Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

kurdi te lozi da besmisleno spucas gomilu para na tu regu.uzmi project, po svim testovima i kriterijumima odlican gramofon.pitaj apacha decko je skoro kupio
3opge te lozi da besmisleno spucas gomilu para na taj project i slicne uredjaje napravljene od blazujke, iverice i slicnog otpada prilikom prerade drveta.uzmi technics 1200/1200 apsolutno jedini ljudski gramofon ispod 1000E, ako krene naopako se recesijom u svabiji, moz da se presaltujes na dj biznispitaj mene, to mi svira u sobi, ne palim stabi 2:) :lol:cool.gif ;)
Link to comment

inace od tih na slici najpre bih uvek uzeo roksan, ovaj gramofon nikada nisam cuo da svira lose - a gyrodeck nazalost jesammada taj zadnji montegiro navodno jede malu decu... za moj ukus je malo, hm, saksijast:)

Link to comment

e mnogo si pametan, jedan je takav denon (DP-80) u takozvanom NOS stanju (new old stock, sto ce reci, neotpakovan 25 godina) nedavno zavaljen za 800 i kusur funata bez kucisa, samo go motor, bloody hell!!! potpuna je jagma za starim japanskim direct drive gramofonima visoke kategorije, otkako su ljudi shvatili kako sviraju 1200/1210 a narocito SP10 spram ovih raznih modernih proizvoda sa gradjevinskog otpada. SP 10 u lepom kucistu od recimo ruzinog drveta sa nekom skrlj ruckom iz 70-tih ladno ide preko 2000E.roksan se tesko srece na s/h trzistu zato sto nema neku narocito visoku cenu, a svira jako dobro (prvi gram koji je oficijelno skinuo linn sondek sa (odvec nezasluzenog) trona). vlasnici ih se nerado odricu.ako odes nahttp://www.audiomarkt.de/_markt/pa pod roksan ima jedan xerxes sa dobrim napajanjem i rega 300 ruckom i neko phonosophie glavom o kojoj nista ne znam za fuckin 1050E, too much - UK roba u germaniji divlja sa cenama.trenutno se u bg prodaje jedan xerxes sa domacom rucicom mozart ivana jelacica (kopija WTA, samo mnogo bolja) za oko 700E, to je mnogo bolja kupovina. jedini je problem sto je ta rucka toliko fiddly za stimovanje i podesavanje da je to bolesno - rucica je bez lezajeva, obesena je o najlonske strune i zadnji deo pliva u silikonskom ulju od cije gustine zavisi dosta parametara zvuka. hoste, to nije za tebe. tehniks, lepo sam ti rekao. bice od tebe jednog dana novi dj bobo!

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
U novom broju Hi-Filesa, koji je od danas valjda na kioscima, poklon cd, album Rebel Star - So (Label Star 2007.).
kupio, ubacio CD u plejer, posle prve pesme krenulo preskakanje i CDP se skucao. jbga, bas mi se slusalo, volim to sto je glavaski onomad radio i drago mi je sto je i dalje negde na slicnom tragu.anyway, i broj je dobar, ima testove par zanimljivih lampasa i barem jednih sjajnih zvucnika (WLM).
Link to comment

Da li se ložim nimalo, malo, umereno, mnogo ili kao magarac?Više ne.Ali, dok sam bio iskusni srednješkolac, circa 1986. ložio sam se ne kao magarac, već stepen više: kao HEPO kockica.Dovoljno je bilo da pomislim na onu "FISHER"-ovu tvorevinu izloženu u Knez Mihajlovoj pa da počnem da kriziram.Bežao sam sa časova da odem do "KENWOOD"-ovog predstavništva u ulici 7. jula (danas Kralja Petra) da vidim čudo tehnike i zvuka: CD plejer, usput balavio ispred predstavništava "SANSUI"-ja (takođe u 7. jula), "HITACHI"-ja u Čika Ljubinoj, "PIONEER"-a u Nušićevoj, a kada sam imao dovoljno vremena, odlazio bih i do Sarajevske da se divim "SONY"-jevim čudima...Ali jedan pogled na cene uvek me vraćao u realnost, da ne spominjem onih dodatnih 80% na ime konsignacije i sl.Zato sam morao biti zadovoljan tehnikom koju imam.Ali, imao sam jednu veću zavisnost od loženja na haj-faj, a koju nisam želeo kontrolisati: kupovinu ploča!Kada bih ajzlibanom stigao na Dunav stanicu, prvo bih išao da kupim nove ploče, pa onda tek na časove, a profesori mi uvek verovali kada im kažem da je voz kasnio sat-i-kusur.Svesno sam žrtvovao sav džeparac koji sam štekao radi kupovine PETOSTRUKOG živog albuma Bruce Springsteen-a "Live 1975-85"!Kate Bush je morala da se ima! Kupovali se polovnjaci gdegod bi ih nalazio. Sting je bio važniji od užine, The Cult i The Stranglers od vožnje GSB-om, a Sade... eh Sade... kakva je to muzika bila...Zahvaljujući tome, danas imam knap četiri hiljade longplejki, a pogled na omot neke od tih ploča učini da se osećam dvadeset godina mlađim.Ja i dalje slušam one moje vintage komponente, jer me podsećaju na period života kada sam bio mlad i blesav.Možda je to i dobro, jer niko od mojih starijih poznanika haj-fajista nema neke reči hvale za novije sisteme i komponente, a bogami, nisu ni nešto jeftini.Jedino muku mučim da nabavim rezervne igle za STANTON 681EEE gramofonsku glavu ili tu glavu novu, niko ih ne drži.Imate li neki kontakt ili predlog?Bilo bi mi od koristi...

