Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

Koristim AVG već par godina, max zadovoljan.Isprobao Aviru na drugom kompu, i u roku od mesec dana zaradio trojanca. Express brisanje Avire.Sad koristim Avast i zasad je ok. Doduše nisam siguran skenira li flesh po ubadanju, AVG to provereno radi.

Link to comment
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najbolji AV do sada je Microsoft Security Essentials. Neprimetan u radu, a radi ono što treba da radi.
dok je radio - ja sam mislio isto :)nakon sto mi je neki snrdeljski sajt probusio firefox, prvo sto je uradio je da iskljuci MSE, onda nakrcao zilijardu trojanaca i rootkitova. ne bih ni primetio sta se zbilo da comodo nije krenuo da iskace na 2 sekunde. jedva sam se resio bede. (MSE nije mogao nista da nadje)presao na AVG, zasad sve radi ok. i da, umesto firefoxa sad koristim chrome :)
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Posle 4 godine moram da se oprostim od mogstarog 2.xxx NOD-a, prestala je podrška - updateovanje baze :(Preporuka za AV?- Da ne bude neki multipraktik (av+FW+...)- Da se baza redovno ažurira- Da ga podnose procesori-oldtajmeri (1.5 GHz single core)- Da je lak za upravljanje t.j. da mu se pojedine komponente jednostavno deaktiviraju na određeno vreme.- Da je jeftin- Da sprečava i lovi viruse

Link to comment
  • 4 months later...

Dakle ovako...jasno mi je da će se ovaj topik brzo pretvoriti u fight club na tragu Corel/Illustrator, Mac/PC, Maya/Max, Vegas/After i sličnih, ali pre nego što krene patkometrija, molio bih lokalne forumske gikove da me posavetuju:Imam 3 makine vezane modem ruterom, dve su W7 64b sa 8gB RAM, jedna je XP sa 2gB RAM. Posao mi je takav da sa raznih stock sajtova preuzimam i materijal za koji ne znam da li je zaražen ili ne. Plaćanja preko neta radim, koristim e bank i za poslovna i za privatna plaćanja, devizni račun punim samo pred samo plaćanje ka inostranstvu, inače je prazan. Korespodencija preko maila mi je prilično intenzivna, preko FTP nešto ređe, preko sendspace svakodnevno. Koju kombinaciju anti virus, anti malware i fire wall zaštite biste mi predložili?Dosad sam koristio samo besplatni avast i uglavnom nije bilo loše. Imao sam ideju da pređem na plaćeni Avast Internet Security 6, ali sam u međuvremenu pročitao diskusiju na elitescurity i tamo se potpuno pogubio od bezbroj varijanti u kojima se vrte, a svode se na tri koncepta:1. Besplatni AV + besplatni malware + windows firewall2. Licencni W7 64 sa limited user i update + firewall bez ikakve druge zaštite3. Paket Kaspersky Internet Security, Avast Internet Security ili nešto sličnoUpravo zbog zilion pro et contra razloga, napisao sam čime se bavim i kakvi su mi zahtevi, pa bih voleo da saslušam vaša mišljenja i iskustva.

Link to comment

imao sam legalan Avast protekle godine (brat kupio 3 licence na popustu za 30tak evrica, i poklonio mi jednu) i nikad mi nista nije prijavio, nijedan virus, opasnost, nish' ... a idem na svakojake sajtove (doduse uvek iz sandboxovanog browsera i ako je moguce sa iskljucenim javascriptom) ... prosto mi bilo krivo sto sam ga instalir'o, ako je i za dzabe ...Ove godine je na limundu za 20 evra kupio Kaspersky Pure licencu za 3 PC-ja (ne znam na koju foru posto vredi 100) ali mi ne pada na pamet da i to instaliram ... cemu, samo da mi jede memoriju i ne radi nista ... makar da me laze i maze obavestenjima o uspesno sprecenim napadima i izolovanim virusima - da se osecam bolje ... ali ono bas nista (i on) da ne radi celu godinu, ne moze to tako !Zvucis kao neko ko se bavi ozbiljnim poslom, gde se obrce solidna lova. Kupi legalan softver ako mislis da ti treba

Link to comment
imao sam legalan Avast protekle godine (brat kupio 3 licence na popustu za 30tak evrica, i poklonio mi jednu) i nikad mi nista nije prijavio, nijedan virus, opasnost, nish' ... a idem na svakojake sajtove (doduse uvek iz sandboxovanog browsera i ako je moguce sa iskljucenim javascriptom) ... prosto mi bilo krivo sto sam ga instalir'o, ako je i za dzabe ...Ove godine je na limundu za 20 evra kupio Kaspersky Pure licencu za 3 PC-ja (ne znam na koju foru posto vredi 100) ali mi ne pada na pamet da i to instaliram ... cemu, samo da mi jede memoriju i ne radi nista ... makar da me laze i maze obavestenjima o uspesno sprecenim napadima i izolovanim virusima - da se osecam bolje ... ali ono bas nista (i on) da ne radi celu godinu, ne moze to tako !Zvucis kao neko ko se bavi ozbiljnim poslom, gde se obrce solidna lova. Kupi legalan softver ako mislis da ti treba
Na taj popust na Avasta sam i ja računao, zvuči povoljno...nemoj da te iznenadjuje što ništa nije prijavljivao ako si sve vreme bio u sandbox modu...
Link to comment
Comodo Internet Securityne znam što nije popularniji.koristim ga godinama bez i jednog upada.antivirus + firewall + sandbox.edit:+ free (plaća se samo live podrška)++ odnedavno imaju i browser, njihov rendišn chromiuma.
mislim da je on negde u klasi sa Avastom, bar ga tako tretiraju na ostalim forumima; dosta ga spominju i koriste, narocito free varijantu, nije baš da nije popularan; nisam se baš snašao u svim paketima koje nude, uglavnom, čini mi se da nemaju posebnu ponudu za 3 licence u paketu, koja je meni potrebna.
Link to comment

Ja koristim Avast i nekako mi se najbolje pokazao.Probao sam na kratko i Kaspersky i Norton i bili su preglomazni i PREVIŠE obazrivi, tačnije cimali su me za svaku glupost. Nekako mi je bio 'cry wolf' fazon, da na kraju ne bih prepoznao pravu pretnju od silnih lažnih.Avast ima taj fini sandbox i pokazao se solidno, do sada nisam imao problema, mada softver skidam uglavnom sa proverenih sajtova tako da je i rizik na nekom minimumu. Ukoliko Avast zakaže, probaću taj Comodo.

Link to comment
Ja koristim Avast i nekako mi se najbolje pokazao.Probao sam na kratko i Kaspersky i Norton i bili su preglomazni i PREVIŠE obazrivi, tačnije cimali su me za svaku glupost. Nekako mi je bio 'cry wolf' fazon, da na kraju ne bih prepoznao pravu pretnju od silnih lažnih.Avast ima taj fini sandbox i pokazao se solidno, do sada nisam imao problema, mada softver skidam uglavnom sa proverenih sajtova tako da je i rizik na nekom minimumu. Ukoliko Avast zakaže, probaću taj Comodo.
Ja godinama unazad koristim uglavnom Avast ili Bit Defender, ali sam letos imao neki pakao na dva računara u sistemu. Ni sad ne znam da li je bio kriv virus, piratska verzija BD ili nijedno od ta dva, ali sam posle računa za servis odlučio da isprobam kompletnu zaštitu, pa šta bude.Najverovatnije će to biti Kaspersky Pure, pa ću ti baš postovati da li rasipa resurse sistema više od Avasta koga imam trenutno, to i mene zanima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...