Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

Znam da je WD smešan i da je daleko od najboljeg rešenja, ali većini je sasvim dovoljno uz uključen Windows update i upgrade na IE7 ili IE8 (nikada ne ostavljam IE6, za svaki slučaj) i povremeni sken sa Spybotom.Predlozi za dobar besplatan real-time antispyware (koji ne guši previše, zaboravih da napišem) su uvek dobrodošli.Inače, KAV 2010 je izašao :)

Edited by Conspirator
Link to comment
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nasmejah se zato što jedino šta taj kilavi windows defender koliko-toliko radi i jeste nadgledanje IE-a i njegovih pluginova (ad nekako i čisti, spyware onako metiljavo); a ako ne koristiš ie, nego ff, onda žali bože cpu kloka. Ako ti treba korektan free spyware skener koji radi on the fly, probaj terminatora.Bottom line, time i dalje nisi siguran glede web napasti. Ako bih gledao da skinem nešto što opterećuje komp, onda bih prvo poskidao firewallove i slične stvari i prepustio to ruteru (iako imaju uglavnom inbound, ali ne i outbound skeniranje) i držao neki pošteniji antivirus (ne kompletan internet sikjuriti paket). Taj kuđeni kav recimo ima u novoj verziji (2010) mogućnost da kompletan browser teraš u sandboxu - i ne samo browser, možeš sam da definišeš koje aplikacije će se izvršavati u kontrolisanom i ograničenom okruženju.

Link to comment

Ma ja i imam ruter, licencu za KAV koji upravo skidam i generalno mi ne treba realtime antispyware. Trojanca ponekad pokupim jedino kada odnesem USB da nešto štampam u kopirnici i tu nema spasa bar dok ne kupim neki USB koji ima read-only prekidač. Ni to nije toliko problem pošto ga Kaspersky uvek efikasno sačeka i ukloni.Problem je što home useri uglavnom neće da daju pare za ruter, licencu za AV a kamoli tek za neki internet security paket. :)

Edited by Conspirator
Link to comment

Ma ne moraju da plaćaju što se mene tiče, meni ni iz džepa, ni u džep. Poenta je samo da budu svesni da je to šuplje i, da se ponovim, nisu sve stvari bez razloga free. U opisu proizvoda ne piše nužno "ovo je kurton sa rupom, ali je zato džabe", pa ljudi treba da znaju da to što im se "do sada ništa nije desilo" znači samo da su se cepali van plodnih dana. A moguće je i da se nešto zapati, a da čovek nije toga svestan i da se i dalje kune u svoj av.

Link to comment

Potpuno se slažem, ali što neko već napisa u ovoj temi - budali ni 100 najboljih antivirusa i antispyware-a neće pomoći. Samo malo discipline pri surfovanje čini čuda. A mene mrzi da se jebavam sa instaliranjem i krekovanjem proverenih AV programa, i da zatim slušam kuknjavu kada key prestane da radi. Zato za druge i tražim besplatna rešenja.

Link to comment
Taj kuđeni kav recimo ima u novoj verziji (2010) mogućnost da kompletan browser teraš u sandboxu - i ne samo browser, možeš sam da definišeš koje aplikacije će se izvršavati u kontrolisanom i ograničenom okruženju.
Ne uspevam da pronađem ovu opciju. :mellow: Vidim samo da je dodao ekstenziju u Firefox i dva dugmeta - Link Filter koji pokreće URL Advisor i Open virtual keyboard.Dopuna: Ovo je dostupno samo u KIS-uhttp://www.kaspersky.com/compare Edited by Conspirator
Link to comment
Pretpostavljam da Morro ne radi na Windowsu XP??Kakvi su utisci za sada?
Morro radi na svim aktiviranim Windowsima upwards od SP2, methinks. Utisci su da nimalo ne usporava i ne opterećuje sustav, a na viruse još jednostavno nisam sa njim naišao, pa ne znam kako na njih reagira. Pratit ću Sunbelt Blog, a vi - pošaljite mi neki link di se dijele stvari loše pa ću provjerit.
Link to comment
  • 1 month later...

josh jedan u moru problema koji su napali moj komp u zadnjih mjesec dana. ovog puta, virus. virus.win32.virut. javlja se neki proces reader_s.exe u task manageru, ne moze se istrijebiti. ima li iko ista efikasno protiv ovoga? probao sam skenirati sa esetom, ali nije dao da se updateuju definicije, avira nije mogla ni da se instalira, pa sam pribjegao avastu i boot scanu. nasao je par inficiranih fajlova [mahom .exe fajlovi] izbrisao ih, ali to nije bio kraj mukama. opet se pojavio kad sam digao xp, malwarebytes je nasao josh par inficiranih fajlova, pa zatim i spybot... uglavnom, taj reader_s.exe proces nikako da nestane. sta mi je chiniti?inace, citao sam da taj virus moze da prezivi formatiranje, kao i da se u visti i win7 iz nekog razloga ne pojavljuje [ili ga makar nisu sposobni prepoznati, sta god]. ne znam da li je to moguce, ali eto, to sam procitao.

Link to comment

mislish spybot? nisam znao da ima tu mogucnost, probacu. danke.inace, skinuo sam neki kaspersky virus removal, skeniranje je u toku, nasao je dosad tacno 800 inficiranih fajlova!

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

uh, mislim da sam uspjeo da dezinficiram komp. sa nekim ubcd4win [nesto kao live cd, slicno kao sto imaju linux distribucije, samo sa windowsom na kojem su mnogi antivirus i antimalware programi].

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajd ovako drugari; hteo bih da zamenim f-secure koji mi jezivo guši mašinu sa nekim drugim antivirusom/antispajom, koj je za Dž.Pročitah da se hvali Avira, no ja komp najvećim delom koristim za surf, to često ne baš u ugodnom okruženju, koliko vidim, ona baš i nije najsrećnija varijanta u tom slučaju?Svojevremeno sam koristio Zone Alarm, no i oni sada traže plaćanje za obnovu antivirus baze.Šta je po vama optimalna opcija?P.S. Imam xp pro, SP2, neregistrovan.

Edited by laki21
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...