Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

od 50 ili 10 (dinara).imam nekih prolema sa tastaturom.ima i za 10 neki matori denon oili tako nesto, al mogu i 50 za neki musical fidelity da mise slaze sa ostalim namestajem, jes reltivno 5x skuplje al apsolutno zanemarljivo.

Link to comment
od 50 ili 10 (dinara).imam nekih prolema sa tastaturom.ima i za 10 neki matori denon oili tako nesto, al mogu i 50 za neki musical fidelity da mise slaze sa ostalim namestajem, jes reltivno 5x skuplje al apsolutno zanemarljivo.
nemoj vise sad ne smem ni da kazem koliko sam puko za ovo, jos mi covek dao 20% popustaima celu sobu napunjenu macovima jebote akad sam ono vido
Link to comment

sve je to nebitno...jebiga kad razmislim ja odluke o kupovini opreme baziram 90% na dve pesme , o brsim perera caje i donje strane munje, i to na 5 sekundi prve, kad mu pukne glas na la, to ako pukne bolje vredi novog pojacala, i na prvih 20 sekundi druge kad se gulici razigra.kolko li je to funti po sekundi.

Link to comment

inace je sad ovaj vikend bio nekakav mali hifi sajam u holidej inu u beogradu, pet soba. ne bih pominjao da najmanji i najjeftiniji sistem - proac d18 zvucnici pogonjeni malim indonezanskim lampasem i clearaudio gramofonom - nije izvrsio brutalnu demonstraciju sile nad ostatkom izlozenog (bilo je sistema skoro i do 50kE) na temu muzika.btw - neprejebiv je osecaj kada dodjes posle ovakvog napucanog dogadjaj, pustis svoj sistem i shvatis da mu nijedan od tih preskupih nije do kolena. priceless.

Link to comment
kome treba, ima oglas za sumiko headshell i AT440 glavu, nekorisceno 100 funti, killer kombo za 1210
uh, zvuci povoljno, al denon mi se nije jos ni usvirao... dosta je valjda za sada.nego jel se igrao neko sa nekim tivoli radiom?ne znam tacno cemu bi mi sluzio, al kul je.mozda za kancelariju.
Link to comment

@kurdi:Mlogo sam ljubomoran i zavidim ti što možeš bez problema poručivati i kupovati gramofonske zvučnice kad god poželiš.Evo ja već par godina pokušavam da se dokopam nove Stanton 681EEE Mk III glave, ali mi ovde niko ne izlazi u susret.A onda mi poznanik ponudi nekorišćenu Pickering XEV/3001 glavu.Telo glave je identično Stantonu, ali igla je sasvim druga priča...Dijamatski vrh se jedva vidi golim okom pa sam prvo pomislio da je odlomljen, ali pod lupom sam se uverio da je sve u redu.U stvari, po veličini tj. sitnoći, vrh igle je sličan vrhu igle na Audio Technica AT-440MLa glavi, pa sam pretpostavio da će Pickering imati isto takav detaljan zvuk.Ispostavilo se da je Pickering u nečemu još bolji: osim svih finih detalja, bonus je PUN BAS, a tu AT malo škrtari.Odmah sam se dao u potragu za rezervnom iglom, a obzirom da je glava iz '70-tih i originalnih iglala više nema, jedine kompatibilne našao sam ovde, a modeli su D3500E (eliptical) i D4000 (line contact).Cijena?Sitnica: 90, odnosno 140 "onih tvojih dinara".Javi mi ako i kada dolaziš u Beograd da ti dam 200 EUR za D4000 pre nego što se rasproda, ne bih sebi oprostio ako ne bih pokušao iskoristiti priliku...Pliz?Priti pliz?Vid čeri on top...

Link to comment

zavidim i ja tebi na nebu rodnoga kraja, pa ne kukam javno...nema frke, dogovoricemo se, al to na leto tek.(ne radi mi inace ovaj link sto si dao trenutno, al to mozda i zato sto sam ja na nekom kenjkavom wirelessu)inace rekao bih da taj stanton 681 moze da se kupi jeftinije nego ta igla... pa sad ne znam sta ti je zapravo draze.

Link to comment

pre 14 dana sam prodao svoj stanton 681EEE za 50E. nije bio nov ali nije imao vise od 100-150 sati, cak sam ga cekirao i na mikroskopu. nisi nigde rekao da ti treba.

Link to comment

Postavio bih neznalacko pitanje miljama udaljeno od Hi Fi, ali racunam da ce ekipa ovde razumeti sta pitam.Imam kompjuterske zvucnike Altec Lansing ATP3 (2.1 sistem). Satelit na kome je volume kontrol, pauer dugme itd. povezan je sa sabvuferom, isto kao i drugi satelit koji nema nikakve frcokle. E sad, ovaj vazan satelit bez koga sistem ne radi povezan je nekakvim kablom sa milion malih podzicica u sebi, a konektor ima 7 pinova ukrug i nesto cetvrtasto u sredini. Moja nesreca sastoji se u tome da sam precvikao vrelom peglom taj kabl, i sada ne znam kako da povezem kabl nanovo, jer sve i da kupim taj konektor ne bih ga umeo povezati ni u ludilu. Gde da idem, sta da radim, kud da lutam da mi to poprave, i koliko takve stvari kostaju?edit: to je, nasao sam, 7 pinski DIN konektor, evo i slike:64px-MiniDIN-7_Diagram.svg.png

Edited by vasudeva418
Link to comment

eh zaguljeno. treba naci pin-out na netu ako ces to da radi neko ko nije profi. a i to je upitno, ko je profi za ovako nesto. verovatno neki od ovih audio video servisa sto popravljaju dvd plejere i televizore. za hajfiste nije, oni su stali na petopinskom dinu iz sedamdesetih. takodje je pitanje i sta je sa druge strane. ko bude radio morace da skida sve strane da bi provali koja je zica za sta. moze da se desi da se zbog tesnog buzira to uopste ne da desifrovati.realno najlakse je potraziti ceo takav nov kabl, kapiram da ne moze da kosta vise od 20E. ponesi sa sobom i idi u neki veliki tehnomarket pa nek ti nadju nesto sto lici na taj.

Link to comment
pre 14 dana sam prodao svoj stanton 681EEE za 50E. nije bio nov ali nije imao vise od 100-150 sati, cak sam ga cekirao i na mikroskopu. nisi nigde rekao da ti treba.
Izvinjavam se na zakasneloj reakciji, imao sam malko više obaveza pa nisam stizao čitati postove.Anyway, još 22. januara sam kratko napomenuo nešto u vezi toga, ali bez neke nade da će se išta dogoditi.A viđu sada, reakcije na sve strane!Ko čeka, dočeka...
Link to comment

dovuko neki arhajski Fisher sa kristalnom glavom od babe sa tavanapitanje je gde da ustekam to?za MM ulaz nije posto roksuje par redova velicine veci napon a cedej ulaz na pojacalu nema RIAA.sta sad?

Link to comment

ma jebiog necu s tim govnom da se zajebavam kupio sam novi tehniks 1200 za $320.sad opet sledi ista ta zajebancija sa glavama iglama i i kurcima, vidim da ste se carski ispronakenjavali ovde, nemam ni maglovitu ideju sta da zasrafim na tu novu masinu.imam kuci u Munzeju neki stanton 500 iz 80ih mozda njega da probam prvo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...