Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

Meni je to najbolji av koji sam probao, i verovatno prvi koji ću da platim :D. Stavio sam ga na jedno 7 kompova do sada i vrlo sam zadovoljan. Dakle možemo zaključiti da su iskustva različita.

Link to comment
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je to jedini AV u istoriji koji mi je blokirao celu mašinu ili je voleo sam sebe da smrzne povremeno. I to već nakon dve nedelje korišćenja.

Link to comment

Jedini problem koji sam ja imao sa Avirom na jednom računaru je da nije automatski obnovila free licencu iako se već približavao period isteka tekuće. Osim toga, uvek i svuda je radila besprekorno. Dešava se to sa svim AV programima, naletite na loš build ili iz nekog čudnog razloga na nekoj mašini baš neće da radi kako treba.

Link to comment

Instalirao Aviru na jedno 20-30 mašina... Nijedna, nikada, nije napravila ni najmanji problem...Nego, nešto čudno mi se desilo sa Kasperskim... Ista instalacija, ista baza virusa, čak potpuno isti kompjuteri i OS... Na jednom vrišti da mi je USB pun virusa, na drugom ništa... Avira isto vrišti... Jako čudno, ne mogu da skontam zašto...

Link to comment
Pomeriš slajder heuristike?
Ma, sve potpuno isto podešeno... Instalacija cele mašine ide sa image-a, pošto su momci "sređivali" 30-ak kompova taj vikend... User-i ne mogu da manjeju bilokakve postavke Kasperskog, sve je sivo...Evo, sad sam ostao sam na poslu, pa se zezam... Uzeo sam taj flash, gurnem u 2 mašine, skviči... Druge dve , ćuti... Uključen je na obe, naravno, scan na removable disk... Ako ručno pustim scan, skviči... Kao da ga je nešto sjebalo, pa autocheck ne radi, iako je otkačen...Nema logike... Gremlini... Edited by radisa
Link to comment

ja prije nekih 2 mjeseca instalirao aviru free, i nikakvih problema nisam imao. kaspersky mi je, pak, najodbojniji od svih AV. uzasno mi je usporavao komp kad god sam ga imao instaliranog.

Link to comment
ja prije nekih 2 mjeseca instalirao aviru free, i nikakvih problema nisam imao. kaspersky mi je, pak, najodbojniji od svih AV. uzasno mi je usporavao komp kad god sam ga imao instaliranog.
Da, stare predrasude...Kod kuće imam Aviru, jer je džaba, i stvarno radi ok... Na poslu, moramo da imamo Kasperskog, i kad sam počeo da radim, tu gde sad radim, i ja sam pizdeo, "gde to govno, ubijaće mi mašinu"... Međutim, evo, posle 2 godine, mogu reći da sam jako zadovoljan... Ne oseti se, radi perfektno, nikad mi mašna(Core2Duo 2.2 MHz, 2 GB rama) nije zapela zbog njega... Moja najtoplija preporuka, ako neko baš želi da plati...
Link to comment

Nadam se da ste svesni da ta free avira nije džabe free, to jest, da joj za razliku od premium varijante nedostaju moduli važni za zaštitu prilikom surfa i pop3/smtp saobraćaj - a to su danas glavni putevi zaraze (a ne sumnjivi CD donesen od lokalnog pirata). Za on-demand scan, tj. kao second opinion je dobra, ali kao primarni AV za internet ljude...?Radiša, pa je li uklonio ili bacio u karantin te stvari koje je našao na tim računarima?BTW, kav jeste u jednoj verziji gušio (dal beše sedmica), ali to je bila njegova proactive defense komponenta, koja je mogla da se isključi ili da se kav reinstalira bez nje.

Link to comment
Nadam se da ste svesni da ta free avira nije džabe free, to jest, da joj za razliku od premium varijante nedostaju moduli važni za zaštitu prilikom surfa i pop3/smtp saobraćaj - a to su danas glavni putevi zaraze (a ne sumnjivi CD donesen od lokalnog pirata). Za on-demand scan, tj. kao second opinion je dobra, ali kao primarni AV za internet ljude...?Radiša, pa je li uklonio ili bacio u karantin te stvari koje je našao na tim računarima?BTW, kav jeste u jednoj verziji gušio (dal beše sedmica), ali to je bila njegova proactive defense komponenta, koja je mogla da se isključi ili da se kav reinstalira bez nje.
Ma za Aviru sam, naravno, svestan... Pa to kažem ljudima kojima stavim... Kod mene kući je druga priča, ja ionako ne surfam previše... A mail ne koristim kod kuće uopšte (na poslu dobijem toliko mailova dnevno, da mi je muka od bilokakvog mailiranja kad dođem kući)... A za ovo sa flashom me je pitao šta da radi, pa sam ostavio viruse, da bi testirao... Naravno...A inače, poslednji put kada sam zapatio neko žestoko sranje, bilo je sa flasha... Tako da se toga više bojim od bilokakvog sranja sa neta... Verovatno nisam upravu, ali koga ljuta guja ujede i guštera se boji®...
Link to comment

ja sam preko USB fleša zapatio tanatos kojeg dotična avira uopšte nije registrovala, a rezultat su bili zaraženi svi exe fajlovi na sistemskom i na eksternom USB hardu na kojem se nalazio mali milion proglamčića, utilitija, drajvera... daleko najgora stvar koja mi se desila sa kompom ikad.od tada aviru više ne želim očima da vidim, a prva stvar koju uradim kada instaliram win je da isključim prokleti autorun.

Link to comment

Znam da nema surf zaštitu, ali Avira + Windows Defender uz obavezno korišćenje Firefoxa i ograničenog naloga za surf je sasvim dovoljno. Ukoliko to ne pomogne, onda Avast ili AVG, i eventualno Threat Fire. Što se tiče maila kod kućnih korisnika to nije problem pošto uglavnom koriste web za pristup, a ne pop3/smtp.

Edited by Conspirator
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...