Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

da to je način za skidanje većih fajlova, problem je što se ti linkovi relativno brzo brišu...- dakle instalira se jdownloader npr i onda se tu iskopira npr 16 delova (po 4 sa svakog od ponuđenih sajtova) nekog fajla - tako paralelno skidaš 4 dela, problem je što se moraju kucati šifre na nekim od tih download sajtova svaki put kada treba da krene novi deo da se skida....- na privatne torent forume možeš zaboraviti zbog smešno malog upload-a, na javnim su naravno smešne brzine posebno aktuelnih stvari
Koristiš li JD? :)Niti je potrebno kucati anticaptcha brljotine, niti skidati 4 fajla odjednom. Koristim isključivo free download, a podesim skidanje na samo jedan fajla koji se skida max brzinom.Tek kad završi može preći na sledeći link ili host.MU & MS idu brzo i u kontinuitetu po nekoliko GB-a, RS kenjka sa čekanjem posle svakog fajla ali idu, Netload je poput MU, sem što im je kraći limit.Ali zato, i Netload i MU i MS imaju "resume" opciju koja je idealna za krupne fajlove. Kod njih anticaptcha radi savršeno.Oron, Hotfile i ostali su sranje jer JD anticaptcha ne radi dobro (onaj default plugin, možda se može naći bolji, al' ko će da se smara).Skidanje brdo malih fajlova sa RS-a prava gnjavaža. Čini mi se da one ispod 10mb nekako i tolerišu i ne koče dugo, ali kad treba da se skine brdo fajlova od 50mb - previše vremena ode na čekanje a download traje svega par minuta. Zato se sada nude 200mb linkovi. Staviš 4 komada i ne brineš, gubitak na čekanju nije toliki. Još ako u međuvremenu skidaš nešto sa drugog sajta, idealno...Uz JD, totalno sam batalio torrente. Ujutru navratim, pokupim nove linkove, napunim JD i uveče pogledam šta je sve stiglo...Uz to, na WarezBB-u u zadnje vreme kače "skrivene" linkove, tj. "safelinking" i slične fore pa ti linkovi umeju da potraju.A koristim 1.5mbit, i nemam problema da skinem divx na vreme, tako da ni SBB sa 4mbit ne bi trebao da bude "spor".Koristio sam jednu sbb konekciju i JD par dana i nisam imao problema sa količinom skinutog materijala...Jedino, ponavljam, ako nekome nije cilj da totalno iskoristi protok. U tom slučaju bolje neka brine za veći HDD jer na 4mbit, 30ak GB dnevno nije malo.*za kraj, jedini nedostatak korišćenja JD-a je što linkove za neke ređe stvari nađeš teže nego na torrent-u. Ali kad ih nađeš, ne moraš da se moliš bogu da navrati seeder već skineš odmah cool.gif
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

da koristim jd- dalje po mom iskustvu čeka se po 15-20 min nakon završenog downloada praktično na svim pomenutim sajtovima - takođe koristim 1.5mbit, i nemam problema da skinem divx na vreme,to nije problem već fajlovi >10 GB, sa 1,5 mbit se može skinuti 600 MB/h naravno pod uslovom da kons. ide dow. - sada mi još reci da ti se nikada nije desilo da u međuvremenu obrišu neki veći fajl koji skidaš pa da te proglasim najsrećnijim živim čovekom :D, pa onda opet traženje svežih linkova...- privatni torenti su zakon, sada samo još da ubacim ovu hakersku alatku i nađem pozivnicu....editsada sam probao da skinem nešto sa MS (megashares) i dočekala me je ova poruka:All download slots for this link are currently filled.Please try again momentarily.You may also purchase an account and download now!i to je najčešći slučaj sa ovim sajtom u zadnjih par meseci

