Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

Inače, Orion nudi i bežični pristup Internetu (oko 750 KBs, flat, trenutno radi u Beogradu i Novom Sadu) za 11000 godišnje, 4000 godišnje uz postojeći ADSL nalog. Možda i pređem na to, nije sve u brzini.
Koja je pokrivenost? Nije loše za iPod, pošto ako nešto Beograđani znaju, znaju da zaključaju wireless mrežu.
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Verovatno su, pravilno, ocenili da bi deo onih kojima je 2 megabita dovoljno odmah prešao na jeftiniju tarifu, ovako imaš 1.5 ili 4, incentive i te stvari...
Ja mislim da su, nepravilno, ocenili da bi iko hteo da mu se menja cena (prelazenje na "jeftiniju tarifu"), te da istovremeno postoji bilo ko ko je imao 1 Mb i ko bi zeleo sada da ima nesretnih 1,5 Mb, umesto makar jebenih 2 Mb koje su mogli dati, ne treba 4, sve okay, neka tih 4 Mb daju ovima sto su "na akciji"... Edited by Rick.James
Link to comment
Koja je pokrivenost? Nije loše za iPod, pošto ako nešto Beograđani znaju, znaju da zaključaju wireless mrežu.
Znaju đoku. Tip iz Oriona mi je rekao da su trenutno pokriveni Beograd i Novi Sad, pominjao je i Niš, ali nisam sasvim siguran da sam ga (povodom Niša) bio dobro razumeo. Ideja je da vremenom svi veći gradovi Srbije budu pokriveni. Još nisam načisto, mobilnost vs. brzina. Edited by Anonymous
Link to comment
Koliko ja znam, blize je 1500 nego 1300. Mislim da ce ovih megabit i po sad biti 1522din sa PDV-om, sto nije 1300.
Ma cool, znam da plaćam 2mb oko 2200, pa sam oriJentaciono nabacio cifru.Ja od danas imam 2x brže niš doplatio nisam, ovo je najviše što je država i njena firma ikad uradila za mene, ja još, budala, srećan.
Link to comment

Nadam se da sam uspesno izvrsio zabag nakon speedupa. Prijavio sam se pre nekih nedelju dana, ne znam ni kada su mi uvecali paket na ta tri sata, ali danas popodne je bilo "punih" 1.5Mbit, a veceras ide i oko 21130783676.pngNeka potraje....

Link to comment

Orion (sezampro) ima novu uslugu (bar je za mene nova), Direct@Home : valjda se radi o njihovoj optici i Internet je 6 mbit, a pretplata je 1200 rsd. Što je najbolje, sami zovu korisnike da im to predlože, kada se steknu mogućnosti (a naravno i da zovu, kada je to komplet njhiovo i ceo profit je njihov, ne moraju da dele sa telekomom).Dodatno, kažu da bi uskoro trebalo i TV da ubace u ponudu ...

Link to comment

u čemu je razlika između običnog adsla i direct@home? to ne piše nigde na sajtu.brzina veća a cena manja? ne vidim ako je tako zašto bi iko ostajao na običnom adslu

Link to comment

ADSL ide preko telekom infrastukture i telefonskog priključka, od 1400 rsd koje mi damo, 900 ide telekomu, a njima sitniš. D@H je komplet njihova infrastuktura, a u telefon se uključuje tek u tvjoj zgradi, tako da ne plaćaju telekomu ništa (ili možda mnogo manje), pa je ceo profit njihov. Tako sam ja razumeo celu priču. Njima je i cilj da nemaju ADSL korisnike, samo je pitanje da li će moći da dobace do svih korisnika.

Link to comment
ADSL ide preko telekom infrastukture i telefonskog priključka, od 1400 rsd koje mi damo, 900 ide telekomu, a njima sitniš.
okreni-obrni telekom ti kroji sudbinu <_<
Link to comment

Stigao mi konacno kablovski net u petak ali ne lezi vraze u subotu da vratim adsl i posaljem Telekom u 3 lepe forever - ne mogu da raskinem ugovor, mora licno da dodje vlasnik stana (koji btw ne zivi u BG). Dok za zakljucenje ugovora nije bio nephodan taj isti vlasnik, naravno. I sad mi adsl modem stoji spakovan u kutiji i dalje mi ga obracunavaju dok ja pokusavam da nadjem resenje kako da izadjem iz ugovora. Pljuvati vise zemlju i njene firme postalo je klise, presao bih rado na visu instancu izrazavanja nezadovoljstva kad bih mogao. U svakom slucaju, ko god je u prilici da izbegne Telekom i njihov adsl neka to i ucini jer je deal s njima pakt sa djavolom :fur:

Link to comment
Stigao mi konacno kablovski net u petak ali ne lezi vraze u subotu da vratim adsl i posaljem Telekom u 3 lepe forever - ne mogu da raskinem ugovor, mora licno da dodje vlasnik stana (koji btw ne zivi u BG). Dok za zakljucenje ugovora nije bio nephodan taj isti vlasnik, naravno. I sad mi adsl modem stoji spakovan u kutiji i dalje mi ga obracunavaju dok ja pokusavam da nadjem resenje kako da izadjem iz ugovora. Pljuvati vise zemlju i njene firme postalo je klise, presao bih rado na visu instancu izrazavanja nezadovoljstva kad bih mogao. U svakom slucaju, ko god je u prilici da izbegne Telekom i njihov adsl neka to i ucini jer je deal s njima pakt sa djavolom :fur:
brate, prijatelju, potpuno razmem tvoj bes, tvoju muku i saucestvujem sa tobom u mrznji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...