Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

jedan broj u statistici

Što pre shvatiš, lakše ti bude. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

postoji neka jebena odgovornost za grešku

Po zapadima postoje lekarska i druga osiguranja za grešku na poslu. U Srbalja samo savest. 

Link to comment
On 4. 4. 2024. at 13:06, Desmond Bojčinski said:

Čak i kada neko npr lekar, pa i pukovnik sa 40 godina radnog iskustva 1000 puta spase život(ove godine na primer), i 1001. put pogreši, i neko ko nema pojma o situaciji krene da sere? Da mu se sudi za ubistvo? Da bude osuđen i da više nikad ne radi taj posao ili završi u zatvoru? Ok, usereš mu se u život, gledaj dalje, kakvu poruku šalješ njegovim kolegama? Mladim doktorima? Da ni ne pokušavaju? 

Izvini ali ja biram slepu i nekritičku lojalnost. Ali to sam ja. 

Da li ovo važi za npr vozača autobusa koji je 40 godina vozio bez ijednog incidenta i onda zaspao za volanom i neko je tom prilikom poginuo? Za tih 40 godina je bezbedno prevezao hiljade i hiljade putnika. Da li ti u takvoj situaciji "kreneš da sereš"?

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
18 minutes ago, Drako said:

 jednostavno, medicinsko osoblje nema sanse da se zaposli u zdravstvenu ustanovu ako nije clan vladajuce stranke, i to je striktno ustanovljeno za vreme dos-a.

 

 

Znam jednog što je bio antipatijski raspoložen i promenio nekoliko poslova u zdravstvu za 20ak godina. 

Link to comment

Svako od nas zna nekog jednog, sta cemo sa ostalima?

Ili, gulis fakultet 6 godina, staziras, a onda sacekas jos par godina da dodje druga, bolja vlast i onda konkurises da bi ti rekli da si mator. Mislim, to na internetu oce, u stvarnom zivotu je ipak malo drugacije

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Sad bila u poseti.

Rođak (82 godine) koji živi na cca 1 km do svoje kćerke (novi Bgd) krenuo kod nje na ručak i nije stigao. Pao negde na tom putu. 

Kćerka i zet krenu da ga traže i to je trajalo od 5 popodne do 2 posle ponoći i nisu ga pronašli.

Odu u centralnu hitnu i preciziraju rutu i vreme. Oni kažu, ne, nije u to vreme pokupljeno ni jedno nn lice na ulici. Pitaju koja je bolnica dežurna, kažu  Zemunska. Odu tamo, ništa. Onda u sve bolnice po gradu, ništa. U 2 po ponoći prijave nestanak policiji. Policija nastavi da traga, bezuspešno.

Sutradan majka jedne poznanice, koja radi u zemunskoj, javi da je čovek tamo.

Dakle, sa preciznim vremenom i rutom od max 1km, hitna ne zna da je nekog pokupila sa ulice :isuse:. Ne zna ni Zemunska koga ima kod sebe.

 

Ljudi se sludeli. Posle im u istoj toj zemunskoj rekli da je taj dan 30 nn lica pokupljeno sa ulica na novom BG, a oni kažu nijedno. Opšte rasulo od organizacije, kažu, tražiš živog čoveka, njih boli uvo. Sve se to odnosi na hitnu službu.

 

Sa druge strane, jako su zadovoljni ekipom koja ga je zbrinula kada je dospeo do ambulante. Skener, magnetna, nalazi, hospitalizacija, sve je odrađeno u najkraćem roku.

 

 

  • Tužno 4
Link to comment
46 minutes ago, bags said:

Ma nije on ni omasio nego nine ni pregledao a ovo iz templejta

 

Naravno, što dovoljno govori o odnosu prema pacijentu i brizi za njegovo zdravlje.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Ništa strašno - ovo se dešava na sistematskim pregledima kada radiš veliki broj pregleda u kratkom vremenu pa koristiš templejte.

Ovo se svima dešava.

  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, steins said:

Ništa strašno - ovo se dešava na sistematskim pregledima kada radiš veliki broj pregleda u kratkom vremenu pa koristiš templejte.

Ovo se svima dešava.

 

Pa šta je onda smisao sistematskih pregleda, ako se to radi do te mere ofrlje da se ovakve rutinske stvari ne notifikuju?? Nije doktor video/notirao da žena nema slezinu, a sada trebamo da imamo poverenja da je video bilo šta drugo.

 

Koristim i ja templejte u mom poslu, pa u svakom pojedinom slučaju prilagodim templejt konkretnoj situaciji.

  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa šta je onda smisao sistematskih pregleda, ako se to radi do te mere ofrlje da se ovakve rutinske stvari ne notifikuju?? Nije doktor video/notirao da žena nema slezinu, a sada trebamo da imamo poverenja da je video bilo šta drugo.

 

Koristim i ja templejte u mom poslu, pa u svakom pojedinom slučaju prilagodim templejt konkretnoj situaciji.

 

Da se uhvati krupna patologija u ranoj fazi, ako je moguće.

Ne da se ide u sitna crevca - za to služe specijalistički/subspecijalistički pregledi.

Retko se tu prave greške - osim u kucanju.

 

 

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, steins said:

Ne da se ide u sitna crevca - za to služe specijalistički/subspecijalistički pregledi.

 

Slezina i eventualne promene na njoj su sitna crevca? Kako je ovaj uopšte proverio stanje ženine slezine?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...