Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

ubedljivo najbolji i najduhovitiji audiophil na yutubeu.

ovde razotkriva cuvenog Andrew Robinsona kao obicnog prevaranta i foliranta.

obavezno pogledati sve njegove klipove.

 

 

ovde upoznajemo njegove roditelje:

 

toplo preporucujem sve njegove radove.  

  • +1 1
Link to comment

Danas sam upotpunio svoje analogno audiovizuelno ćoše sa ovim lepotanom dole levo (Akai GX-255):

DSC_1188.thumb.JPG.e733924b9dff08615e27a2559d188683.JPG

 

Nakon ovog čina kupovine svečano izjavljujem da više neću trošiti pare na opremu :blush:

  • +1 6
Link to comment

To je Revox A77, pro verzija sa brzinama 7.5 i 15 ips i ugrađenim zvučnicima (koje naravno ne koristim), rađen početkom 70-ih prvobitno po porudžbini austrijskog ORF-a, pa su nakon toga pustili i u redovnu prodaju. 

Zvučnici su u mom "digitalnom ćošku", gde su mi komp, mikseta i ostalo. Koristim aktivne monitorske zvučnike Yamaha HS7. 

Link to comment

Molim za misljenje...

Imam nekoliko pojacala, ali, nedavno sam video u oglasima jedan Technics SU-V670, kome nisam mogao da odolim. Probao sam ga kod prodavca i sve je bilo OK. Doneo sam ga kuci, i posto sam bio lenj da raskacinjem velike zvucnike, povezao sam ga sa JBL ES20 bookshelf zvucnicima. U nekom trenutku, izgleda da sam odvrnuo malo jace, i desilo se da se pojavio dim na jednom zvucniku, kroz otvor za bas-reflex, a bas je prestao da radi.  Preporucili su mi nekog majstora u Zemunu, kome sam odneo zvucnik da ga pogleda i popravi, ali sam tamo doziveo da mi je majstor rekao da su Technics SU-V pojacala poznata po tome sto unistavaju zvucnike, da nikako ne smem da ga odvrnem preko 40% snage, da uzmem cekic cim se vratim kuci i da ga razlupam, u suprotnom, sprzice mi svaki sledeci zvucnik koji povezem na njega...!!!  Navodno, zbog toga sto salje prejaku struju ka zvucnicima, od koje ovi riknjavaju, sve preko 40% snage je cista distorzija, itd,itd...

Moja iskustva sa Technics pojacalima nisu ovakva, doduse, nisam imao pojacalo iz serije SU-V, ali mi je tesko da poverujem u sve ovo sto sam cuo od pomenutog majstora. 

Ima li neko iskustva sa ovim pojacalom?    

Unapred hvala...

Link to comment
On 31.7.2022. at 17:23, Mimix said:

Molim za misljenje...

Imam nekoliko pojacala, ali, nedavno sam video u oglasima jedan to je zasci majstro.to , kome nisam mogao da odolim. Probao sam ga kod prodavca i sve je bilo OK. Doneo sam ga kuci, i posto sam bio lenj da raskacinjem velike zvucnike, povezao sam ga sa JBL ES20 bookshelf zvucnicima. U nekom trenutku, izgleda da sam odvrnuo malo jace, i desilo se da se pojavio dim na jednom zvucniku, kroz otvor za bas-reflex, a bas je prestao da radi.  Preporucili su mi nekog majstora u Zemunu, kome sam odneo zvucnik da ga pogleda i popravi, ali sam tamo doziveo da mi je majstor rekao da su Technics SU-V pojacala poznata po tome sto unistavaju zvucnike, da nikako ne smem da ga odvrnem preko 40% snage, da uzmem cekic cim se vratim kuci i da ga razlupam, u suprotnom, sprzice mi svaki sledeci zvucnik koji povezem na njega...!!!  Navodno, zbog toga sto salje prejaku struju ka zvucnicima, od koje ovi riknjavaju, sve preko 40% snage je cista distorzija, itd,itd...

Moja iskustva sa Technics pojacalima nisu ovakva, doduse, nisam imao pojacalo iz serije SU-V, ali mi je tesko da poverujem u sve ovo sto sam cuo od pomenutog majstora. 

Ima li neko iskustva sa ovim pojacalom?    

Unapred hvala...

