Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Telekom sada daje 50% popusta na pretplatu, ugovor na godinu dana.http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176
fine print
Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova ove ADSL promocije, čijim se početkom završavaju sve prethodne
moze li ovo da se tumaci na vise nacina?
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako se potpise ovaj ugovor sa Lelekomom jel ti daju novi modem? Moja devojka ima stari bez Wi-Fi-ja pa bi da ga menja a oni trtljaju kako mora da se uzme IPTV(to je bilo do ove akcije).

Link to comment
Ako se potpise ovaj ugovor sa Lelekomom jel ti daju novi modem? Moja devojka ima stari bez Wi-Fi-ja pa bi da ga menja a oni trtljaju kako mora da se uzme IPTV(to je bilo do ove akcije).
Dobija novi modem ako potpise novi ugovor. A novi ugovor moze da potpise samo ako joj je istekao stari. Pitanje da li je uzela stari modem (tada je i potpisala stari ugovor) oko maja 2010 ;) Edited by eye of the beholder
Link to comment

Isti slucaj kod mene bio. Zovem korisnicki servis, kaze ne moze, moras da raskines ugovor i onda posle dan dva da ponovo potpises novi. Pitam da li postoji sansa da izgubim port onda, kazu postoji. Da li mogu da uzmem migracioni kod, raskinem ugovor i onda za dan dva da dodjem ponovo. Kaze ne moze, migracioni kod sluzi samo kad prelazis kod drugog provajdera.Pozovem i tehnicku podrsku i oni mi potvrde sve ovo. Pitam i da li znaju da li je na mojoj centrali frka oko portova, odgovaraju da ne znaju.Odlazim u poslovnicu u Goce Delceva, vec pomiren da cu kasnije taj wi-fi modem ipak sam kupovati. Ponovim tamo sve ovo gore sto sam naveo(takode i da mi je pri potpisu prvog ugovora obecano da cu dobiti Wi fi ruter , al da trenutno nema i da nazovem za dva tri meseca, ja se nisam zajebavo posle sa tim i ostao mi je ovaj obican modem) i tip mi ponovi sve isto. Rekoh dobro, sta da se radi, potpisacu novi ugovor bez menjanja modem. Posle minut nekog kuckanja, tip mi kaze dodji sutra od 2 do 3 i pokusacemo nesto da uradimo. Sutradan dosao i on odradio neko fiktivno uklanjanje porta(bas tako se izrazio kad je zvao neke) i sve bilo gotovo za 20-ak minuta.Znaci tehnicki moze, ali moras da naidjes na coveka koji hoce da ti pomogne.Sve ovo je odradjeno prosle nedelje.edit:

Dobija novi modem ako potpise novi ugovor. A novi ugovor moze da potpise samo ako joj je istekao stari. Pitanje da li je uzela stari modem (tada je i potpisala stari ugovor) oko maja 2010 ;)
Meni je istekla ugovorna obaveza i mogao sam da potpisem novu ugovornu obavezu, ali nije bila dozvoljena zamena modema za postojece korisnike(to je zvanicna prica, a reseno je onako kao sto sam gore opisao)Novi modem dobijaju samo novi korisnici. Stari modem sam uzeo u aprilu prosle godine. Edited by deeps
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ako se potpise ovaj ugovor sa Lelekomom jel ti daju novi modem? Moja devojka ima stari bez Wi-Fi-ja pa bi da ga menja a oni trtljaju kako mora da se uzme IPTV(to je bilo do ove akcije).
Stari modem sam zamenio za novi bez ikakvih problema čim je pokazao znake kvara (povremeno je gubio napajanje).
Link to comment

U ponedeljak cu potpisati onaj ugovor sa Orionom koji ukljucuje 5 meseci za "dz". Jedino se nisam informisao da li ce da se dogodi i dizanje brzine, jer sam jos uvek na 1,5...Zna li neko da li ide i dizanje?

Edited by Rick.James
Link to comment
Koji paket u kljucuje 5 meseci za DZ? Ako on podrazumeva visu brzinu, onda ces je i dobiti.
Pa imas o tome napred, imas i link. Uglavnom, stari korisnici su dobili varijantu da potpisu ugovor na 12 ili 24 meseca i da dobiju 5 meseci za "dz". Akcija traje to kraja meseca. Evo linka opet... http://www.ot.rs/5/Medjutim nigde nema reci o brzini, da li ce onda ici gore, a ja sam zaboravio da pitam preko fona, pa sam mislio da neko zna. Uglavnom, pretpostavljam da brzina ostaje ista, da ide gore naveli bi i to.
Link to comment
Pa imas o tome napred, imas i link. Uglavnom, stari korisnici su dobili varijantu da potpisu ugovor na 12 ili 24 meseca i da dobiju 5 meseci za "dz". Akcija traje to kraja meseca. Evo linka opet... http://www.ot.rs/5/Medjutim nigde nema reci o brzini, da li ce onda ici gore, a ja sam zaboravio da pitam preko fona, pa sam mislio da neko zna. Uglavnom, pretpostavljam da brzina ostaje ista, da ide gore naveli bi i to.
brzina ostaje ista, naravno. osim ako se ne udupla ove godine, u šta sumnjam.
Link to comment

Danas mi dolazi kurir Oriona, donosi dva primerka ugovora koja ja potpisujem nakon sto ih citam (raskid ugovora me dodje 100 evra+neplacene pretplate!), ali kaze da nema treceg primerka za mene!!! Zovem Orion, oni kazu da mora da bude treceg primerka i da ce videti u cemu je problem (smrdi nesto). I lik umesto da mi uzme dva primerka naloga za utovar-istovar na kojima se vidi da sam platio njemu za sledeci mesec za net, on sva tri primerka toga, ukljucujuci dakle i dva koja je trebao odneti sa ugovorima, ostavlja kod mene. Makar imam dokaz da sam platio, a on kreten nema pokrice da je naplatio ono sto je trebao kad je dosao da mi dostavi ugovor. Jad i beda.Edit: Izvinjavaju se. Dobicu svoj jebeni ugovor...

Edited by Rick.James
Link to comment
  • 3 weeks later...

Mislite da ste u Srbiji spori sa Internetom.Vidite samo 1st world country, Australia.40 milijardi dolara investicija, ravno godisnjem GDP Srbije, (NBN = National Boradband Network) koja bi omogucila brzinu koju Azija ima vec 10 godina. Japan, Kina, Koreja, Hong Kong, Singapur.Mozda 5% toga.Pazi cene: za ono sto je 10 godina standard za 40$, neogranicen upload/download Australija ce imati za neku godinu za 200$ i ograniceno na 1TB mesecno.Jos, kada do brzine Interneta dodje, najbolje plasirani americki grad, Chicago, je losiji od Bratislave, Bukuresta ili Sofije.Laughable. Australijski Novi Internet

Link to comment
dakle oni još kubure sa netom?kako je tačno došlo do toga, nesposobni monopol, šta li?
To je infrastruktura, to mora drzava da uradi.Oni su bili "liberalni", Australija kao i Amerika, pa ostavili privatnoj inicijativi da to resi. Pa su danas Budzumbura.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...