Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

Prastari Sygate Firewall radi fenomenalno i dan danas, lako nauči šta sme, a šta ne i ne smara mnogo. Koristim ga uspešno već godinama.A od antivirus Avast je moj favorit.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Symantec Endpoint Protection 11.0 Client.Dobra stvar, nema Parental Control i slične gluposti kao NIS 2010, niti ikakve vizuelne atrakcije, ima samo ono što je potrebno za zaštitu kompjutera od napasti. Instalirao sam ga na nekom kompjuteru koji je prethodno imao sveže apdejtovani ZoneAlarm Extreme Security i našao je 12 virusa/trojanaca/spyware-a koje je ovaj bio propustio.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Meni prsla Avira, nece vise da se apdejtuje angry.gif
Problem koji je poslednjih dana ponovo zestoko aktuelizovan. Izbacili su update >5MB i serveri im se zaglupeli. Nista, ono sto moze da se uradi je manual update.Evo, za neupucene:Please go through the following steps to update your AntiVir Software on a PC manually.1. Download the latest virus definition file (IVDF) on a PC with internet access directly from the Avira website.For Windows 2000/XP/Vista please use the IVDF (Unicode) at:Manual Update <-- choose the latest Avira updateorManual Update(Note: Extracting of the ZIP file is not necessary)2. Start the AntiVir Software and go to the menu Update and select Manual Update.3. Select the downloaded IVDF file from your media storage and click Open.4. The message "The virus definition file has been successfuly updated" appears, AntiVir is now up to date.(Note: Please keep in mind that an effective protection against new threats is only possible with an up to date virus definition file. Update your AntiVir Software in regular time intervals)Uzgred, ako vam idu na zivac dosadni nag i splash screen, evo uputstva kako da ih onesposobite:Avira Fix Edited by Jolly Roger
Link to comment

Kaspersky AntiVirus 2010 je jednostavno užasan. Konstantni problemi sa YouTube-om, pucanje Windows Explorera pri drag & dropu, nemogućnost resume-a nakon pauziranja real time zaštite.... ne pamtim lošiju verziju a koristim ga godinama.Ako ga ne poprave u buildu koji izlazi u toku ove nedelje vraćam se na 2009.

Link to comment
Kaspersky AntiVirus 2010 je jednostavno užasan. Konstantni problemi sa YouTube-om, pucanje Windows Explorera pri drag & dropu, nemogućnost resume-a nakon pauziranja real time zaštite.... ne pamtim lošiju verziju a koristim ga godinama.Ako ga ne poprave u buildu koji izlazi u toku ove nedelje vraćam se na 2009.
Ti si prvi kojeg sam čuo da se žali na te stvari. I to banalne stvari koje su u prosto morali primetiti pre puštanja u prodaju.
Ja se ne sećam da neki Kaspersky nije bio užasan.
Ma bio je, dok se zvao još avp; imao je dobar av endžin, ali grozan interfejs. A onda su poradili na interfejsu i lagano izgubili na oštrini endžina.No, svi oni prave takve cikluse.
Link to comment
Ti si prvi kojeg sam čuo da se žali na te stvari. I to banalne stvari koje su u prosto morali primetiti pre puštanja u prodaju.
Biće da su ovog puta malo požurili, support forum je pun tema gde se pominju isti ili slični problemi.Piše u change log-u za 9.0.0.735 RC da su ispravili mnoge stvari, videćemo. Javljam za dan, dva kad izađe finalna verzija da li ima realnih poboljšanja.
Link to comment

Koristi li neko Spybot search and destroy? Onaj njegov TeaTimer.exe mi redovno jede 100 Mb memorije, pa htedoh priupitati da li je uputno iskljuciti ga, i ako nije, koji bi mi dobar anti malware/spyware program preporucili?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...