Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Hilfe hilfe!

 

Imam Jamo 2+1 ozvučenje za komp i pas mi je pojeo daljinski :isuse: sistem je beskoristan bez daljinca, ne može čak ni da se upali, a daljinac je old-school, nije bt.

 

Našao sam na aliexpresu isti model, ali će to putovati 200 godina do mene, a i upitno je da li će raditi. 
 

Ima neko neki drugi predlog? Drugar mi kaže da probam sa mobilnim koji ima IR, ali ne uspevam da se snadjem sa tim, ne nalazim pravi app koji simulira daljinca.

Link to comment
8 hours ago, goofs said:

Hilfe hilfe!

 

Imam Jamo 2+1 ozvučenje za komp i pas mi je pojeo daljinski :isuse: sistem je beskoristan bez daljinca, ne može čak ni da se upali, a daljinac je old-school, nije bt.

 

Našao sam na aliexpresu isti model, ali će to putovati 200 godina do mene, a i upitno je da li će raditi. 
 

Ima neko neki drugi predlog? Drugar mi kaže da probam sa mobilnim koji ima IR, ali ne uspevam da se snadjem sa tim, ne nalazim pravi app koji simulira daljinca.

Pregledaj ponudu daljinskih na KP.

Univerzalni daljinski mogu da pomognu, kako oni jeftiniji (koji možda ne bi pokrili sve funkcije tvog uređaja), tako i oni skuplji (poput Logitech Harmony), koji mogu da upravljaju i StarLink satelitima. 

Oni koji se time bave, ili internet će ti pomoći u traženju adekvatne zamene i u pronalaženju kodova za tvoj model. 

Konsultuj i tradicionalne stručnjake poput servisa u Majke Jevrosime 2.

Ne znam da li još uvek funkcioniše i servis na Bulevaru malo iznad Đeram pijace?  

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, ToniAdams said:

jel pas ok?

 

Ne znam, dat je na usvajanje, sada neka druga porodica vodi računa o njemu :sleep:

 

Spoiler

Nije bukvalno pojeo, više je ižvakao i oglodao do neupotrebljivosti.

 

Zahvaljujem, zovem 4audio danas, pa ću odatle krenuti.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 23.12.2021. at 19:40, napadaj said:

Prošle godine sam kupovao DAC za slušalice i izbor je pao na Dragonfly Black koji košta stotinak evra, a onda sam na Benchmarku naleteo na ovo:

 

 

 

Za 20 evra sam dobio sjajan uređaj, bolji od DF Blacka koji košta pet puta više.

 

 

 

 

Kupio ovu spravicu i vrh je! Ovo mi je doduse prvi put da koristim nesto ovog tipa pa ne mogu da uporedim sa drugim spravicama, ali u odnosu na zvucnike direktno ustekane u komp sa integrisanom zvucnom karticom oseca se razlika. 

 

Hvala za preporuku!

 

Pitanja:

 

Da li mogu da povezem ovo na andorid telefon? Pretpostavljam da moze ali treba kabl sa zenskim usbom sa jedne i dzekom za andoide s druge strane. Jel ima to da se kupi?

 

I da, komp mi registruje u audio devicevima ovu spravicu kao speakers (DAC audio), i preko nje ide zvuk, ali registruje i nesto sto do sad nije (ili bar mislim da nije), a to je digital audio (S/PDIF) high definition audio device, ali kad cekiram nju zvuk ne ide, a ona je kao aktivna i radi, pokazuje one volume level linije. Sta li je to?

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 11. 2. 2023. at 22:19, Sludge Factory said:

 

 

Kupio ovu spravicu i vrh je! Ovo mi je doduse prvi put da koristim nesto ovog tipa pa ne mogu da uporedim sa drugim spravicama, ali u odnosu na zvucnike direktno ustekane u komp sa integrisanom zvucnom karticom oseca se razlika. 

 

Hvala za preporuku!

 

Pitanja:

 

Da li mogu da povezem ovo na andorid telefon? Pretpostavljam da moze ali treba kabl sa zenskim usbom sa jedne i dzekom za andoide s druge strane. Jel ima to da se kupi?

 

I da, komp mi registruje u audio devicevima ovu spravicu kao speakers (DAC audio), i preko nje ide zvuk, ali registruje i nesto sto do sad nije (ili bar mislim da nije), a to je digital audio (S/PDIF) high definition audio device, ali kad cekiram nju zvuk ne ide, a ona je kao aktivna i radi, pokazuje one volume level linije. Sta li je to?

