Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Veri stajliš indid, bat...Gomila je tih doking stejšn proizvoda u velikom cenovnom rasponu, od jeftinih do veoma skupih.Da je iPod moja igračka i da već imam kućni hi-fi sistem (pojačalo + zvučnici) svakako bih razmislio o ovome: http://www.wadia.com/products/transports/170i/Evo i jednog testa, koji može da približi mogućnosti ovog proizvoda: http://www.6moons.com/audioreviews/wadia2/dock.htmlSad, cena je takva kakva jeste, no ona nije ni previsoka ako se uzme u obzir da se za te pare dobija nov cd plejer sasvim prosečnog dometa, ili da mnogi od doking stejšn uređaja koštaju toliko, a da osim dizajna sonično teško da imaju šta da pruže.Dakle, sa Wadija i iPod zadržava se mobilnost sistema, a u kućnim uslovima i upotrebu lossless formata apsolutno se eliminiše potreba za konvencionalnim cd plejerom.Nisam slušao ovakvu kombinaciju da bih mogao definitivno da tvrdim, no sporadično prateći forumske utiske na ovu temu i znajući šta može običan PC sa jeftinim DACom investicija u cd plejer čini se apsolutno besmislenom.Zašto baš Wadia?Ako ja nešto nisam u međuvremenu propustio Apple je jedino njima zvanično prodao prava da koriste digitalni signal sa iPoda.Postoje alternative poput ove: http://www.sound4sale.com/Verovatno postoje i neke druge, a ne sumnjam da će ih biti sve više.

Edited by Ras
Link to comment

Hvala na linkovima, bas me je takvo nesto zanimalo. U stvari, mislio sam da iskombinujem samo aktivne zvucnike + iPod... Ne znam da li je to neko probao.

Link to comment

nevolje sa gramofonom se nastavljaju:juce sam se nesto zajebavao, da napomenem da imam i gauge za podesvanje glave koji je dosao sa gramofonom pa sam pokusao njega da iskoristim i skratim si muke. rezultat je mrsav bolje receno katastrofalan; ili bi mi glava klizala po ploci usled prevelikog antiskejtinga [ko rece da treba da bude isti kao kilaza na igli se zajebo zesce, dovoljan je vrlo mali, tek da pomerim tockic] ili je zvuk bio izoblicen, susljetav i nikakav, jurio sam glavu koja je bezala po ploci menjanjem antiskejtinga, podesiti kilazu je izgleda apsolutno nemoguce bez neke vagice jer ako stavim na 1.5 g ona samo skakuce i lebdi po ploci, nece da jase u brazdi. nadasve pala mi je i lampa na glavu i ako je igla ostala citava onda je to najvece jucerasnje dostignuce. sada sam u fazi narucivanja mikroskopa da bih proverio iglu koja je jebeno nevidljiva.

Link to comment
Veri stajliš indid, bat...Gomila je tih doking stejšn proizvoda u velikom cenovnom rasponu, od jeftinih do veoma skupih.Da je iPod moja igračka i da već imam kućni hi-fi sistem (pojačalo + zvučnici) svakako bih razmislio o ovome: http://www.wadia.com/products/transports/170i/Evo i jednog testa, koji može da približi mogućnosti ovog proizvoda: http://www.6moons.com/audioreviews/wadia2/dock.htmlSad, cena je takva kakva jeste, no ona nije ni previsoka ako se uzme u obzir da se za te pare dobija nov cd plejer sasvim prosečnog dometa, ili da mnogi od doking stejšn uređaja koštaju toliko, a da osim dizajna sonično teško da imaju šta da pruže.Dakle, sa Wadija i iPod zadržava se mobilnost sistema, a u kućnim uslovima i upotrebu lossless formata apsolutno se eliminiše potreba za konvencionalnim cd plejerom.Nisam slušao ovakvu kombinaciju da bih mogao definitivno da tvrdim, no sporadično prateći forumske utiske na ovu temu i znajući šta može običan PC sa jeftinim DACom investicija u cd plejer čini se apsolutno besmislenom.Zašto baš Wadia?Ako ja nešto nisam u međuvremenu propustio Apple je jedino njima zvanično prodao prava da koriste digitalni signal sa iPoda.
slusao sam ovaj wadijin dock u mom sistemu i iako je kvalitet snimaka koje je moj drugar doneo u svom ajpodu (da, nemam isti:)) bio dosta sporan (mp3 najvise kompresije 192), odlucio sam da kupim spravu - za oko 350 dolarosa to je no brainer, odlicno svira. nije da mi treba ali sprava zasluzuje full respect - wadia je mogla da spram zvucnog kvaliteta i reputacije svog imena stavi cenu koja je htela ali je pametno pozicionirala u young & aspiring segment. jos jedno da si kupim taj fakin ajpod, ne samo da kupim nego da si ga napunim - boze mili koliko tajmvejsta oko muzike. viva gramofon!e da, posto pricamo o plocama - skorirao danas izuzetan pazar, oko 70 vinila, najvecim delom deutche gramophona, decca kao i stari mono archiv 10" klasici, za 5000 dinara. ploce netaknute, doneo ih romulijanac iz beca, nije imao pojma sta ima u rukama. osecam se kao dr. evil!
Link to comment

