Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

meni je bas avast pustio nekog virusa koji mi kreno ludovati po kompu pa sam moro reinstalirati vindovs.sa svim tim av progrmima sam imao promenljivu srecu osim sa kaspreskim koji je uvek stojao postojano, samo se on mora platitisada sam skinuo ms security essentials i sredio mi je problem koji je avira napravila

Edited by Hustler
Link to comment
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

mene je kasperski josh jednom davno zesce zajebavao i od tada ga izbjegavam. avast je jedno vrijeme bio odlican, ali me i on poceo nervirati. kao i avira.sad sam stavio nod32, chini mi se skroz pristojnim. full verzija, ali je lako naci activation keys, vrlo se lako da izguglati

Link to comment

Meni kombinacija free Avira + Comodo firewall stoji već par meseci i šljaka super (ranije sam uglavnom dizao sistem na svaka 2-3 meseca, a ovaj sad mi je verovatno rekorder).Imao sam pre nekih mesec dana problema sa updateom avire, pa sam instalirao free avast koji je uspeo je da mi propusti neki zajeban virus sa ortakove fleške posle čitava 2 dana...onda vratio aviru, odradio neki manual update i lagano se rešio rešio bede.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Comodo+nod32 mi je u zadnjih 2 meseca propustio 2 napada. Nisu me previše iscrpli, trebalo mi je po 2 sata da očistim krš (sinoć ovaj)Sad razmišljam kako ubuduće da sprečim ovakve šitove i gde mi je slaba tačka.Koliko sam ustanovio zakonitost, postoji 10-ak mesta na koje redovno svraćam (neophodni su mi) ali prilikom otvaranja njihovih strana 3rd party (uvek sa različitog domena tako da mi blokada u firewallu ne pomaže mnogo) mi (možda kroz operu) pokušaju (ponekad i uspeju) da ubace nešto u system 32 ili temp.Šta bi valjalo da disejblujem da ih onemogućim da mi to rade?Pada mi napamet prvo da kopiram user account (sva podešavanja, izglede browsera,prečice,...) i da koristim taj drugi, s tim što bi mu uskratio administratorske privilegije, a sva ostala podešavanja da budu ista.Kako bi mogao to da uradim?

Edited by ion
Link to comment

Imam problem sa Comodom. Nece da se apdejtuje, tj stoji na 30% stalno. Kasnije kad restartujem racunar zabaguje skroz, ne moze da se pokrene ni apdejtovanje ni sken sistema. Probao sam da ga skinem ponovo i reinstaliram ali ne vrijedi, isto se desava.

Link to comment
Stigla ova ponuda od Telekoma. Zna li neko nešto o ovom sistemu zaštite? Vredi li plaćati?Molim odgovore na prostom narodnom jeziku. smile.gifHvala.
Ne. Imas i sasvim solidne besplatne alate za zastitu. Inace imali smo malu TrendMicro prezentaciju kod mene na poslu. Posle jedno sat vremena rekao sam im da mi trenutno Kaspersky workstation licencu placamo ~4 evra na godisnjem nivou i da ne mozemo da idemo iznad toga samo su se nasmejali i otisli. Kod njih se otprilike toliko placa na mesecnom nivou ;) Sada sam pogledao koji je cenovnik na telekomu ja bih na tvom kupio i testirao pa da nam kazes svoje utiske. 1 dinar nije mnogo :) Edited by vizl
Link to comment
meni je bas avast pustio nekog virusa koji mi kreno ludovati po kompu pa sam moro reinstalirati vindovs.sa svim tim av progrmima sam imao promenljivu srecu osim sa kaspreskim koji je uvek stojao postojano, samo se on mora platitisada sam skinuo ms security essentials i sredio mi je problem koji je avira napravila
Da li ti je legalan Win Xp (ako nije tajna). Ovo pitam zbog tvog komentara da je avira propustila par crvica. Nije ih ona propustila nego ih je pustio nepatchovan Win Xp ;) Edited by vizl
Link to comment
Stigla ova ponuda od Telekoma. Zna li neko nešto o ovom sistemu zaštite? Vredi li plaćati?Molim odgovore na prostom narodnom jeziku. smile.gifHvala.
Ukoliko imaš fiksni IP ne košta te ništa da probaš makar jedan mesec. Ukoliko nemaš, ne vidim razlog da plaćaš ne malu svotu novca za zastarelu verziju.
Link to comment
Comodo+nod32 mi je u zadnjih 2 meseca propustio 2 napada. Nisu me previše iscrpli, trebalo mi je po 2 sata da očistim krš (sinoć ovaj)Sad razmišljam kako ubuduće da sprečim ovakve šitove i gde mi je slaba tačka.Koliko sam ustanovio zakonitost, postoji 10-ak mesta na koje redovno svraćam (neophodni su mi) ali prilikom otvaranja njihovih strana 3rd party (uvek sa različitog domena tako da mi blokada u firewallu ne pomaže mnogo) mi (možda kroz operu) pokušaju (ponekad i uspeju) da ubace nešto u system 32 ili temp.Šta bi valjalo da disejblujem da ih onemogućim da mi to rade?Pada mi napamet prvo da kopiram user account (sva podešavanja, izglede browsera,prečice,...) i da koristim taj drugi, s tim što bi mu uskratio administratorske privilegije, a sva ostala podešavanja da budu ista.Kako bi mogao to da uradim?
Kupio Malwarebytes' Anti-Malware full verziju, i za sada protection module u pozadini sprečava strance da mi seju svašta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...