 

 

 

Nema na čemu!

 

Nisam povezivao sa telefonom, ali ne vidim što ne bi radilo ako kupiš odgovarajuće kablove. Postoje i specijalizovani DAC uređaji za telefone, pa guglaj malo.

 

Meni je taj Lusya DAC baš dobra stvar, evo koristim ga sad sa FC330 zvučnicima na računaru i super mi je. Kad sam prvi put ubo taj mali uređaj i pustio muziku, osećaj je bio kao da sam skinuo nekakvu zavesu sa zvuka. Donosi čistiji, puniji, dublji zvuk i baš osveži slušanje, posebno preko iole boljih slušalica.

 

 

OT: Prošle nedelje sam kupio WF-1000XM4 bežične slušalice, baš sam zadovoljan. Mnogi sajtovi ih navode kao trenutno najbolje bubice na svetu. Izašle su me 270 dolara u Americi, a naši lihvari ih prodaju za 45.000 dinara.

 

I uzeo sam qAcoustics zvučnike u Playeru pre mesec i po dana, izuvaju. Povezao ih na Sony CD plejer i Harman Kardon pojačalo i super mi je prvi setap u životu, konačno slušam sve ove originalne diskove koje kupujem godinama kako treba.

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, napadaj said:

I uzeo sam qAcoustics zvučnike u Playeru pre mesec i po dana, izuvaju. Povezao ih na Sony CD plejer i Harman Kardon pojačalo i super mi je prvi setap u životu, konačno slušam sve ove originalne diskove koje kupujem godinama kako treba

Šta si kupio?

ja imam qAcoustic 3020 ,kupio malo čuknute preko limunda za smešne pare a da li bi platio punu cenu ,nisam siguran 

Spojio sam ih na sabaj a20a amp + lusya dac i neki yamaha subwoofer 

Lep i jeftin kombo 

 

Link to comment

njih sam merkao po oglasima ali ove naletele na limundo i bilo mi glupo da propustim

a razlika je u  bassu, twiteru su im isti ,tako da to ispegla woofer 

 

Planiram da zamenim Lusy sa možda Ifi Zen ili sličnim kako se šta pojavi povoljno mada su kinezi podigli cene 

Link to comment

Odavno ne gledam ništa kod Kineza, pošto su cene poštarine otišle u nebesa pre tri godine. I ja sam gledao ove po oglasima, ali sam na kraju kupio nove u radnji.

 

A tebi su oni povezani sa računarom?

Link to comment

Da da skapirao kad sam izguglao taj Sabaj. I ja treba da vidim kako da povežem računar s ovim zvučnicima, a ne bih da dajem pare na streamer. Mada, sasvim mi je dovoljno i to što slušam diskove koje dugo nisam čuo.

Link to comment
On 1. 3. 2023. at 21:31, napadaj said:

I ja treba da vidim kako da povežem računar s ovim zvučnicima, a ne bih da dajem pare na streamer. Mada, sasvim mi je dovoljno i to što slušam diskove koje dugo nisam čuo.

 

Ja imam istu situaciju - stari analogni setap i svu muziku u digitali na laptopu/telefonu/internetu.

 

Dovukao sam konačno iz skladišta svoje momačke sprave koje su stajale nekorištene desetak godina, Yamahu RX-396, daljinac i NG40MKII, i spojio ih sa TV-om preko njegovog izlaza za slušalice, pošto TV ima digitalni audio izlaz, a risiver samo analognne ulaze. Dodao sam nedavno televizoru Google Chromecast, pa mogu da puštam muziku bežično preko njega sa laptopa ili telefona, ali je ipak ovakva veza televizora i risivera slaba karika i zvuk je slabiji nego kada telefon priključim na risiver direktno kablom na AUX input (tada mi zvuči kao CD iz Pionirovog plejera, koji je ostao u skladištu jer sam davno prestao da nabavljam diskove).

 

Spoiler

hifi.jpg.529bdcfe28ee025bbce873589a23dd7a.jpg

 

Prije ovoga sam na TV-u imao zakačen neki Microlab 2.1, ali je ovo sada neuporedivo bolje. Znači fali mi još strimer ili DAC između TV-a i risivera.

 

Btw, Chromecast je moćna spravica, samo uzmeš telefon i kažeš mu "play Metallica Seattle on TV" i bez greške kreće koncert sa Jutjuba za 5 sekundi. Bio sam mega car pred djecom, ličilo im na magiju..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...