samo neka neko ima srca da kaze indyju da ovaj wadijin dock nije ono sto njemu treba, on samo izvlaci digitalni izlaz iz ajpoda i radi reclock i ostale digitalne gluposti. uz ovo treba jos i D/A konvertor, pretpojacalo/pojacalo (ili integralac) i zvucnici. ili nesto tipa ovih AVI ADM9 zvucnika koji imaju sve to u sebi.

Link to comment
nevolje sa gramofonom se nastavljaju:juce sam se nesto zajebavao, da napomenem da imam i gauge za podesvanje glave koji je dosao sa gramofonom pa sam pokusao njega da iskoristim i skratim si muke. rezultat je mrsav bolje receno katastrofalan; ili bi mi glava klizala po ploci usled prevelikog antiskejtinga [ko rece da treba da bude isti kao kilaza na igli se zajebo zesce, dovoljan je vrlo mali, tek da pomerim tockic] ili je zvuk bio izoblicen, susljetav i nikakav, jurio sam glavu koja je bezala po ploci menjanjem antiskejtinga, podesiti kilazu je izgleda apsolutno nemoguce bez neke vagice jer ako stavim na 1.5 g ona samo skakuce i lebdi po ploci, nece da jase u brazdi. nadasve pala mi je i lampa na glavu i ako je igla ostala citava onda je to najvece jucerasnje dostignuce. sada sam u fazi narucivanja mikroskopa da bih proverio iglu koja je jebeno nevidljiva.
Izvini, ali ovo mi deluje kao previše frke.Antiskejting mi stoji na 1,5 kao i teg i nikada mi se nije desilo da ruka klizi ka centru, niti da imam problema sa skakutanjem i to sa pločom koja u profilu ima oblik sinusoide (i to bukvalno!).Najjednostavnije moguće:-gramofon u vodoravni položaj (libela)-zašrafi kertridž u hedšel i odokativno podesi da bude u dobrom položaju (sva mikroskopska podešavanja možeš da ostaviš za kasnije)-podesi visinu ruke tako da ruka bude paralelna sa ravni ploče (kasnije možeš ovo da menjaš i eksperimentišeš sa zvukom koji ti se svidi - nagnut položaj kertridž dole dupe gore = manje basa)-teg okreni u zadnji položaj, antiskejting na nulu i spusti lift-ruku postaviš u položaj između oboda tanjira i njenog mesta za odmor (ruku u pripravnost da igla ne zvekne dole!) i laganim okretanjem tega nađeš balans (kao kad tražiš ravnotežu na vagi). Taj položaj tega proglasiš za nulu (pazi: okretanjem samo točkića sa podeocima, a ne daljim okretanjem tega!)-obezbedi ruku, a onda zakretanjem čitavog tega (zajedno sa prstenom sa podeocima) podesiš gaznu silu na 1,5 recimo-ostaje još da antiskejting okreneš na 1,5, ili koliko već i to mora da radi!Izvinjavam se ako si ovo sve znao i baš ovako uradio. Edited by Ras
Link to comment
samo neka neko ima srca da kaze indyju da ovaj wadijin dock nije ono sto njemu treba, on samo izvlaci digitalni izlaz iz ajpoda i radi reclock i ostale digitalne gluposti. uz ovo treba jos i D/A konvertor, pretpojacalo/pojacalo (ili integralac) i zvucnici. ili nesto tipa ovih AVI ADM9 zvucnika koji imaju sve to u sebi.
Naravno da ne radi sve.I dalje mislim da onaj ko je opremljen osnovnim hi-fi sistemom i već ima iPod treba da razmišlja u ovom pravcu. Dugoročno, ili čak i na kraće staze cena Wadia transporta i nije tako visoka, ako se uzme u obzir da će kupovina bilo kog doking stejšna biti zapravo bacanje para (u smislu dostizanja normalnog zvučnog kvaliteta).Ako čovek nema ništa od opreme, niti želi da dalje investira u zvuk, već želi rešenje odmah neka nađe dok koji ga zadovoljava zvučno i estetski i odvoji neku količinu para i mirna Bačka.Btw, jesi li siguran da Wadia radi reclock, obzirom da imam oprečne informacije?
Link to comment
Btw, jesi li siguran da Wadia radi reclock, obzirom da imam oprečne informacije?
nisam siguran, ali mislim da mora da radi - inace moje skromno poznavanje digitalije nema objasnjenje zasto radi tako dobro. neka se manipulacija signalom u cilju smanjivanja jittera mora obaviti i tu je reclocking zaista nulta operacija. ja imam neki eksterni rekloker koji mi stoji izmedju transporta koji je jako jeftin stari (1986.) philips cd160 koji je sprava na ivici kurioziteta, placen 10E na buvljaku, fabricki NEMA daljinac (nema ni IR senzor za isti), i DA konvertora. e, kad se setim da ukljucim taj rekloker, sustinski nestaje svaka bitna razlika izmedju transporta od 10E i od 1000E. jedan lik sa engleskih foruma je poredio cambridge 840C transport protiv wadie - oba ubodena u isti DAC (iz 840C), i kaze da wadia zvuci superiorno. za mene je jedino moguce objasnjenje pored cinjenice da CA ugradjuje kompjuterski dres u svoje plejere da glumi transport, to da wadia reklokuje.
Link to comment