Link to comment
Jedino muku mučim da nabavim rezervne igle za STANTON 681EEE gramofonsku glavu ili tu glavu novu, niko ih ne drži.Imate li neki kontakt ili predlog?Bilo bi mi od koristi...
Ne znam zašto je ne nabaviš od spolja?Probaj ovde, eventualno.Inače Grado i Ortofon zvučnice imaš ovde.Sumiko ovde Clearaudio ovdeAudio-Technica klik na mapu, pa ćeš dobiti dilera za Srbiju.
Link to comment
Ne znam zašto je ne nabaviš od spolja?Probaj ovde, eventualno.Inače Grado i Ortofon zvučnice imaš ovde.Sumiko ovde Clearaudio ovdeAudio-Technica klik na mapu, pa ćeš dobiti dilera za Srbiju.
Player i Artist Systems drže samo DJ modele, a oni uglavnom imaju sferičnu iglu koja traži opterećenje 3-5 grama.Za ispomoć sam uzeo Stanton modele 500.V3 i 680 EL II, tek da se nađu, a zanimljivo je da na sajtu www.artistsystems.net imaju model 681 EEE, ali ni posle tri poručivanja nisam dobio odgovor da li su je najzad dobili.Korato sam zvao i pitao da li mogu da mi garantuju da su Ortofon i Grado glave dovoljno oklopljene, tj. da ne "hvataju" magnetno polje direct-drive pogona gramofona. Nisu mi mogli garantovati, a pare ne vraćaju, i ja sada čekam da neko od mojih poznanika uzme neki od modela pa da ga testiram.A letos sam uzeo Audio-Technicu AT440MLa (cijena, sitnica: 160 EUR glava, 100 EUR rezervna igla), stavio na gramofon i čuo svaki detalj (pa čak i nesavršenost domaćeg trećerazrednog recikliranog vinila), pa je koristim samo u izuzetnim prilikama (kao n.pr. "digitalizacija" nekih ploča ili pojedinačnih pesama, *určenje pred kolegama vinilmanima, etc.).Za Sumiko i Clearaudio se nisam još raspitao, pa mi je to sledeće na umu.U svakom slučaju, hvala na informacijama... Edited by Crepajac
Link to comment
Korato sam zvao i pitao da li mogu da mi garantuju da su Ortofon i Grado glave dovoljno oklopljene, tj. da ne "hvataju" magnetno polje direct-drive pogona gramofona. Nisu mi mogli garantovati, a pare ne vraćaju, i ja sada čekam da neko od mojih poznanika uzme neki od modela pa da ga testiram.
Tvoje pitanje u vezi ovih zvučnica je bilo na mestu. Grado nije dovoljno oklopljen i na DD gramofon - nikako!Govorim iz iskustva. Iaoko volim Grado zvuk (svira kod mene na Thorensu) i mislim da nudi odličnu protivvrednost za uložen novac.Sa Ortofonom je ipak drugačija priča i tu ne bi trebalo da bude problema.
Link to comment

ne znam za taj, ali vise puta mi se desilo da cujem razne dvd-e da ok zvuce... cak i ovaj moj od 24 funte (doduse zapretio je vec jednom da crkne posle mesec dana, al sad je opet izgleda ok).jebes mi sve ako nije lakse naci pristojno zvuceci dvd nego "hi-fi" player od recimo 200 funti, koji nije ni hi-fi ni jeftin.ja sam ovaj moj matsui pustao protiv mog roksana... cuje se razlika, ali lako bih poverovao da je odnos cena npr 2:1 ili 3:1, a ne 25:1.generalno bih rekao da je od svih komponenti kod cd-a kriva zvuk vs cena najdepresivnija.definitivno mi dleuje da je za budget sistem bolje kupiti bilo sta i uloziti pare u pojacalo i zvucnike nego ravnomerno rasporedjivati.

Link to comment

oppo svira bolje od pioneera, o tome ne moj da razmisljas. imao, bacio. oppo jeste najbolji value for money u AV prici, tu nema greske.a matorci vec imaju 2x deblje bubne opne nego u mladosti. ja se na tvom mestu ne bih trosio ni za toliko.oppo ima kao i svi DVD playeri drugi problem. ocajno je spor, ergonomija je katastrofa, nema 2/3 komfora prosecnog CDP od pre 25 godina.

Link to comment

inace u tom low end segmentu, moja logika je: 80% zvucnici, 10% amp, 10% izvor. nikakvog smisla nema drugacije iako izgleda ekstremno. samo je bitno da budu iole osetljiviji zvucnici tako da ih ovaj digitalni basibozuk moze pokrenuti: trends, nuforce icon, ili t-amp. 10w. doduse pominjes 40m2. moraces malo da stavis ruku u dzep (i to ne da igras fliper:)) - za zvucnike. ja sam trenutno na pojacalu od 1.6w:)

Edited by gazza1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...