Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Koji vam je? Mnogo vam je da plaćate 1300 dinara za 1.5 Mbit a do juče vam nije bilo mnogo da plaćate 1300 dinara za 1 Mbit?Kome se ne dopada ADSL, široko mu polje. Samo nemojte da kukate kada krenu da ističu promotivni periodi, poskupljenja idu po 50-100 dinara svakih mesec-dva, net ne bude radio zbog kiše koja prska po kablovima, krenu upozorenja jer puno skidate sa neta, i kada misteriozno budete gubili signal na svakih par dana po nekoliko sati...Rado ću plaćati duplo sporiji net u istom iznosu, samo da znam da će biti razdvojen od IKOMa, SBBa, Radijus Vektora i sličnih signala...
To je i meni presudilo. Kada sam video bahatog akvizitera SBB-a koji se ponasao kao da cini uslugu time sto uopste uzima u obzir aplikaciju za kabl, sve mi se smucilo. Lelekom je takav kakav je, ali barem nije indijanska firma. bio sam ja vec na SBB-u, neka hvala.
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

to je znači 1426 din - juče je na vestima b92 gostovala elegantno popunjena min. za tel. i pokušavala da odbrani ideju prodaje lelekoma, elem po njenom uvrnutom planu neće biti problema što se prodaje kompletna infrastruktura jer će doći konk. firme (sada kada više nema monopola :lol:) i razvući sopstvenu optiku do korisnika :rolf:- ona kao da ne živi u srbiji, kao da nezna da će svaki lokalni šerif tražiti mito za dozvolu da se kopaju ulice, ostavimo sad na stranu što bi to ruiniralo izgled ulica i upropastilo trotoar do sledeće kompletne rekonstrukcije, jer izvođači radova obično vrlo traljavo vraćaju one betonske kocke pa se na mestima gde su nešto kopali javljaju rupe i džombe, naravno dozvole će morati da aminuje i neko na republičkom nivou pa će i tu morati da se podmaže - bez prave konkurencije nastaviće se samovolja sbb i lelekoma da evo već 2 godine nema ubrzanja net-a, još možemo biti srećni da se cena nije menjala sa padom dinara

Link to comment
- bez prave konkurencije nastaviće se samovolja sbb i lelekoma da evo već 2 godine nema ubrzanja net-a, još možemo biti srećni da se cena nije menjala sa padom dinara
A ovo što je Lelekom uradio tokom januara se zove kako?Mislim, super ako mi nisu ubrzali, a meni se brzina uduplala™.... Šta će tek biti kad ubrzaju?
Link to comment

Ako se dobro secam, u Hrvatskoj se dogodilo nesto slicno. T-comu su prodali telekom u paketu sa dtk mrezom, ali je kasnije trebalo da dodje do izdvajanja i vracanja lokalnoj samoupravi. Kako se to zavrsilo kod njih?

Link to comment
A ovo što je Lelekom uradio tokom januara se zove kako?Mislim, super ako mi nisu ubrzali, a meni se brzina uduplala™.... Šta će tek biti kad ubrzaju?
ja sam na sbb-u adsl me ič ainteresuje, i tu već skoro 2 godine imam istu brzinu jer ne želim da potpisujem sa njima nikakve dvogodišnje aranžmane, sve u uzaludnoj nadi da će se naći neka konkurencija sa boljom uslugom :fantom: Edited by gone fishing
Link to comment

Meni Orion nicim izazvan povacao na 4 Mbit/s, sve to za 1300 i nesto dzindzi.Upload 520Vise od tri godine sam kod SezamPro sada Orion, mozda zatoMislim, lepo je to kad eto samo tako povecaju. :)

Edited by Diabolic
Link to comment
meni danas kod matoraca digli sa 2 na 4mbps, bez ikakve najave. nemam pojma kojim povodom, ni dal je najavljivano.orion je u pitanju, nadam se samo da ce cena ostati ista.
I meni,ne smeju cenu da diraju,ne mogu da povecaju bez tvog znanjabar se nadam :unsure:PS. Juce im platio paket koji je zvanicno 1024, a imam 4 Mbita a imao sam 2 Edited by Diabolic
Link to comment
Oko te cifre je jedan megabit bilo gde.
Ja placam kod Oriona sada ovih 1,5 Mb, a do juce 1 Mb mesecno 1.350 dinkica, a to je zato sto imam popust od 10 %. Posle prve godine koriscenja dobijes 5%, a posle druge jos 5 (bivsi Sezampro). U tome je deal. Inace, i ja sam mogao sada da imam 4 Mb, a prethodno 2 Mb, da sam pristao na neku njihovu AKCIJU, ali posto ne volim akcije koje ukljucuju potpisivanje ugovora, ili ne daj Bloze precutnu saglasnost na nesto na sta nisam pristao, a sto pise u nekim "opstim uslovima", onda je ok i ovako, samo su assholi trebali to ipak dici na 2Mb. Edited by Rick.James
Link to comment

Verovatno su, pravilno, ocenili da bi deo onih kojima je 2 megabita dovoljno odmah prešao na jeftiniju tarifu, ovako imaš 1.5 ili 4, incentive i te stvari...

Edited by Vapad
Link to comment

Inače, Orion nudi i bežični pristup Internetu (oko 750 KBs, flat, trenutno radi u Beogradu i Novom Sadu) za 11000 godišnje, 4000 godišnje uz postojeći ADSL nalog. Možda i pređem na to, nije sve u brzini.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...