Reclock, upsempling, mambo-džambo, tek oko digitalije je pravi cirkus u zadnjih par godina.Predstoji mi potraga za jeftinim DACom koji će zadovoljiti skromne potrebe u tom pogledu. Ionako malo vremena provodim aktivno slušajući muziku sa digitalnog izvora, osim mp3 usput dok još nešto drugo radim.

Link to comment
Ako čovek nema ništa od opreme, niti želi da dalje investira u zvuk, već želi rešenje odmah neka nađe dok koji ga zadovoljava zvučno i estetski i odvoji neku količinu para i mirna Bačka.
Nije samo to, vec posto se stalno selim, treba mi nesto malo. Nesto kao ovi docking stationi mi izgleda bas dobro, mada bi i par aktivnih studio monitora bio prenosiv. Mislim se da nabodem iPod izlaz za slusalice direkt u Line In, pa sta mi bog da. Trebalo bi da radi. Pre par godina se pricalo u superlativima o kvalitetu audia koji izlazi iz iPoda (mislim na lossless). Sad citam neke druge stvari, kao da su u medjuvremenu pokvarili kvalitet (iPod je zamenio Wolfsson chipove sa Cirrus Logic). Pojacalo za slusalice u iPodu takodje je minus na kvalitet, pa vidim ima sistem kako da se izvuce direktni line out. Medjutim, sve su to prevelike komplikacije za 1 mene.EDIT. U, evo 1 ozbiljnog kandidata.aktimate_mini_active_speakers_l.jpgAktiMateDobio 5 zvezdica u What HiFiNa jEbayju 549 ozi $ (sto je vise nego 2x manje od australijske cene Zeppelina). Edited by Indy
Link to comment

Heeere's Johnny!Auuu, 3opge, ala tebe tera neki maler...Ja sam za vikend hteo da slikam kako "kalibrišem" svoju AT440MLa, ali lepo vreme, sveže pokošena trava, debela 'ladovina, orno društvo, zvučnici na terasi, gajbe 'ladnog piva i tone roštilja su učinile da "All work and no play makes Jack a dull boy"!A u vezi one anomalije da se glava "kliza" po ploči, definitivno proveri da li se, kada spustaš ručku, onaj pneumatski mehanizam nastavi spuštati još milimetar-dva ili stane čim igla pipne ploču?Ako se ne nastavlja spuštati, digni ručku, vrati je u ležište i zaključaj.Uzmi odgovarajući šrafciger i zavrni onaj šraf (koji se nalazi na desnom kraju onog luka po kojem se ručka "šeta" dok je podignuta) u pravcu kazaljke na satu da bi se pneumatik spustio još par milimetara.Ponovi postupak spuštanja ručke i šrafljenja dok se pneumatik ne spusti dovoljno.Ako se pneumatik spušta dovoljno a glava se i dalje "kliza" po ploči, vreme je da gramofon odneseš kod čika-majstora, nešto je trulo u državi Danskoj...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...