Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

3 minutes ago, JozoMujica said:

 

Slezina i eventualne promene na njoj su sitna crevca? Kako je ovaj uopšte proverio stanje ženine slezine?

 

Pa nikako - žena nema slezinu

  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, Zaboravan said:

Bolje template slezina normalne veličine i morfologije, nego nema slezine.  Statistički manja greška. :fantom:

 

Mislim da je poenta da lekar pregleda i automatski hvata ako ima neki malignitet vidljiv ili nesto slichno shto bi ga alertovalo, a ako toga nema tipne za report pa ako u reportu stoji obe ruke sa svim prstima a chovek je izgubio jednu ruku, onda ostaje ovaj template. Ako ima nesto da je primetio tek onda ce se baviti reportom.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Mislim da je poenta da lekar pregleda i automatski hvata ako ima neki malignitet vidljiv ili nesto slichno shto bi ga alertovalo, a ako toga nema tipne za report pa ako u reportu stoji obe ruke sa svim prstima a chovek je izgubio jednu ruku, onda ostaje ovaj template. Ako ima nesto da je primetio tek onda ce se baviti reportom.

 

Ma nema tu neki pravi ™ template, koliko je meni poznato, nego često koriste od npr prethodnog pacijenta... :D

E sada nije neka frka samo je malo besmisleno da piše.

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Zaboravan said:

Ma nema tu neki pravi ™ template, koliko je meni poznato, nego često koriste od npr prethodnog pacijenta... :D

E sada nije neka frka samo je malo besmisleno da piše.

 

 

Bitno je da je/ako je covek iskusan i da je dobro pregledao, ako je report na brzinu izbacen to je bezveze, ali sustinski manje bitno.

  • +1 1
Link to comment

Po izvjestaju koji je napisao moze se samo zakljuciti da ne zna kako se gleda slezina na ultrazvuku ili da nije ukljucio ultrazvuk, nikako da je sve dobro pogledao, ali u svojoj genijalnosti nije nasao za potrebno da se bavi sitnicama kao sto je pisanje izvjestaja. 

  • +1 1
Link to comment

Ali kako možemo biti sigurni da nije uočio neke abnormalnosti na npr. jetri, ali je isto greškom ubacio templejt™?

Link to comment

Meni je jedna genijalka na privatnoj klinici (koja btw nije ni bila radiolog, već internista) ultrazvukom snimala jetru 2019. godine i nije našla nikakve promene i to napisala u izveštaju, pa kada mi je 2021. godine pravi radiolog na ultrazvuku video desetine promena na jetri koje nisu bile pomenute u prethodnom izveštaju, otprilike su svi počeli da se pozdravljaju sa mnom. Sva sreća, pa se vrlo brzo na NMR-u ispostavilo da su te promene hemangiomi, a ne nešto drugo, ali sam to mogao i ranije da saznam...

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Ali kako možemo biti sigurni da nije uočio neke abnormalnosti na npr. jetri, ali je isto greškom ubacio templejt™?

 

Mislim da bi to trebalo da saopsti pacijentu odmah, a ne da ides kuci, sednes da pijes kafu i saznas iz izvestaja.

 

 

1 hour ago, Paul Gompitz said:

Po izvjestaju koji je napisao moze se samo zakljuciti da ne zna kako se gleda slezina na ultrazvuku ili da nije ukljucio ultrazvuk, nikako da je sve dobro pogledao, ali u svojoj genijalnosti nije nasao za potrebno da se bavi sitnicama kao sto je pisanje izvjestaja. 

 

To je drugo, ako ni ovaj template ne odgovara necemu sto bi ocekivao da vidis na izvestaju sa ultrazvuka slezine..

Link to comment

otpusne liste su pakao za sebe, kad chovek ima neshto hronichno pa je prinudjen da nauchi kljuchne rechi i procese, samo kosu da chupa, ziveci u nadi da se oni medju sobom ipak razumeju. sad sam skoro bila sa hudinijevom kod jedne ortopedske velichine, nije uopshte hteo da gleda papire, ni takao ni komentarisao da nece, prosto ignorisao prisustvo papira (ne volim) bili su studenti (zato ne volim) ostale smo "ceo chas", chudo neko istestirao izobjashnjavao ispredavao, pokazalo se da mu nisu ni trebali papiri, nakucao neshto malo, dao shifre, valjda kad chovek zna nema potrebe da se pishu markovi konaci. ja reshila da verujemo njemu :lolol:

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

otpusne liste su pakao za sebe, kad chovek ima neshto hronichno pa je prinudjen da nauchi kljuchne rechi i procese, samo kosu da chupa, ziveci u nadi da se oni medju sobom ipak razumeju. sad sam skoro bila sa hudinijevom kod jedne ortopedske velichine, nije uopshte hteo da gleda papire, ni takao ni komentarisao da nece, prosto ignorisao prisustvo papira (ne volim) bili su studenti (zato ne volim) ostale smo "ceo chas", chudo neko istestirao izobjashnjavao ispredavao, pokazalo se da mu nisu ni trebali papiri, nakucao neshto malo, dao shifre, valjda kad chovek zna nema potrebe da se pishu markovi konaci. ja reshila da verujemo njemu :lolol:

 

 

Ma... Kada odem kod lekara opšte prakse ubi se žena pišući dijagnoze i terapije.

KC barem moj ogranak, je smejurija. 

*Prof. Dr radi preglede samo četvrtkom. 

*OK, može neko drugi? 

*Ne može. 

*Dobro kada može? 

*Ne može, sve je popunjeno. 

:lol:

Link to comment
3 hours ago, Zaboravan said:

*Dobro kada može? 

*Ne može, sve je popunjeno. 

:lol:

 

Od sada, pa do beskonacnosti (ili doktorove penzije, sta god prvo dodje)...

 

  • Haha 1
Link to comment

Zakazivanje pregleda je krug pakla sam za sebe.

Po starom srpskom obiačju ono što je dobro zamišljeno u praksi je katastrofalno sprovedeno.

Prvo sam softver za zakazivanje je do zla boga neintuitivan i glup (mislim da Comtrade ili neka druga partijska firma stoji iza njega)

Drugo, obuka za korišćenje istog gotovo i da nije postojala - IT sektor u državnim ustanovama je poseban skup državnih službenika™ prema kojima je napravljen Državni Posao, tako da koristi od njih takodje nema.

Treće, samo zakazivanje tehnički vode nekakvi opskurni službenici i kontakt izmedju njih i lekara koji izvode preglede gotovo da ne postoji pa vam je jasno na šta to zakazivanje može da liči.

Četvrto, termine može da menja bukvalno kako ko hoće - pa ako se npr meni digne mogu za ceo mesec da zatvorim termine i da niko ne može da dodje do mene - kod nas je jedna zamenica™ prosto rešila da ima previše posla i pozatvarala termine za pregled dojki - i onda smo imali recimo po 5,6  pregleda dnevno koji su se misteriozno pojavljivali - tu logiku zakazivanja do danas nismo rešili (da bi dobili perspektivu reći ću Vam da smo pre toga imali po minimum 16 pregleda dnevno)

Peto, od korone naovamo postoji strašna kurcobolja kod velikog broja lekara koji su se navikli da u koroni nema posla, da se konsultacije vrše telefonski i tako to i sad je gotovo nemoguće uterati ih u posao.

 

Užas božiji

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...