Edited by gone fishing
Link to comment
da koristim jd- dalje po mom iskustvu čeka se po 15-20 min nakon završenog downloada praktično na svim pomenutim sajtovima - takođe koristim 1.5mbit, i nemam problema da skinem divx na vreme,to nije problem već fajlovi >10 GB, sa 1,5 mbit se može skinuti 600 MB/h naravno pod uslovom da kons. ide dow. - sada mi još reci da ti se nikada nije desilo da u međuvremenu obrišu neki veći fajl koji skidaš pa da te proglasim najsrećnijim živim čovekom :D, pa onda opet traženje svežih linkova...- privatni torenti su zakon, sada samo još da ubacim ovu hakersku alatku i nađem pozivnicu....
JD je odličan program još ako malo iđeš u "sitna crevca" da ga prilagodiš sebi odličan je!!!Inače na par privatnih torent sajtova koje koristim sa "teško" dobio invite i lično mi je glupo da onda budem provaljen da koristim budženje statistike i popijem ban....
Link to comment
da koristim jd- dalje po mom iskustvu čeka se po 15-20 min nakon završenog downloada praktično na svim pomenutim sajtovima - takođe koristim 1.5mbit, i nemam problema da skinem divx na vreme,to nije problem već fajlovi >10 GB, sa 1,5 mbit se može skinuti 600 MB/h naravno pod uslovom da kons. ide dow. - sada mi još reci da ti se nikada nije desilo da u međuvremenu obrišu neki veći fajl koji skidaš pa da te proglasim najsrećnijim živim čovekom :D, pa onda opet traženje svežih linkova...- privatni torenti su zakon, sada samo još da ubacim ovu hakersku alatku i nađem pozivnicu....edit: sada sam probao da skinem nešto sa MS (megashares) i dočekala me je ova poruka:All download slots for this link are currently filled. Please try again momentarily.You may also purchase an account and download now! i to je najčešći slučaj sa ovim sajtom u zadnjih par meseci
Oko 90% fajlova skidam sa MU. I to isključivo zato što nema čekanja, već skida par fajlova u nizu, pa tek onda dođe do čekanja...Naravno da mi se desilo da se ugase neki linkovi. I to najviše na RS-u. Ali, rekoh već, sa "safelinking"'om, toga je sve ređe. MS linkove retko nađem, ali kad god ih ubacim, brzo se skinu...
Link to comment
Napokon "korporativno razmisljane" stiglo i do mene....Pošto sam se navikao na grejs period od 15 dana na sezamu a kasnije orionu ovaj mesec sam uplatio račun nekog 13-og i net mi nije prekidao.Sad vidim u sandučetu čestitku da pošto nisam izmirio obavezu društvo pokreće postupak za raskid ugovora...Dooobrooo otići ću sutra do njih i ako su već toliko revnosni i ne mogu da zaustave proces da vidimo šta su moje obaveze pa da se razilazimo, ionako su počeli da me nerviraju , možda se telekom pokaže boljim ;)
Eeeee teško ću se ja iščušati iz kandži ovih ;) .Jutros pogledam u poštanskom sandučetu još jedna koverta iste preteće sadržine:...niste platili posle dve opomene, ....prinuđeni da raskinemo ugovor...uređaji su naši pa morate da ih vratite trt mrt...Elem odem ja danas kao naivno reko da vidim šta će biti pošto imam i ogovornu obavezu od 1 godine koja mi ističe u aprilu...Dođem ja na šalter:Dobar dan ja da platim,Ona učuka, pa vi ste baš zakasnili,Ja:pa jesam ali ne toliko evo uplatnicaOna: pogleda ahaaaa pa dobro ništa evo ja sam ispravila biće vam pušten net odmahJa:Pa nije se meni net ni prekidaoOna:Hihi pa dobroJa:A šta ćemo sa ovim pismimaona:Pa to je valjda neka automatikaJa:Dobro onda ništa...SUS mislim da je kod njih dosta toga zbrkano i da ne znaju baš šta ko radi...BTW:Gledao sam ugovor tražeći pasuse o raskidu ugovora, i imaju neke zanimljive stavke :U slučaju da korisnik ne izmiri svoje obaveze za usluge definisane ugovorom i to u roku od 5 dana nakon isteka roka za plaćanje,Provajder ima pravo da, uz obaveštavanje korisnika, suspenduje, do izmirenja obaveza, dalje korišćenje servisa od strane korisnika, ili da, po svom izboru, jednostranim pismenim obaveštenjem , raskine ugovor.Raskid ugovora ne oslobađa korisnika obaveze da plati sve neizmirene obaveze do dana raskida ugovora.U sliučaju raskida ugovora pre njegovog definisanog roka korisnik je obavezan da nadoknadi vrednost opreme i uređaja koje je dobio na korišćenje i to ukupno 100€ u din protivvrednosti za svaku uslugu koju je odabrao
Link to comment