 

bogami zesci je to majstor.

po svemu sudeci to pojacalo je odlicno ali si jednostavno sprzio zvucnike i moze da bude nekoliko razloga za to.

ako si ga odvrnuo jako to pojacalo ima 85 W po kanalu i moguce je da je jednostavno izgorelo kalemove na zvucnicima, prvo bi pregoreli tweeteri.

e sad, to ne bi trebalo da se desi tek tako lako ako je samo muzicki signal isao na zvucnike bez velikog DC.  pojacalo te snage mora da ima relej za zastitu zvucnika. cuje li se klik pri ukljucenju posle jedno 5-6 s?

ako je neispravna elektronika koja kontrolise relej pri pojavi DC na zvucnicima i ako DC ofset nije podesen ili je nesto neispravno pa onda je paljevina veoma izvesna. 

ako imas neki voltmetar otkaci zvucnike, stavi volume na minimum i prebaci source na aux ulaz. ne mora nista da bude zakaceno na ulazu. prikaci DVM na zvucnicke izlaze i kada se cuje klik releja izmeri DC napon. sve preko nekih max 20 mV znaci da nesto nije u redu i ne prikljucuj zvucnike na to pojacalo.

 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, 3opge said:

 

ako je neispravna elektronika koja kontrolise relej pri pojavi DC na zvucnicima i ako DC ofset nije podesen ili je nesto neispravno pa onda je paljevina veoma izvesna. 

ako imas neki voltmetar otkaci zvucnike, stavi volume na minimum i prebaci source na aux ulaz. ne mora nista da bude zakaceno na ulazu. prikaci DVM na zvucnicke izlaze i kada se cuje klik releja izmeri DC napon. sve preko nekih max 20 mV znaci da nesto nije u redu i ne prikljucuj zvucnike na to pojacalo.

 

Hvala ti na odgovoru.

Kada ukljucim pojacalo, cuje se *klik* posle nekoliko sekundi, i tada se upali lampica *current drive*. Pretpostavljam da je to signal za relej o kome si pricao. 

Povezao sam voltmetar na izlaz za zvucnik, ali prilikom svakog ukljucenja imam razlicita ocitavanja. Prvi put sam imao 0,025V, zatim 0,008V, pa onda 0,012V. Mozda ova ocitavanja variraju zbog neke struje u kondenzatoru, koji ne stigne da se napuni/isprazni...

Uglavnom, ne svidja mi se ovo prvo ocitavanje, s'obzirom da si rekao da ne bi trebalo da prelazi vrednost 0,020V.

Lici da cu morati da potrazim pomoc profesionalca...

 

Link to comment
14 minutes ago, Mimix said:

Hvala ti na odgovoru.

Kada ukljucim pojacalo, cuje se *klik* posle nekoliko sekundi, i tada se upali lampica *current drive*. Pretpostavljam da je to signal za relej o kome si pricao. 

Povezao sam voltmetar na izlaz za zvucnik, ali prilikom svakog ukljucenja imam razlicita ocitavanja. Prvi put sam imao 0,025V, zatim 0,008V, pa onda 0,012V. Mozda ova ocitavanja variraju zbog neke struje u kondenzatoru, koji ne stigne da se napuni/isprazni...

Uglavnom, ne svidja mi se ovo prvo ocitavanje, s'obzirom da si rekao da ne bi trebalo da prelazi vrednost 0,020V.

Lici da cu morati da potrazim pomoc profesionalca...

 

 

Pusti pojacalo da bude ukljuceno jedno pola sata pa onda izmeri ali malo je verovanto da je nesto nesipravno sudeci po tome sto si rekao.

Takodje, skini service manual sa hifiengine.com, imas u njemu puno o podesavanju za to pojacalo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

Trazim liniju all-in, Ampli + Tuner + CD + WiFi/Bluetooth + phono uticnica.

 

Vidim da Pioneer ima jednu, NC-50DAB.

 

Da li imate neke preporuke?

Edited by borris_
Link to comment
4 hours ago, borris_ said:

Trazim liniju all-in, Ampli + Tuner + CD + WiFi/Bluetooth + phono uticnica.

 

Vidim da Pioneer ima jednu, NC-50DAB.

 

Da li imate neke preporuke?

 

 

a budzet?

imas li zvucnike?

 

da odmah nabacim jedno jeftinije a dosta dobro pojacalo:

Sony STRDH190

51W2j6OYSwL._AC_SL1200_.jpg

Edited by 3opge
Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

Budget bez zvucnika, oko 700-800;

 

Ovaj Sony nije "all in" a ja trazim neki "all in" (pojacalo, cd, tuner, phono, wifi/bt

 

cek, nisi mi jasan, ti hoces u stvari receiver sa cd-om plus da ima i turntable?

 

 

Link to comment
Just now, borris_ said:

Turntable cu dodati sa strane ali receiver treba da ima prikljucak za turntable (Phono prokljucak) bez da treba da dodam preampli.

 

pa ovaj SONY to ima, jedino sto nema tuner.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...