Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

Novi Norton Internet Security, 2009tka, ovđeka na mom ljaptopu.2 procesa, jedan servis, 7 - 20 Mb, ovisi čime se bavi..ne ište od tebe full scan nakon instalacije koja traje oko minutu i pol.. :Hail::lol:Forum na kojem ekšli developer ekipa dolazi i rješava probleme. Zbilja su dali sve od sebe da se poprave. :lol:

Link to comment
  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzaba... mislim da je koncepcija perpetualnog placanja za softver nesto u cemu ne zelim da participiram, barem ne kao trpna strana.
Ja moram, imam još dvoje dependentsa kojima treba maksimalno automatizirani protekšn..
Link to comment
Ja moram, imam još dvoje dependentsa kojima treba maksimalno automatizirani protekšn..
OK, nadam se da koristite 1 masinu. Otkad sam shvatio da ne samo mora da se placa Symantecu 1x godisnje, nego i ponaosob za svaki kompjuter u kuci, odjednom je AVG skocio u mojim ocima.
Link to comment
OK, nadam se da koristite 1 masinu. Otkad sam shvatio da ne samo mora da se placa Symantecu 1x godisnje, nego i ponaosob za svaki kompjuter u kuci, odjednom je AVG skocio u mojim ocima.
Krivo si čuo, jedna licenca je za 3 kompjutera. Upgrade na novu verziju je besplatan, a sabskripšn se plaća. Htjeli su mi naplatit 49 ? ali sam otišao na njihov američki sajt i platio isto to 49 baksa. :blink::Hail: Jbg, meni se isplati, bolje tih 250 kn godišnje nego višesatna davljenja sa čišćenjem.
Link to comment

Otkako je postalo normalno da se po kući ima 1+ računara, počeli su (skoro svi) da nude i pakete od 3, 5 ili n licenci. Neki od njih su čak davali povoljno renewal sa jedne licence na recimo 3; ja uzeh tada kod kasperskog kod obnavljanja svoje licence apgrejd na tri licence i sledećih godinu dana za tri kompa je bilo nekih 30?.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
  • 3 months later...
Okanite se tih ludorija. Instalirajte Avast i malo ko će se vratiti na staro. I zaboravit ćete na sve moguće viruse, spajvere, trojance itd... Jednostavan, brz, neprimjetan.
koja varijanta? Home edition? Ima li neki activation code ili license number? I moze li da se iskljuchi dosadno konstantno obaveshtavanje o virusima u pozadini?
Link to comment

Testiram besplatni TreathFire kao rezidentnu antimalware zaštitu na virtuelnoj mašini. Čuo sam da ga poprilično hvale. Dajte mi neki sajt koji je leglo spyware-a da ga malo stavim na muke. :)

Edited by Conspirator
Link to comment
Okanite se tih ludorija. Instalirajte Avast i malo ko će se vratiti na staro. I zaboravit ćete na sve moguće viruse, spajvere, trojance itd... Jednostavan, brz, neprimjetan.
Ajd, prošlo pola godine, iskustva, utisci?
Link to comment
Ajd, prošlo pola godine, iskustva, utisci?
Jest, Avast je potpuno neprimetan, osim kad u jednom momentu kvrcne pa zablokira sve portove. A otarasiti ga se je teže nego sps-a i koštunija put together. Na kraju zovem podršku, a tip kad je čuo šta koristim, samo se uhvatio za glavu. Jednom rečju, zbog Avasta sam formatirao disk.
Link to comment

Kad god negde pokrenem Avastov modul za full sken, očekujem da krene muzika, pošto izgleda kao skin nekog media plejera. :lol: Pored toga, užasno ali užasno sporo skenira. Pre bih koristio AVG nego Avast, ali Avira je i dalje broj 1 besplatni antivirus.

Link to comment

Tako sam ja prošao sa ZA :(Na toliko mesta mi je ostavio tragove i brljotine da je i meni Format bilo jedino rešenje.Onda isprobah Outpost koji nije dobar za torentovanje jer ograničava neke portove (žalih se i ovde, par strana ranije u ovoj temi).Trenutno, na Conspiratorovu preporuku, ganjam COMODO free verziju (ne PRO) i za sada nemam problema.

Link to comment

Od skoro je Comodo na žalost, napravio bundle - ubacili su i antivirus i nazvali to Comodo Internet Security. Osnovna verzija je besplatna, a ko već ima AV treba samo da izabere da se ta komponenta ne instalira.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...