Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

koji adsl od 4Mbit/512 preporucujete? orion i beotel imaju cijene 1860 i 1890, jel moze nesto bolje da se nadje?
Ako ti kazem da ja imam ugovor sa Satanom (EUNET) iz kojeg ne mogu i placam 1560 za govnjivih 1.5mb (nisam ni znao da se ovako moze cvalaviti sa brzinom!), mislim da si vec na Orionovom salteru i potpisujes ugovor...
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

SBB. Brži odziv, veći protok, a ako si rešio da "skineš Internet", koristi različite uploadere odjednom, da kad kod jednog čekaš drugi skida.Mada, meni se čini da MU dozvoljava max brzinu za više fajlova uzastopce, sve do određenog limita, a nakon toga usporava.Jbg. raspitaj se malo kako se drugi snalaze sa SBB-om, ne bih rekao da puno pate...
da to je način za skidanje većih fajlova, problem je što se ti linkovi relativno brzo brišu...- dakle instalira se jdownloader npr i onda se tu iskopira npr 16 delova (po 4 sa svakog od ponuđenih sajtova) nekog fajla - tako paralelno skidaš 4 dela, problem je što se moraju kucati šifre na nekim od tih download sajtova svaki put kada treba da krene novi deo da se skida....- na privatne torent forume možeš zaboraviti zbog smešno malog upload-a, na javnim su naravno smešne brzine posebno aktuelnih stvari
Link to comment

Napokon "korporativno razmisljane" stiglo i do mene....Pošto sam se navikao na grejs period od 15 dana na sezamu a kasnije orionu ovaj mesec sam uplatio račun nekog 13-og i net mi nije prekidao.Sad vidim u sandučetu čestitku da pošto nisam izmirio obavezu društvo pokreće postupak za raskid ugovora...Dooobrooo otići ću sutra do njih i ako su već toliko revnosni i ne mogu da zaustave proces da vidimo šta su moje obaveze pa da se razilazimo, ionako su počeli da me nerviraju , možda se telekom pokaže boljim ;)

Link to comment
Ako ti kazem da ja imam ugovor sa Satanom (EUNET) iz kojeg ne mogu i placam 1560 za govnjivih 1.5mb (nisam ni znao da se ovako moze cvalaviti sa brzinom!), mislim da si vec na Orionovom salteru i potpisujes ugovor...
jel bolje od ovoga1169205000.pngto je telekomov adsl, a cimeru je istekao ugovor tako da sad hocemo da predjemo na nesto drugo, a ja nisam imao nijedan adsl do ovog telekomovog pa nemam pojma koji je od ovih verata, beotela i ostalih zapravo dobar.
Link to comment

Ako ste na Telekom ADSLu, pokusajte da odradite speedup. Nakon toga, ako imate srece, ostace vam brzi net, a ako nemate, barem cete dobiti punu brzinu paketa koji placate (1,5mbit umesto 1.3, na primer)

Link to comment

Evo, ja sad... podstaknut tobom idem da vidim jel mogu uzeti orion. Ima neki ADSL 6 (6mb za 2k din)... to bi bilo lepo, zatrazih MiK od euneta. Zbogom, zohari - pisam vam majci u rane od metaka!

Link to comment

Ne, daleko od toga :lol: Imam dva megabita puna, ranije sam imao 1.3Daklem, uradis speedup i oni ti povecaju brzinu na sledeci paket (4mibt u mom slucaju). Nakon tri sata bi trebalo da ti vrate na staro. Medjutim, cesto se desi zabag, pa ti ostane ubrzan net (po ceni starog), ili ti kao u mom slucaju daju brzinu koja i ne postoji u ponudi. Ne znam koliki je procenat uspesnosti u pitanju, ali desava se. Ono sto su skoro svi dobili to je vracanje brzine nakon speedup-a na "pun paket". Znaci, nema overheada, pa dobijas 1.3, 3.5, ili tako osakacenu brzinu, vec ti puste toliko da kod tebe stize ono sto i placas. Tu i nije neki dobitak (15ak posto), ali ajde. E sad, koliko ce trajati, to ne znam, ali speedup kosta 60ak dinara, tako da vredi pokusati.

Link to comment

aaaa! Pardon. To kad treba da ti dodje neka lepa devojka da gledate Blek Svon a ti nisi skino jer si ometen brzinski, ti onda se posluzis lukavstvom i skines brze i stignes i malo da se zaperes i eto nje...Sve kontam...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...