter, i jedan kraj u ruter a drugi u telefon u sobi. Fon šušti, a veza se povremeno prekida.Jel ima da se kupi spliter za više linija?
Aman. Ideja je da se frekvencije signala putem splitera razdvoje na klasični telefon i ADSL. SPLITER MORA IĆI PRVI, pa tek onda sve te sklepotine. Edited by Anonymous
Link to comment
Izgleda da stvarno naplacuju penale. angry.gif Lakse bi mi bilo da mi ugase, nego ovako da se natezem da odem svaki dan...Danas odem, guzva jos 10-15 metara van radnje. Slepci, ne mogu da otvore jos negde radnju...
Kakve penale?Ja pre dva-tri meseca racunao na grejs period i tek platio 22-og.Riba na naplati kaže biće vam uključen net, a ja njoj pa net nije ni gašen.Penali su samo što mi je računato od 1-og pa je vreme za plaćanje novog došlo brzo ;) Moguće da je varijanta što nije gašen računar pa nije bilo nikakve autorizacije...
Link to comment

Orion tolerise neplacanje do 10og u mesecu, a posle iskljucuju nekim nedefinisanim redom. Verovatno zato "kasne" u iskljucivanju ponekad.Info je od lika koji radi u pokojnom Sezamu sada Orionu.

Link to comment

Evo, ovde skoro 3x jeftinije. Kao univerzalni daljinac kad sam kupovao - na buvljaku 200, u Maksiju 500! Hvala ;)

Edited by nbg4ever
Link to comment

Internet radio. Odjedanput prestade sinoć, a da ga ništa dirao nisam. Telekom, btw. Na onom ljubičasto-belom modemu radi prva lampica („power“) i četvrta („lan“). Zvao tehničku podršku, izdivanili se naširoko, nekoliko puta restartovao modem i resetirao ga, izvlačio kablove iz splitera i utičnice i čeprkao tu i tamo, ali ništa. Zapisali su kvar, pa će mi se javiti. Sad, mene zanima: šta ja mogu da uradim dok ne dobijem poziv (a da već nisam)? Btw, hvala komšiji sa otvorenim wirelessom na ovoj poruci...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...