Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

On 19. 4. 2024. at 16:44, bags said:

1. Cisco Webex - 2,5 miliona eura godisnje (samo za komunikaciju izmedju osoblja)

 

Dobro, jel' komuniciraju kao u Star Trek-u... za te pare, jel' i teleportacija dolazi u paketu?

 

On 19. 4. 2024. at 16:44, bags said:

2. Asset Management tool - 2 miliona eura godisnje

 

Iliti softver za inventar, ne? Za 2M€ godišnje?

 

Kako sam pogrešio struku, eee.

Link to comment
9 hours ago, zorglub said:

Dobro, jel' komuniciraju kao u Star Trek-u... za te pare, jel' i teleportacija dolazi u paketu?

 

 

I meni je bilo cudno ali ako krenemo od toga da je u startu svako resenje 3 puta skuplje kao sto je ovaj frend rekao. 

Znaci vec smo na 800.000 €. E sad zbog raznih pravila o privatnosti ne mozes korisiti nista public  tipa Teams, Hangouts i sl. 

Ali uzmimo bar 8 eur mesecno po korisniku to je skoro 300.000E. Onda racunaj prosecno bar 2 zaposlena da odrzavaju taj sistem tu si vec na 500.000. Tako da ovih 2.5 i ne izgleda toliko mnogo kao na prvi pogled.

 

9 hours ago, zorglub said:

Iliti softver za inventar, ne? Za 2M€ godišnje?

 

 

Ja sam imao samo mali susret sa Asset Managamentom na proslom poslu i to je bio 7. krug pakla. Glavni problem je sto moras imati sistem koji ti omogucava fantasticnu taksometriju (dinamicne strukture) svega sto posedujes a mora biti relativno jednostavno da radis inventure, pa onda da imas solidan ui za brz unos, pa reporting, pa predictive analytics, pa sve to povezano sa tvojim user identity sistemom ( da bi znao koje odgovaran za koji deo tog asseta). Znaci svasta nesto a mi nismo imali ni blizinu kompleksan landscape kao bolnica. 

 

Ajd da uzmemo u ovom slucaj pola od 2 mil. To je godisnje jedan tim od 8 ljudi (PO, 4 developera, 1 QA, 1 BA, 1 Devops). 

 

Iz ugla firme koja to implementira je savrsen projekat jer pare sigurno stizu a tarifa je bogovska. Problem je sto takve poslove u Austriji  dobijaju 2,3 fime i onda imas kao u gradjevini podizvodjace. Inace ovo kad se uzima trecina i polovina znaci  da je ostatak otisao na pregoravaranje da se dobije posao i sl. aktivnosti plus management overhead od ovih manjih firmi. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...