Ja koristim JD ali se za HF prebacujem na US Downloader. Nije bas 100% uspesan u prepoznavanju ali radi. Ako ne prepozna ponudi ti da upises slova pa onda u zavisnosti od raspolozenja mozes da upises ili otkazes pa on proba ponovo. Ista takva recaptcha sa FS i slicnih servera ne prolazi, ne znam zasto. Isto tako, HF izgleda ima neki sistem da kad fajl nije popularan nema ni captche pa nije zgored to proveriti u brauzeru pre pustanja JD da radi. Onda moze da se skida bez problema.I sto rece teacher, obavezno nadjite skriptu za rekonekciju za svoj ruter/modem.P.S. Ako naletite na nesto sto ima na Gigasize slobodno skidajte. Puna brzina, prepoznata captcha i fajlovi do 1GB za besplatne korisnike. Skinuo sam nekoliko DVD videa i to u nekompresovano, samo originalni fajlovi. Posto mi je HDD hronicno pun to mi mnogo olaksava posao. Nema raspakivanja, direktno snimanje na DVD.Ko skida igre, ima dosta toga u jednom iso fajlu na Megashares. Puna brzina ali max 400MB u jednom cugu. Onda JD resetuje vezu i nastavlja dalje.

Edited by jimi
Link to comment

Neki drugar mi je ranije poslao link ka nekoj anticaptcha skripti za JD, tvrdio je da radi.Međutim, skripta je imala 50% uspešnosti kod HF, FS i još par sajtova.  Za ostalih 50% (neuspelih prepoznavanja) međutim nije ni izbacivala opciju da ručno ukucaš pa sam je batalio.Meni bi najviše trebala neka koja može da provali ORON.

Link to comment

ma, "neograničeno" znači uz maksimalnu brzinu, do 15gb, kad se prekorači onda te ograniče na 200kb1mbit za 1gb, 5mb do 5gb i maskimalni protok (7/21) za 15gb. S obzirom da meni mesečno izađe oko 10gb, ovo je sasvim ok. 6mbit kod oriona košta 4 hiljade, a ovde 7 ili 21 za 2100

Edited by Kelt
Link to comment

neograniceno je ustvari, ograniceno na 1 Gb na maximalnoj brzini do 1mbps? To je ova prva ponuda. Sto znaci da oni mogu da te drze na 200 kbps (256 je bilo pre 6 godina aktuelno kao prvi ADSL) ceo mesec koliko god trosio jer je to manje od 1mbps. I to sve za 800 dinara.A 1Gb je manje nego 1 film i 1 serija.

Edited by Milosh76
Link to comment
VIP uvodi zanimljive pakete jer modemi postižu brzine od 7 ili 21 (!) mbps... još ako bude funkcionisalo u praksi, zbogom adsl
Te brzine se odnose na maximalne koje modem podrzavamaximalno sto sam ja kod nas uspeo preko 3G modema da izvucem je bilo 2 Mbps i to u par prilika(obisao sam citav Beograd i dobar deo Srbije sa njim). inace je 1Mbps bila premija. naravno reklama je govorila o 7.2 :Da i kad sam trazio da mi zamene modem covek u poslovnici mi je rekao da je taj moj stari modem bolji jer izvlaci 7.2 a taj novi samo 5 :Diako u praksi ni jedno ni drugo nije mogucetaj 3g net je dobar ukoliko bas nemate mogucnost ni za sta drugo(kao ja u tom trenutku) ili ako vam je dodatna opcija Edited by Далибор
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...