Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prilikom instalacije nove verzije saznao sam da Comodo Internet Security nije kompatibilan sa KAV-om. Iako je bio instaliran samo firewall, čim ga detektuje KAV installer se zaustavi i odbija da nastavi dok se potpuno ne ukloni CIS. Tako da je Comodo odleteo, jebo ih security bundle. :fur: Ima poboljšanja, definitivno. Prvo što sam primetio je da Pause protection u KAV-u sada funkcioniše kako treba u ograničenom nalogu i moguće je ponovo pokrenuti real-time zaštitu. YouTube takođe radi kako treba posle vraćanja iz sleep moda i nema beskonačnog baferovanja. Pošto sam ove probleme imao i dok sam koristio Win 7 kada Comodo nije ni bio instaliran pretpostavljam da su oni imali direktne veze sa KAV-om. Inače, sad su KAV i KIS potpuno kompatibilni sa sedmicom.Problemi sa Windows Explorerom (povremeno zaglupljivanje prilikom desnog klika i drag & drop kopiranja) nisu nestali, pa sada pomoću ShellExView-a tražim krivca.edit:Mislim da sam ga našao

A relative rapid release for Eraser 5.8.8-beta1 has been made in light of reports that the Shell extension does not work (hanging the computer). This update is meant to addres the issue. Please try the beta if you are experiencing the problem. Otherwise, all the other code is the same as 5.8.7.http://eraser.heidi.ie/announcements/20090706.html
U XP izgleda dovodi do zamrzavanja računara, a u Visti zaglupljuje Explorer.exe i to nasumično - upravo ono što se meni događalo. Edited by Conspirator
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne vredi, KAV 2010 je definitivno UEFA. Vraćam se na 2009.Windows Explorer je mileo danima, ponovo se zamrzavao, desni klik meni užasno spor, browse po fajl sistemu izuzetno mučan, naročito ako postoji više podfoldera, CPU je redovno išao na 100% kada sam radio otvaranje i zatvaranje Windows Explorera, Control Panela, bukvalno svega u Visti. Nekada je bilo potrebno 3-4 sekunde da prozor reaguje na Close. Sjebao se i IE kojem je trebao minut da se startuje, Firefox se značajno usporio. Nakon što sam deinstalirao KAV računar je bukvalno oživeo.Definitivno nisam jedini sa sličnim problemomhttp://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=138476

Edited by Conspirator
Link to comment
  • 2 weeks later...

Još jedan dokaz da su potpuno podbacili sa KAV-om 2010. Danas sam prvi put rezao DVD-jeve nakon što sam se vratio na KAV 2009. DVD rezač je bio otpisan, pošto već mesecima nisam uspevao da narežem DVD bez neke greške, a probao sam različite diskove. Pomislio sam i ranije da bi KAV 2010 mogao da bude problem, pa sam pokušavao da režem sa disejblovanom real time zaštitom i potpunim gašenjem KAV-a, ali očigledno je tek potpuna deinstalacija rešila stvar i sada rezač radi kao sat.

Link to comment
  • 1 month later...

Microsoft Security Essentials, Avast i Avira su ti najbolja free resenja. Kao sto kaze Roger Sanchez za ovaj prvi mora da imas originalan windows

Link to comment

Procitao sam, zato i pitam za druge ;)Sa Avastom je bilo nekih problema ranije tako da ostaje Avira.Hvala.edit:Moze samo 30 dana trial za dz?

Edited by Feindouno
Link to comment

ja sam aviru zamenio avastom jer mi se cini da je bolji.iskljucio sam mu, doduse, onaj checksum svih fajlova.

Sa Avastom je bilo nekih problema ranije tako da ostaje Avira.
Link to comment
Još jedan dokaz da su potpuno podbacili sa KAV-om 2010. Danas sam prvi put rezao DVD-jeve nakon što sam se vratio na KAV 2009. DVD rezač je bio otpisan, pošto već mesecima nisam uspevao da narežem DVD bez neke greške, a probao sam različite diskove. Pomislio sam i ranije da bi KAV 2010 mogao da bude problem, pa sam pokušavao da režem sa disejblovanom real time zaštitom i potpunim gašenjem KAV-a, ali očigledno je tek potpuna deinstalacija rešila stvar i sada rezač radi kao sat.
Meni je DVD pucao na bilo kojoj brzini rezanja sa KAV09 i tek kad sam na nekom Forumu nasao da je ustvari KAV proble, rezanje ide kako treba.
Link to comment

- avira, avg free verzija, panda su av programi bušni kao švajcarski sir, sve dok nisam instalirao avast (free) i comodo patio sam se sa virusima na nedeljnom nivou- avast mi radi oko 10 meseci uz 1 ili 2 manje infekcije, ni približno očajnoj aviri - najsigurniji način zaštite je da imate dual boot varijantu pa kada se 1 operativni sistem zarazi đubre, koje naravno blokira update av programa, jednostavno pokrenete onaj drugi, update-ujete av i očistite zaraženu particiju, za sada meni ovo odlično radi posao i uklanja viruse koje nisam uspevao da skinem čak ni iz safe moda dok sam imao samo jedan o.s.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...